Skocz do zawartości
Gość papol

Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)? B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

miałem oryginalny 5 latni akumulator moll chyba 61ah 330a w grudniu zrobiło się chłodno i zaczął stękać wolniej kręcić,

założyłem używany 75ah 680en w 85% "sprawności 577en" no zapalał

a teraz się rozglądam za czymś porządnym co byście polecili?

a ta akumulatory do systemu start stop np. Varta Silver Dynamic AGM? co by było jak by włożył taki akumulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

miałem oryginalny 5 latni akumulator moll chyba 61ah 330a w grudniu zrobiło się chłodno i zaczął stękać wolniej kręcić,

założyłem używany 75ah 680en w 85% "sprawności 577en" no zapalał

a teraz się rozglądam za czymś porządnym co byście polecili?

a ta akumulatory do systemu start stop np. Varta Silver Dynamic AGM? co by było jak by włożył taki akumulator?

 

Akumulatory AGM są lepsze od zwykłych kwasowych i o wiele dłużej wytrzymują. Jednak ich cena jest zaporowa. Jesśli masz na wydanie ponad tysiąc złotych o kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie idealnie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam ja montowałem montowałem miesiąc temu dokładnie taką Varte Silver sprawuje się super polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z użytkowaniem dobrze się doładowuje w pojeździe? bo np mój passat ładuje 14,14V "a prostowniki do baterii AGM mają wiekszy prąd ładowania (tak czytałem) " i czy passat da rade go naładować doładować na krótkich odcinkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za aku FULL START (ponoć z Varty) - ma ktoś taki u siebie. Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Banner Power Bull 72 Ah (wsadziłbym 80 Ah ale do BMR'a się nie mieści).

 

Jak kolega napisał polecam Bannera. Najmniej reklamacji miałem na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy ktoś potrafi rozszyfrować datę produkcji tego akumulatora?

 

[ATTACH=CONFIG]130926[/ATTACH]

 

data jest pod literką "B" trzy cyferki mało widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. obawiam się że mój akumulator powoli się kończy i będę*musiał kupić nowy na dniach... pytani mam takie, czy jeżeli posiadam START/STOP musi być przystosowany akumulator do tego też czy nie ? pytam dlatego że szukałem po numerze części ze starego akku na ebay i wyskoczyło mi EXIDE AGM START STOP.... http://www.ebay.co.uk/itm/262639177159?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT i właśnie nie wiem czy jest różnica pomiędzy normalnym a właśnie tym START/STOP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że musisz mieć akumulator przystosowany do syst. START- STOP. Kupuj AGMa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej tak. Zwykły akumulator długo by nie wytrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za pomoc ;) bateria zamówiona ! ;) pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Passat B7 2012 2.0 Tdi 140KM, akumulator do wymiany, napięcie około 11.5 V ładowanie prostownikiem nie pomaga najprawdopodobniej jedna cela uszkodzona. Obecnie jest zamontowany fabryczny Exide AGM 68Ah 680A.

Mam pytanie do kolegów co byście polecili i czy po wymianie baterii trzeba coś konfigurować czy standardowa wymiana.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. bateria wymieniona wszystko działa START/STOP ( na starej nie działał pewnie była już stara albo coś... ) proszę mi powiedzieć czy musze coś zaprogramować jeszcze czy to tylko PLUG&PLAY ? bo normalnie auto odpala, wszystko działa jak powinno ( tak mi się wydaje ) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zaprogramować.... dzisiaj aku zamawiałem i takie info dostałem od znajomego w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ponieważ drugi raz auto mi nie odpaliło, mam dwa pytania:

 

1. Posiadam system bezkluczykowy (Keyless Go) i skrzynię DSG - przy uruchamianiu silnika przytrzymuję hamulec i przycisk Start/Stop aż auto odpali - czyli przy -15 trwa to parę sekund i rozrusznik zaczyna kręcić. Niestety mam wrażenie że jakiś automat odcina rozrusznik po paru obrotach. Czy dobrze mi się wydaje i czy można to jakoś wyłączyć? Czy jest to jednak wina akumulatora?

 

2. Drugie pytanie dotyczy samego aku - jeżeli w warsztacie potwierdzą że przyszła na niego pora, chciałbym kupić coś o większej pojemności. Aktualnie mam 68 i poniżej -15 stopni w nocy, auto nie odpala. Przypuszczam że to wina aku, ale niezależnie od tego 68Ah to wg mnie trochę mało na taki silnik... Z tego co widzę to aku o pojemności 80Ah mają 315mm długości - rozumiem że jeżeli zdemontuję plastikową osłonę to taki się zmieści?

 

Z tego co gdzieś czytałem to tylko AGM+ wymagają zaprogramowania w komputerze (czyli takie auta które były wyposażone w odzyskiwanie energii)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co gdzieś czytałem to tylko AGM+ wymagają zaprogramowania w komputerze (czyli takie auta które były wyposażone w odzyskiwanie energii)?

 

u mnie był AGM i padł wymieniłem na VARTA AGM i niczego nie programowałem. na starym start/stop nie działał pewnie bateria za słaba była a na nowym od szczała zadziałało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiary akumulatora to 77ah 780a varta 275x175x190 idealny do passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności