Skocz do zawartości
PAWEL 92

Dźwięk w trakcie jazdy. 1.9 tdi 105 km manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.To mój pierwszy Post. Mam nadzieję że w dobrym dziale został zamieszczony.  Więc tak, nabyłem 1,5 miesiąca temu Passata b6 z silnikiem 1.9 tdi 105 km Manualna 5 biegowa skrzynia. 

Został zmieniony rozrząd i kilka innych rzeczy. W trakcie jazdy gdzieś przy prędkości 90 110 pojawia się dźwięk który doprowadza mnie to szału. Mechanik stwierdził ,że nic nie słyszał na jeździe próbnej. Nie wiem nie wnikam. ?

Dodam że wciśnięcie sprzęgła powoduje że dźwięk znika. Więc łożyska w kołach odpadają. W momencie jak tylko zapinam napad w tym przedziale prędkości słyszę to z okolicy skrzyni. Tak mi się wydaje bynajmniej,że tak jest. Teraz pytanie. Czy możliwe że dźwięk ten może być spowodowany małą ilością oleju w skrzyni. ?  Czy bardziej dwumas się kłania. Dziwne że przy mniejszych prędkościach nie ma problemu.  Jedno co mnie dziwi że biegi  na postoju zaczynają dziwnie wchodzić jak by trochę sztywno.  Z delikatnym oporem.  Czy wymienić olej ?czy dolać ? Czy może myślicie że przyczyną może być gdzieś indziej. 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. I za pomoc. Pozdrawiam Paweł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomniałeś wstawić link do nagrania w trakcie jazdy.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że to mi brzmi bardziej jak jakiś niedokręcony element, który wpada w wibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przychodzi Ci coś do głowy mkpol ? Zauważyłem dzisiaj podczas nagrywania, że bardziej słychać to coś  jak wciskam pedal gazu. Tak od predkosci 90 km tak jak pisałem  wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nic :(. Czy jak się rozpędzisz i puścisz gaz to też to słychać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak jak pisałem najbardziej słyszę to w momencie kiedy auto przyspiesza, czyli coś co daje naprężenia na napęd. Skrzynia ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności