Skocz do zawartości
Bodek

Discovery Media + telefon Samsung = problem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Mam problem z telefonem Samsung A8 2018 i DM w samochodzie. Problem wystąpił po ostatniej aktualizacji oprogramowania telefonu.

Telefon non stop się łączy i rozłącza. Nie da się tego teraz użytkować. Próbowałem już chyba wszystkich możliwości. Przed aktualizacją było wszystko OK.

Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirror link czy android auto ?

Prawdopodobnie pomoże  krótki dobry jakościowo kabel max 40cm w wersji usb 3.0 /3.1(prawdziwej 3.1 wersji ) ,przynajmniej u mnie pomogło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - nie napisałem, że chodzi o połączenie Bluetooth.

Nie mam aktywnego niestety Mirror-Link :(

Do tej pory wsiadałem do samochodu i telefon łączył się automatycznie + uruchamiała się muzyka ze Spotify + uruchamiał Yanosik.

Aż do aktualizacji oprogramowania w telefonie Samsung - poprawka zabezpieczeń 1-2020.

I teraz nie da się tego użytkować. Jak już się to połączy to kilka sekund i się rozłączy i tak np z 10x. Telefon za n-tym razem się połączy do rozmów ale muzyka już nie. Potrzeba wejść do ustawień połączenia w telefonie i przesunąć suwak na ON bo się za każdym razem po rozłączeniu z samochodem przełącza na OFF.

Tak  mi tego brakuje, że nie wiem czy nie zmienię telefonu na NIESamsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skasować sparowanie i przywróć telefon do ustawień fabrycznych, może akurat pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć  lokalizację w telefonie.  Po aktualizacji niektóre urządzenia z którymi nie miałem problemu wcześniej,  teraz wymagają załączonej lokalizacji.  Samsung S9+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Spróbuj skasować sparowanie i przywróć telefon do ustawień fabrycznych, może akurat pomoże.  -    próbowali inni ludzie - nie pomaga

Spróbuj włączyć  lokalizację w telefonie.  Po aktualizacji niektóre urządzenia z którymi nie miałem problemu wcześniej,  teraz wymagają załączonej lokalizacji.  Samsung S9+  -  miałem i mam cały czas włączona lokalizację.

Czyli Ty (jast72) masz też samsunga, aktualizowałeś niedawno i Ci działa wszystko tak jak przed aktualizacją ? Puszczasz muzykę np ze Spotify przez bluetooth ?
Z kiedy masz poprawkę systemową ostatnią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Discovery Media Pro i telefon Samsunga (Android 9;  Poziom popraw. zabezp. z 1 luty 2020) i połączenie przez Bluetooth działa bez zarzutu. Można dzwonić, odtwarzać muzykę (PowerAmp).

Niestety po ostatnich aktualizacjach Samsunga lub samego Android Auto do wersji 5.1 nie działa AppConnect. Pokazuje się na moment mapa Googla i amen - komunikat na DMPro "Dane nie są odbierane. Sprawdź połączenie lub ustawienia w urządzeniu mobilnym"

Przeczytałem w wątku o Android Auto, żeby dać krótszy kabel i pomogło (choć wcześniej działało na 1m, teraz dałem na próbę 25cm kabel z powerbanku).

 

 

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2020 o 14:52, Bodek napisał:

Czyli Ty (jast72) masz też samsunga, aktualizowałeś niedawno i Ci działa wszystko tak jak przed aktualizacją ? Puszczasz muzykę np ze Spotify przez bluetooth ?
Z kiedy masz poprawkę systemową ostatnią ?

Tak, działa wszystko - muzyka ze Spotify  przez BT, połączenia telefoniczne, połączenie równoczesne VW We Connect Go z DataPlug (OBD II z VW) Discovery Media, samochód MY2016, telefon z Android 10, poprawka zabezpieczeń 1.01.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności