Skocz do zawartości
naflet

Nie działa : centralny zamek, szyby, lusterka, poziom paliwa 0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pojawiła mi się właśnie usterka, że w prawych tylnych drzwiach nie działa mi zamykanie drzwi i z pilota i po wciśnięciu zamykania drzwi w samochodzie, również nie da się odsunąć szyby w tych drzwiach. Głośnik i oświetlenie w drzwiach które działa po ich otwarciu są bez zarzutu.

 

Proszę podpowiedzcie od czego mam zacząć, tzn czy odrazu wpinać się na VAG czy może jednak zacząć grzebać w tych drzwiach przy elektryce??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem . Po podpięciu do kompa wyskoczył błąd modułu . Po wymianie modułu wszystko zaczęło działać tak jak powinno . Ale moim zdanie powinieneś podpiąć się pod VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być przerwa w łączeniu przewodów w słupku. Zdejmij gumę, rozepnij tam kostki przewodów przeczyść kostki i wepnij z powrotem. Może same przewody zaśniedziały. To jest miejsce gdzie wilgoć może działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się - ja od tygodnia mam ten sam problem z drzwiami za kierowcą. Czasami się zamykają ok, a czasami się zamykną wszystkie drzwi oprócz tych tylnych ale wtedy otwieram i zamykam pilotem jeszcze raz auto i działa ok. Innym razem zamkną się wszysktkie i po chwili te jedne nieszczęsne drzwi się same otwierają. Po dłuższym postoju otwiera się tylko trójka drzwi a jedne zostają zamknięte. Co do szyby to działa prawidłowo tylko wtedy gdy drzwi działają prawidłowo w innym wypadku w ogóle nie działa. Zauważyłem że jak je otworze tak do połowy to gaśnie światło pod drzwiami i w samochodzie. Jestem w kropce i nie wiem co robić, a przyznam się że zaczyna mnie to irytować;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z ryglowaniem drzwi kierowcy... Drzwi zawsze się zamykały, ale nie zawsze z ryglowaniem przez co nie mrugała czerwona dioda. Dopiero jak padło oświetlenie i fachowiec się zabrał za wymianę paru kabli przy module komfortu, ryglowanie zaczęło działać przy każdym zamknięciu drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Pojawiła mi się właśnie usterka, że w prawych tylnych drzwiach nie działa mi zamykanie drzwi i z pilota i po wciśnięciu zamykania drzwi w samochodzie, również nie da się odsunąć szyby w tych drzwiach. Głośnik i oświetlenie w drzwiach które działa po ich otwarciu są bez zarzutu.

 

Proszę podpowiedzcie od czego mam zacząć, tzn czy odrazu wpinać się na VAG czy może jednak zacząć grzebać w tych drzwiach przy elektryce??

 

Pozdrawiam

 

Napisałeś to samo już drugi raz,a w innym poście Ci odpisałem...

 

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

 

Podłącze się - ja od tygodnia mam ten sam problem z drzwiami za kierowcą. Czasami się zamykają ok, a czasami się zamykną wszystkie drzwi oprócz tych tylnych ale wtedy otwieram i zamykam pilotem jeszcze raz auto i działa ok. Innym razem zamkną się wszysktkie i po chwili te jedne nieszczęsne drzwi się same otwierają. Po dłuższym postoju otwiera się tylko trójka drzwi a jedne zostają zamknięte. Co do szyby to działa prawidłowo tylko wtedy gdy drzwi działają prawidłowo w innym wypadku w ogóle nie działa. Zauważyłem że jak je otworze tak do połowy to gaśnie światło pod drzwiami i w samochodzie. Jestem w kropce i nie wiem co robić, a przyznam się że zaczyna mnie to irytować;)

Może to być spowodowane zimnymi lutami w zamku lub wadliwą krańcówką.

 

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

 

Miałem podobny problem z ryglowaniem drzwi kierowcy... Drzwi zawsze się zamykały, ale nie zawsze z ryglowaniem przez co nie mrugała czerwona dioda. Dopiero jak padło oświetlenie i fachowiec się zabrał za wymianę paru kabli przy module komfortu, ryglowanie zaczęło działać przy każdym zamknięciu drzwi...

 

Nie zawsze jest to spowodowane modułem,ale po wykluczeniu innych możliwości trzeba to także sprawdzić.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podpowiedzi, zaznaczam, że u mnie wcale nie działa centralny ani szyba w tych jednych drzwiach i zamykam je recznie, reszta jest ok,

 

czy ktoś zna jakiegoś uczciwego elektronika samochodowego w Rzeszowie lub okolicach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za podpowiedzi, zaznaczam, że u mnie wcale nie działa centralny ani szyba w tych jednych drzwiach i zamykam je recznie, reszta jest ok,

 

czy ktoś zna jakiegoś uczciwego elektronika samochodowego w Rzeszowie lub okolicach??

sprobuj najpierw sam skoro nie dzialaja ci jedne drzwi to moze masz problem z wtyczka lub kable bedziesz mial zlamane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wtyczki w słupku, są bez zarzutu, pozostaje mechanik bo po przeczytaniu kilku artykułów o demontażu drzwi w celu dostania się do płytki elektronicznej w tych drzwiach stwierdzam, ze mogę gdzieś po drodze polegnąć albo coś pourywać, mam tylko nadzieję, że to nie jest moduł do wymiany, zauważyłem też ciekawą rzecz że po około 30 sekundach centralny zamek sam zamyka drzwi. Mam oddzielnego pilota do alarmu i nim jesli zamykam lub otwieram auto nie ma problemu ale po otwarciu auta za pomocą pilota w kluczu po około 30sekundach sam się zamyka (oczywiście bez tych jednych feralnych drzwi).

Po naprawie dam znać co nawaliło.

Ewentualnie prosiłbym o jakiś namiar na dobrego elektromechanika samochodowego w Rzeszowie lub okolicach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź dokładnie połączenia przewodów w słupku (pod osłoną gumowa) lubiały pękać albo robią się zielone z wilgoci.

Czytając twój post nie masz napięcia lub masy na moduł który jest przy podnośniku szyby w drzwiach. Sprawdz dokładnie brązowy gruby przewód masowy i gruby czerwony plusowy. Jeśli przewody są całe to weż probówkę i sprawdź czy na wtyczce w słupku jest plus i masa na grubych przewodach. jeśli nie ma to zdejmij osłonę progu przy drzwiach kierowcy aby dostać się do wiązki przewodów która jest pod wykładziną sprawdz czy przewody nie są ugnite (zwłaszcza na fabrycznych zgrzewach lubią gnić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musial bys cala instalacje przeleciec mi sie meczyli w a6 c4 stare juz to autko ;p meczyli sie z tym 2 dni jak zakladali mi 2 alarm i sie okazalo ze kabel byl przeciety neiwiem jakim cudem i raz dzialal bo sie stykalo a raz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, w sobotę będę miał więcej czasu i garaż jak by mnie miała noc zastać to bliżej się przyjrzę z miernikiem czy mam napięcie itd. Wstępnie też umówiłem się już z mechanikiem, bo jak problem jest w drzwiach albo pod wykładziną to się raczej nie podejmę samemu rozbiórki,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, dokładnie tak samo, nie działają mi ani elektyrczne szyby, centralny zamek, oświetlenie, otwieranie wlewu do baku, bezpieczniki są ok, złącza powtykane dobrze, ale znajomy radził żeby zobaczyć pod kierowcą w podłodze kable które idą do modułu komfortu bo one z wilgoci robią się zielone i gniją i to dlatego nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam ten sam problem, dokładnie tak samo, nie działają mi ani elektyrczne szyby, centralny zamek, oświetlenie, otwieranie wlewu do baku, bezpieczniki są ok, złącza powtykane dobrze, ale znajomy radził żeby zobaczyć pod kierowcą w podłodze kable które idą do modułu komfortu bo one z wilgoci robią się zielone i gniją i to dlatego nie działa

 

No jeżeli nie działa tyle rzeczy to sprawdź czy moduł nie "pływa" ;) A jeżeli jest suchy to kable,połączenia oraz kable pod izolacją przy module.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po oględzinach okazało się, że w module w drzwiach padł jakiś procesor, jeżeli ktoś wie jak się ta cała kostka nazywa to proszę o podpowiedź bo nie wiem jak to znaleźć na necie

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie płytki w drzwiach wszystko działa,

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie płytki w drzwiach wszystko działa,

 

pozdrawiam

 

Podejrzewam że to co napisałeś procesor to krańcówka ;) Dobrze że już działa.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mi w tylnych lewych nie działa centralny. Szyba i podświetlanie działa. Da się jakoś wyciągnąć tą kostkę w słupku od zewnątrz żeby ją sprawdzić czy jednak czeka mnie zdejmowanie boczka od środka przy zamkniętych drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij kostkę pierw na łączeniu słupka a drzwi i zobacz czy tam nie masz sniedzi jeśli tak to pilnikiem do paznokci lub czymś innym to przeszlifuj u mnie to pomogło miałem podobny problem i obeszło się bez rozbierania boczków od słupka które niby łatwo się ściąga ale trzeba też chwilę poświęć by nie połamac zaczepow na dole przy łączeniu z listwa progowa

 

Wysłane z mojego INFINITY_II_S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słabo mi idzie z wyciągnięciem tej kostki :/ Nie mogę "zluzować" tego drugiego zaczepu od strony drzwi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności