Skocz do zawartości
wodar14

abgas werkstatt i motorstorg werkstatt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam następujący problem. Wyświetlają mi się dwie kontrolki: świece żarowe (miga) i check engine (świeci się). Przy odpalaniu samochodu wyświetlają się błędy (regularnie ale nie zawsze, za każdym razem gdy włączają się kontrolki): abgas werkstatt i motorstorg werkstatt. 

Abgas werkstatt nie powodował żadnych efektów podczas jazdy, natomiast gdy pojawiał się motorstorg werkstatt, samochód od razu tracił moc, tzn. można było utrzymać prędkość ale bez szans na przyspieszenie. Gdy zgaszę samochód i odpalę ponownie, to motorstorg werkstatt i kontrolka świec żarowych pojawia się ale można jechać bez problemu. 

I uwaga, pewnego dnia, gdy standardowo wyrzuciło oba błędy i zapaliły się dwie kontrolki samochód jeździł jakby chciał a nie mógł. Żebym się do 100km/h rozpędził potrzebowałbym z 20 km, no i traktora nie dało rady wyprzedzić. Pojechałem więc do mechanika, który zregenerował mi DPF i EGR. Samochód wrócił do sprawności ale błędy i kontrolki pomimo, że były kasowane najpierw przez znajomego gdy pojawiły się na samym początku, a potem przez mechanika po regeneracjach, wyświetlają się nadal. 

Błędy które wyrzuciło u mechanika to: 

18434 - filtr przeciwpyłowy, rząd 1 wydajność poniżej wartości progowej P2002

16787 - Zawór EGR (N18) wadliwe działanie, kod usterki P0403. (zakładam że ten błąd już nie wyskakuje, gdyż EGR został zregenerowany)

 

Pytanie do Was, czy wiecie może co może być przyczyną tych kontrolek i błędów? Nie chcę wydawać kolejny raz pieniędzy w ciemno. 

Z góry dziękuję za odpowiedź :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności