Skocz do zawartości
naflet

Nie działa : centralny zamek, szyby, lusterka, poziom paliwa 0

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpiąłem kostke, polutowałem 3 kabelki, dwa cienkie kolorowe i jeden gruby brązowy. Drzwi nadal się nie otwierają. Wie ktoś może na które piny podać napięcie żeby sprawdzić czy się otworzą?

W zimę miałem wywalony bezpiecznik od centralnego, trzy dni później padły te drzwi więc może to jednak silniczek.

Edytowane przez Kajtek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było problemów zluzowalem jeden i wysuwalem kostkę do przodu a te kostkę co masz w słupku wyciągniesz tylko od strony wewnętrznej czyli rozebranie słupka schemat jest na forum jak to zrobić by czegoś nie połamac ja i tak musiałem rozebrać bo miałem problem z pasami strasznie wolno się zwijaly a co do kostki żeby to rozpiac to zrobiłem to płaskim srubokretem podwarzajac zaczep od środka jeden a drugi wyszedł saam nawet nie próbowałem z tym drugim i się nic nie uszkodziło

 

Wysłane z mojego INFINITY_II_S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpiąłem ją od zewnątrz. Tam w kostce ktora idzie od drzwi były uszkodzone kabelki. Polutowałem ale nic nie pomogło.

Teraz chciałbym jakoś na krótko jeżeli to możliwe podać napięcie na piny w tej kostce odpowiedzialne za otwieranie centralnego żeby sprawdzić czy wina leży po stronie instalacji czy silniczka.

Jest możliwe tak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem ale z drzwiami od pasażera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi otwarte. Dzięki wszystkim za cenne porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy, przeszukałem wszystkie wątki na temat modułu komfortu i nie znalazłem żadnej odpowiedzi, proszę o pomoc.

Mianowicie chodzi o tylne prawe drzwi, nie działała szyba,natomiast zamek zamykał i otwierał się normalnie z pilota, okazało się że moduł mechanizmu był walnięty, nadpalony przewód biało czerwony w przelotce słupka. W pewnym momencie zaczęło wariować oświetlenie wnętrza, sygnalizacja kierunkowskazami przy zamykaniu zamków.

Więc zacząłem szukać i znalazłem zimny lut na płytce modułu ( poprawiłem go i było ok) , po wymianie całego mechanizmu szyby łącznie z nową wiązką przestał działać zamek, szyba otwiera się bez kluczyka w stacyjce, po czym reszta szyb zaczyna wariować,przestają się otwierać, znika podświetlenie przycisków, więc wypinam kostkę w słupku i wszystko wraca do normy.

Kupiłem drugi moduł komfortu o tych samych numerach ( tyle że z golfa 4) i po podpięciu nic nie działa.

Napiszę od razu że przejrzałem wszystkie kable pod wykładziną i są ok, suche, brak zielonego.

Proszę o jakąś podpowiedź gdzie szukać przyczyny

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy, przeszukałem wszystkie wątki na temat modułu komfortu i nie znalazłem żadnej odpowiedzi, proszę o pomoc.

Mianowicie chodzi o tylne prawe drzwi, nie działała szyba,natomiast zamek zamykał i otwierał się normalnie z pilota, okazało się że moduł mechanizmu był walnięty, nadpalony przewód biało czerwony w przelotce słupka. W pewnym momencie zaczęło wariować oświetlenie wnętrza, sygnalizacja kierunkowskazami przy zamykaniu zamków.

Więc zacząłem szukać i znalazłem zimny lut na płytce modułu ( poprawiłem go i było ok) , po wymianie całego mechanizmu szyby łącznie z nową wiązką przestał działać zamek, szyba otwiera się bez kluczyka w stacyjce, po czym reszta szyb zaczyna wariować,przestają się otwierać, znika podświetlenie przycisków, więc wypinam kostkę w słupku i wszystko wraca do normy.

Kupiłem drugi moduł komfortu o tych samych numerach ( tyle że z golfa 4) i po podpięciu nic nie działa.

Napiszę od razu że przejrzałem wszystkie kable pod wykładziną i są ok, suche, brak zielonego.

Proszę o jakąś podpowiedź gdzie szukać przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym temacie pozwolę sobie wtrącić mój problem. Niedawno zakupiłem passata b6 3,2 VR6 2006r kombi highline. Mam problem z centralnym zamkiem w obu tylnych drzwiach. Lewy tył nie zamyka drzwi lecz działa nadzorowanie tzn zamykam centralny z pilota i niby się zamyka (ale nie zamyka) i po pociągnięciu za klamkę włącza się alarm. Nie słychać wcale ruchu zamka przy zamykaniu natomiast przy otwieraniu słychać. Kupiłem i wymieniłem zamek na podobno sprawny oryginał używany i jest bez zmian. Kostka i kable na łączeniu drzwi że słupkiem wyglądają ok.

Zamek prawy tył to samo z tym że nie pokazuje na liczniku że drzwi są otwarte i nie włącza się alarm po otwarciu drzwi.  

Na dniach będę miał możliwość podpięcia auta pod interfejs jednak może ma ktoś jakis pomysł co można sprawdzic?

Jeśli ma to jakieś znaczenie to w aucie jest system kessy.

Edytowane przez Tipacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Problem jest następujący (dotyczy : VW B5 `99 1.9TDI 115km).

Nie działa : centralny zamek (z pilota oraz kluczykiem z zamka), regulacja szyb, lusterek, nie otwiera się klapka wlewu paliwa, wskaźnik paliwa pokazuje 0.
Podczas diagnostyki VAG pojawiły się błędy (moduł 1J0 959 799 S) :
01329 : Convenience System Data Bus in Emergency Mode 35-00
01328 : Convenience System Data Bus 35-10 Intermittent
01332 : Door Control Module Passenger Side (J387) 49-00 No Communications
01331 : Door Control Module Driver Side (J387) 49-00 No Communications
00930 : Locking Module for Central Locking Rear Left (F222) 27-00 Implausible Signal
00931 : Locking Module for Central Locking Rear Right (F223) 27-00 Implausible Signal
Bezpieczniki sprawdziłem, są ok. Moduł komfortu suchy, nie zalany. Wiązka kabli nie zgnita itp..
Kolejnym krokiem jaki wykonałem to sprawdzenie zasilania, czy dochodzi do drzwi kierowcy na biało-czerwonym kablu. Okazało się, że jest brak zasilania na tym przewodzie - proszę o pomoc skąd idzie ten kabel oraz o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Dziękuję, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój pastuch b5 1.9 tdi kombi ma problem. Zabrałem sie dzisiaj za wymiane drzwi kierowcy (byly wgniecione). Wymienilem drzwi, zamek ( bo centralny nie działał). Już wszystko miałem praktycznie na gotowca. Centralny działał, szyby, oświetlenie wszystko było okey. W pewnym momencie chciałem przymknąć drzwi i przytrzasnąłem kostkę z lampką od podświetlenia drzwi. I nagle przestały działać szyby i jest brak oświetlenia wnętrza. Żaden przycisk od szyb nie działa x4, a domykanie z pilota działa. Moje pytanie brzmi: Czy ta kostka miała jakiś wpływ na to? Czy to zbieg okoliczności? Proszę o pomoc, bo już nie mam siły do tego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz bezpiecznik bo zrobiłeś zwarcie i po sprawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem bezpieczniki od str kierowcy miernikiem na ''przejście'' to wszystkie dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz typowy objaw spalenia bezpiecznika po zwarciu tej lampki. Jak zrobisz zwarcie na tej lampce to strzela bezpiecznik odpowiadający za oświetlenie, kluczyki, szyby. Musisz się upewnić jeszcze raz czy sprawdzasz odpowiednik bezpiecznik.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie jutro jeszcze raz sprawdzę. Najwyżej sie odezwe czy pomogło czy nie. Na razie dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów mam problem z działaniem szyby kierowcy mianowicie szyba opuszcza się lecz nie mogę jej podnieść (bywają dni że działa normalnie) . Nie działa wtedy też podnoszenie szyby z pilota(reszta szyb normalnie) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności