Skocz do zawartości
czubsi

Montaż PDC OPS - Passat B6 kombi (od podstaw)

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, czubsi napisał:

1) W mojej wtyczce T16 podłączenie CAN jest oryginalnie w pinach 7 i 14 doczytałem , że tak jest przy podłączeniu do CAN BUS (rozumiem, że to przy autach z biksenonami) a u mnie w aucie biksenonów nie ma zatem właściwe podłączenie mniemam u mnie to pod CAN Piny 6 i 15 ???

Stare wersje PDC (moduły z końcówką 283) są podłączone do magistrali CAN komfortu (kolory kabli: pomarańczowo-zielony i pomarańczowo-brązowy), a nowsze (końcówka 475) do magistrali CAN napędu (kolory: pomarańczowo-czarny, pomarańczowo-brązowy). Podobnie jest z pinologią 7 i 14 dotyczy modułów ...283, a 6 i 15 nowszych.

Swoją drogą w Passacie B6 jest co najmniej 5 różnych magistrali CAN.

2 godziny temu, czubsi napisał:

biało/czerwony Pin 3 , żółto/niebieski Pin 4 oraz niebieski Pin 13

pin 3 - zasilanie +12V - stałe z bezpiecznika SD13, którego u ciebie nie ma bo to rozwiązanie było stosowane do kwietnia 2006 i dotyczy modułu 283.

pin 4 - włącznik PDC na konsoli

pin 13 - kontrolka PDC na konsoli.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem mam cztery kolejne kwestie : Czy moduł z końcówką 283 (ten co proponował inny kolega czyli od Golfa 1K0919283A) obsługuje :

1) tylko 4 czujniki (lub może obsługiwać tylko 4) ?

2) jest modułem PCD OPS ?

3) współpracuje z radiem RCD 310 (chodzi o wizualizację OPS ?

4) moduł jest BOSCH-a a czujniki Valeo (będzie działać czy będzie konflikt - tak jak podejrzewał wcześniej jeden z kolegów ???)

 

Na koniec pojawia się jeszcze jedno pytanie związane z Twoją wcześniejszą odpowiedzią tzn.:

Czy jeśli faktycznie w/w moduł zadziała z tymi czujnikami i radiem to co wtenczas z kablem biało czerwonym Pin 3  czyli + 12 V ??? Łączyć czy nie a jeśli tak to z czym ??? Coś kojarzę, że ktoś łączył go z zasilaniem zapalniczki - dobrze myślę ?

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Edytowane przez czubsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, czubsi napisał:

1K0919283A

To moduł na 4 czujniki, i nie obsługuje OPS. Na allegro sprzedają te same czujniki do Passata B6 i Golfa MK5 więc powinny być kompatybilne.

Co do pinu T16/3 to w przypadku wspomnianego modułu to jest główne i jedyne jego zasilanie więc podłącz go do pinu T16/1.

Jeszcze jedna uwaga: rozkład sygnałów w kostce T12 (po prawej) nie jest taki sam w modułach 3C0 i 1K0 - poniżej porównanie pinów:

3C0 <> 1K0
2 <> 2
3 <> 3
4 <> 1
5 <> 6

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Co do pinu T16/3 to w przypadku wspomnianego modułu to jest główne i jedyne jego zasilanie więc podłącz go do pinu T16/1."

Czyli po prostu zamiast kabla czarno/białego z Pinu 1 daje do zasilania w skrzynce bezpieczników kabel biało/czerwony z Pinu 3 ??? Dobrze rozumiem ???

"Jeszcze jedna uwaga: rozkład sygnałów w kostce T12 (po prawej) nie jest taki sam w modułach 3C0 i 1K0 - poniżej porównanie pinów: "

w kostce po prawej ??? Czyli kostce na tylną wiązkę PDC ???

 

I jeszcze jedno pytanko (bo już niemal wszystko rozumiem ...) jaki zatem moduł ogarnia 4 czujniki z tyłu i OPS ??? Czy ten ze Skody co wcześniej proponowano (5J0919475C) się nada ??? (najwyżej 4 kupię ... ?

Edytowane przez czubsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czubsi napisał:

Dobrze rozumiem ???

Tak i to drugie też tak.

1 godzinę temu, czubsi napisał:

Czy ten ze Skody co wcześniej proponowano (5J0919475C) się nada ???

Powinien pasować. Na pewno jest na 4 czujniki (Parkhilfe 4K). Tylko tego będziesz musiał podłączyć do CAN napędu - pisałem o tym wcześniej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna wiedziałem, że gdzieś widziałem ten zestaw doposażenia na 4 czujnik do B6 :) @czubsi poszukaj tego zestawu i już przestań mieszać, bo po pierwsze zadajesz w kółko pytania, na które odpowiedzi są już w tym temacie, po drugie mieszasz bo raz piszesz że interesuje cię tylko dźwięk, po czym męczysz o ops i radio.

image.thumb.png.c5dfd42e3838f197b14a97514b88a805.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi - zapewne są odpowiedzi ale czytelne dla tych co temat dokładnie znają ! Nie ma nigdzie napisane od początku do końca wyjaśnienia mojej kwestii ! Do tej pory nie mam 100 % pewności, że moduł od Skody który podałem będzie miał OPS z 4 czujnikami - ponadto jak się domyślasz konfiguracja kabli we wtyczce znów będzie inna ... Postaw się w miejscu człowieka, który branżą jest mocno daleko od CAR-AUDIO itp ... Pytam o OPS bo się okazuje, ze mam radio RCD 310, które obsługuje OPS - jak widzisz uczę się a sytuacja jest dynamiczna ! Jeśli nuży Cię pomaganie to .... nie pomagaj bo fajnych inaczej znam wielu ... nTomek jest bardzo pomocny i za to bardzo dziękuję !

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem Twoim kolegą to po pierwsze, a po drugie robisz okropny syf w temacie i za chwilę 3/4 tych wypocin i tak trafi do kosza. Zastanów się na jakim forum jesteś i jaki sens ma pytanie o moduł ze skody na forum passata ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie jestem Twoim kolegą" - i całe szczęście ... uspokoiłeś mnie ...

"po drugie robisz okropny syf w temacie"  - pytania o montaż oryginalnego PDC nazywasz syfem ??? ...

"Zastanów się na jakim forum jesteś i jaki sens ma pytanie o moduł ze skody na forum passata" ... -  to Ty się może lepiej zastanów kto ten moduł proponował ??? Jeśli ma zastosowanie w Passacie to dotyczy wątku - nie uważasz ? No ale jak widzę priorytety dla Ciebie to głównie urażona duma - z reguły wyprzedza ona clou zagadnienia stanowiącego temat ...

 

Zachowujesz się jakby to było prywatne Twoje forum a nie publiczne ! Masz jakieś problemy rodzinne czy jak ? Tak jak pisałem wcześniej - nie chcesz - nie pomagaj !  Tyle off topa (zapewne wykasujesz powyższe bo lepiej coś ukryć niż się z tym zmierzyć ...) 

Mimo wszystko pozdrawiam !

Paweł

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w zwyczaju kasować postów skierowanych do mnie. Nawet takich ...

Zwłaszcza, że one niewiele mówią o mnie, za to wiele o autorze 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak udało sie ogarnąć PDC z OPS z parkhilfe 4K?? Sam szukam odpowiedniego modułu do mojej bryki. Mam radio RNS510 .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności