Skocz do zawartości
Gość papol

Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)? B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Dane o DPF-ie są zapisywane w pamięci nieulotnej sterownika , odłączenie aku nic nie spowoduje (tak jak nie kasuje całkowitego przebiegu auta ) .

Jak podłączysz kable multimetra do aku i klemy to obwód się zamknie pod warunkiem że miernik masz ustawiony na pomiar prądu , Nie zalecam takiej operacji gdyż jak będziesz miał multimetr do pomiaru małego prądu to go możesz uszkodzić (spalić ) gdyż po podłączeniu może nastąpić duży chwilowy pobór prądu (start sterowników lub załączenie wcześniej nie wyłączonych elementów auta ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dane o DPF-ie są zapisywane w pamięci nieulotnej sterownika , odłączenie aku nic nie spowoduje (tak jak nie kasuje całkowitego przebiegu auta ) .

Jak podłączysz kable multimetra do aku i klemy to obwód się zamknie pod warunkiem że miernik masz ustawiony na pomiar prądu , Nie zalecam takiej operacji gdyż jak będziesz miał multimetr do pomiaru małego prądu to go możesz uszkodzić (spalić ) gdyż po podłączeniu może nastąpić duży chwilowy pobór prądu (start sterowników lub załączenie wcześniej nie wyłączonych elementów auta ) .

 

Ok . To narazie daruje sobie tego multimetra .

Pasek otwarty ,nie na recznym ,szyby nie uchylam ,kluczyk w kieszeni , klapa tyl zamknieta ,wszystkie drzwi zamkniete nie na alarm . Tylko klapa przednia otwarta ,plyty wyjete z navi,MFA zgaslo ,odczekam jeszcze z 30min by wszystko sie uspilo i wyciagam aku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam passat B4 TDI. moje pytanie brzmi jakie aku powinno sie tam znajdowac.( ile ah i ile prądu rozruchowego.) Obecnie mam BANNERA 66 ah i 510A pradu rozruchowego. w aucie mam duzo elektryki i teraz sie to odczuwa. Czekam na odp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam passat B4 TDI.

to poszukaj w dziale B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uwagi po ladowaniu aku .

 

Podobno im wieksza waga aku tym lepszy ,bo producent nie skompil na tym pierwiastku .

Aku ktory mam 72Ah molla = 21kg ,czy to malo czy nie to nie wiem nie mam porownania .

 

Zdejmowalem pierwszy - potem + , ale mozna i odwrotnie . Wyczytalem ze zalecane pierwszy - tak by nie zrobic zwarcia + pradowym .

Kola i kiera byly prosto , aku przed ladowaniem odstal dwa dni w cieple .Pierwszego dnia pocil sie ,czyli sciany boczne byly wilgotne . Wychodzilo z niego zimno .

 

Nie sprawdzalem ile A pobiera na postoju .

 

Do odkrecenia korkow w aku molla dorobilem blaszke ,bo takiego srubaka szerokiego nie mialem .

STA68968.JPG

STA68980.JPG

Niby poziom kwasu standardowo ma byc 10mm nad plytami ,ale w mollu tam gdzie wziernik poziom byl do max ,czyli 24mm nad plytami . W innych celach bylo mniej ,wiec podolewalem wody destylowanej do poziomu z celi z wziernikiem . Wyszlo srednio wody na cele od 23ml do 33ml razem calosc 131ml ,poza cela z wziernikiem ,wtedy we wszystkich celach byl poziom na max , 24mm od plyt .

STA68950.JPG

STA68960.JPG

STA68991.JPG

STA68970.JPG

Sprawdzalem tez gestosc aerometrem i wyszlo 1,25 ,kwas we wszystkich celach byl nie zmacony i czysty ,oczywiscie spr. przed dolaniem wody .Mam prostownik taki ze pokretlo ma 5 stopni ustawiania ,wiec powinno byc co stopien 3A . Na aku 72Ah mozna by ustawic na 2 zakres 6A ,ale sprawdzajac V ladowania bylo za wysokie . Ustawilem na 3A i wtedy V poczatkowe bylo 14,87V zas koncowe po 15,5h 16V . Na mniej A i V ustawic sie prostownika nie dalo . Poczatkowo pokazywalo miedzy 0 a 5 A ,a na koniec zeszlo do kreski zera ,lecz nie do samego dolu .Po odlaczeniu prostownika i 4h bylo 13,06V ,a po jeszcze 8-9h 12,98V .Gazowanie nie bylo wielkie ,tylko lekko mokra byla obudowa przy dziurach cel w postaci kropek niewielkich .

 

Poziom kwasu po ladowaniu zatrzymal sie na polowie napisu max ,zas tylko w celach z biegunami stan byl ciut wiekszy .Korki dokrecilem jednakowo ,wczesniej je ustawiajac identycznie wzgledem takiej pionowej czerwonej kreski na gwincie wszystkich korkow.`

Kolejnego dnia aku mial 12,91V ,po chwili od podlaczenia spadlo do 12,68V.

Klemy i bieguny wysmarowalem cienko smarem miedzianym ,a przed wyczyscilem troche drobnym papierem .W pojemniku na aku jest tyle miejsca ze dalo sie zamocowac izolacje w postaci styropianu grubosci 0,8mm do okola i do wysokosci dolnych mocowan ,tak ze 2cm od samego dolu .

STA69088.JPG

STA69111.JPG

 

Po podlaczeniu zapalilo sie MFA ,data pozostala z dnia odpiecia . Godzina do ustawienia bo bylo 0:00. Natomiast inspekcja zmienila sie o 100km bo jakies 70km nie bylo zaliczone tam (zaokragla do setek kilometrow ) i o te 100km sie zmniejszyla . Co do dni inspekcji to pozostaly identyczne , znaczy ze dni bez aku nie odjely sie ,nawet po ustawieniu aktualnej daty .Dni zaczely sie odejmowac dopiero kolejnego dnia od podpiecia ,auto 4 dni bez aku .Kompas normalnie ,radio nie stracilo ustawien ,ani ustawionych radiostacji .

MFA 1i2 wykasowalo sie na zera ,oraz male kilometry ,podstawowy licznik bez zmian .

 

Po odpaleniu swiecila sie lampka kiery zolta ,zolta lampka taki samochodzik z kreskami poslizgu oraz przy dzwigni zmiany biegow przycisk ESP OFF .Na MFA komunikatow brak . Jadac tak z garazu za brame na R z predkoscia slimaka jakies 35m myslalem ze dopiero jak wyjade na droge pokrece kiera w prawo i w lewo do oporu ,przejade kawalek to dopiero wtedy znikna te lampki . Ku mojemu zdziwieniu na wysokosci bramy lampki pogasly bez krecenia kiera .

 

Teraz po nocy pokazuje 12,69-12,71V i przy odpalaniu nie zapalaja sie lampki ABS i ESP .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodam ze "magiczne oko" daje inf. tylko orientacyjne .Najlepiej multimetr i aerometr ,oraz stan elektrolitu jego czystosc .

 

A elektrolit zamarza przy odpowiedniej gestosci .

Sprawdzac przy temp otoczenis 25 stopni .

1,28kg/l zamarza przy -68 stopniach

1,20kg/l - / - / - / - / -26 - / - / - /

1,15kg/l - / - / - / - / -15 - / - / - /

1,10kg/l - / - / - / - / -9 - / - /- /

 

To dane mojego prostownika .

STA68903.JPG

 

Identycznie dokrecone korki.

STA69156.JPG

 

Dolne mocowania aku ,potrzebna byla dluga nasadowa 13 . No i by ta blaszka nie spadla sprytna reka lub magnes .

STA69124.JPG

STA68982.JPG

 

A tak zmiescila sie w pojemniku na aku oslona z izolatora styropianowego.

STA69128.JPG

 

Dzieki wszystkim za porady .

 

A i znalazlem cos takiego na allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=1362208995.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim akumulatorze Akumulator 72Ah 680A Varta Blue E43

do passata b6 2.0 140 KM??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polecam kupic grudniowe wydanie auto swiat poradnik .

Jest tam artykul zatytuoany "Jaki wybrac" o aku AGM, standard ,wiekszy standard i premium str 20/21.Dotychczas myslalem ze jest jeden rodzaj aku ,a tu sie okazuje ze az 4.

 

Jesli ktos bedzie chcial to moge podeslac na emaila w PDF .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po wyjeciu i ladowaniu aku teraz nawet po czterech dniach postoju multimetr pokazuje od 12.60V do 12.54V i po takim postoju po odpaleniu lampki kiery i ESP sie nie zapalaja . Co wczesniej mialo miejsce z powodu niskiego stanu V na sekunde po odpaleniu. Wczesniej po takim postoju to bylo by juz ze 12.26V .

 

Chwile po jezdzie sprawdzajac aku multimetrem pokazuje nawet 13.00-12.98V poczym spada.

 

 

Z DPF-em po wyjeciu i wsadzeniu aku bylo ok ,zapisalem km przy ostatnim wypalaniu i czyscil sie mniejwiecej wtedy kiedy powinien ,wedle km .

 

 

Wyglada na to ze ladowanie pomoglo i aku lepiej funkcjonuje oraz ,ze jeszcze przetrwa w dobrej kondycji .Trzyma teraz V zdecydowanie lepiej i na odpowiednim poziomie . Chyba bede to robil co roku tylko nieco wczesniej wrzesien-pazdziernik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy ktoś posiada taki aku i czy wymiarowo będzie ok?

 

Nie wiem czy tylko mi ,ale ten link nie otwiera sie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A to może ten się otworzy

 

Tak otwiera sie , na temat wymiarow aku pisalem tu wczesniej http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1089111#post1089111.

 

Powiem ci ze jesli przy silniku BKP jest taka sama puszka na aku jak przy moim BMP to wymiarowo wejdzie . Posiadam obecnie inny oryginalny jeszcze molla .

 

W poscie 68/69 w tym watku ,zamiescilem fotki aku oryginalnego oslonientego izolatorem styropianowym o grubosci 0.8mm . Powiem ci ze wymiary tego aku co zamiesciles link roznia sie od 0.4mm do 0.5mm na plus ,pomiedzy wymiarami oryginalnego . Mysle ze napewno wejdzie ten aku z linku ,miejsca bedzie akurat . Od gory klapka puszki na aku po zamknieciu troszke naciska styropian ,ale to 0.8mm i raczej 0.5mm nowego aku nie bedzie cislo . Natomiast boki aku to styropian czesciowo schowal sie w wglebienie scian ,bo gora i dol aku (krawedzie) sa nieco wypuszczone ,a srodki scian nieco glebiej . Ale tu tez bylo 0.8mm i weszlo w pudelko elegancko wiec 0.5mm na bokach bedzie ok . Tylko nie wiem jak bedzie z ta dolna blacha mocujaca , ewentualnie jak krawedz aku na dole bedzie blisko otworu sruby tej blachy ,to blacha bedzie troche bardziej do pionu ustawiona . Przy oryginalnym jest prawie plasko /poziomo .

 

 

Co do zdania na temat aku centry ,to moze byc jak z olejami jedni polecaja inni nie zalecaja . Ale na tej stronie o tym aku sa 4 opinie ,poczytaj . Na 4 ,trzy sa negatywne ,aku wytrwaly do konca lub blisko konca gwarancji . Jedna opinia jest pozytywna ,ale gosc tam pisze ze raz na tydzien zabiera aku do domu , doladowuje i jest OK . Nawet ja tak bym nie robil , raz na rok OK ale co tydzien ladowanie to i stary aku by chodzil , raczej cos takiego mija sie z celem .

 

Jest tam tez ocena/rubryka (Oceń opinię. Czy jest przydatna?) przez innych tych 4 opini i widac tam ze pierwsze 3 maja po 100% ,a ta ostatnia z tym ladowaniem co tydzien ma 0% poparcia u innych odwiedzajacych ta strone .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - po co w moim akumulatorze lampka ( mam oryginalny Moll ) z tego co czytałem to powinna się palić. Niestety u mnie się w ogóle nie pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
po co w moim akumulatorze lampka ( mam oryginalny Moll ) z tego co czytałem to powinna się palić. Niestety u mnie się w ogóle nie pali.
[ATTACH=CONFIG]72438[/ATTACH]Czy o to ci chodzi ?[ATTACH=CONFIG]72439[/ATTACH]Instrukcja i zalecenia .[ATTACH=CONFIG]72446[/ATTACH]To nie lampka tylko wskaznik naladowania aku ,orientacyjny raczej .Do manualnej oceny stanu naladowania aku i raczej nam dokladnie nic nie powie . [ATTACH=CONFIG]72438[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72439[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72440[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72441[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72442[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72443[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72444[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72446[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72438[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72439[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72440[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72441[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72442[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72443[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72444[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72446[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72440[/ATTACH]Ja teraz wymienilem na molla , wczesniejszy juz mial slaby prad przy odpalaniu auta . Po wczesniejszym ladowaniu rok temu dotrwal do teraz i juz przy odpalaniu objawial sie taki "dolek " jakby rozrusznik sie zatrzymywal . Przy odpalaniu auta po nocy ,prad byl 9.2 V a i z dnia nadzien mial spadki V znaczne i to przy terazniejszych temp.. Obecny po nocy ma prad 10.20V i odpalanie jest OK . Oczywiscie wczesniej sprawdzony prad ladowania i wymiana szczotek w altku .Prad ladowania 14.36V ,dodajac gazu dochodzi do 14.40 cos , natomiast z aktywnymi odbiornikami 13.99-14.02V . Wagowo ten oryginal moll 72Ah i obecny moll 75Ah na wadze postawione pokazuja 20kg .Dwa lata gwarancji .[ATTACH=CONFIG]72441[/ATTACH]Producent i przedtawiciel .[ATTACH=CONFIG]72442[/ATTACH]W testach ma wyniki najlepsze .[ATTACH=CONFIG]72443[/ATTACH]Tak mi sie wydaje ,ze te cyfry oznaczaja ,gorna tydzien a dolna rok produkcji .[ATTACH=CONFIG]72444[/ATTACH]Wymiarowo idealnie wchodzi w puszke ,mozna powiedziec ze wymiary ma takie jak ten co w fabryce wsadzali .Prad poczatkowy ma nieco wiekszy niz ten fabryczny . Narazie nie moge polecac na 100% bo dopiero dwa dni w aucie siedzi ,a tu trzeba czasu na opinie .Wstawilem tu fotki ,ale gdzies zniknely.

 

[ATTACH=CONFIG]72438[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72439[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72440[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72441[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72442[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72443[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72444[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72446[/ATTACH]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności