Skocz do zawartości
rafus1984

Passat 2.0 190KM a Skoda Octavia 184KM

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy silnik w passacie 190KM (2015)i octavi 184KM (2014) są takie same? Czy tylko różnicą w osprzęcie ?

Pytam gdyż znajomemu pozostał chip box ze skody i zastanawiam się nad podpięciem go do passata, jednocześnie mam obawy przed tym zabiegiem aby auto nie zgłupiało i nie zaczęło sypać błędami. Co o tym sądzicie? Niestety normalny chip nie wchodzi w grę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki są podobne, nawet bardzo podobne ale to nie ten sam silnik i choćby inne jest oprogramowanie. Nie znam się na tym zbytnio ale zalecał bym ostrożność. Poza tym box to zło? i lepiej zrobić dedykowany program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega bardzo chce sobie auto popsuć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki są identyczne w całej grupie VW. Czyli zaczynając od naj gorszych Skoda, Seat, VW, Audi, Porsche.   Jak u niego chodził, to i u ciebie będzie. Tylko ten 2014r. to nie wiem czy nie będzie jeszcze stary rzęch, bo teoretycznie od 2014r. już szły nowe i jeszcze stare, więc musisz to sprawdzić nawet wizualnie jak możesz.  Wystarczy tylko podnieść maskę i rzucić okiem na kilka drobiazgów typu dpf, głowica, kolektor, a nawet sama pokrywa plastikowa jest inna.

Ogólnie box to nic dobrego , ale ludzie jeżdżą na tym i se chwalą. Szczególnie jak komuś zależy na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box jest renomowanej firmy tuningowej  z Krakowa ;) (nie rezystor w obudowie) wstępnie zostało mi powiedziane że zakupiony box powinien być odesłany do firmy na wgranie nowego softu specjalnie przygotowanego do mojego paska. Dlatego zastanawiam się czy to nie jest trik aby uiścić dodatkowa opłatę za wgranie nowego softu i zakupienie nowej wiązki, jeśli silniki są idealne i wiązką ze skody pasuje do paska to zastanawia mnie różnica w sofcie boxa, w sumie moc prawie ta sama ( 6KM  roznicy) być może mapa w boxie też jest ok, niestety kolega nie ma już Octavi więc wizualnie nie mogę porównać obydwu silników dlatego zwracam się do was być może ktoś ma dostęp do takich info.

Kolego Marek3 jak bym chciał popsuć sobie auto to podłączał bym to od razu, a właśnie chce tego uniknąć i pytam na forum

Dziękuję za każdą informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewnej stronie jest etka  katalog części możesz porównać osprzęt obu kodów silnika  , przeglądając numery części dla obu kodów silnika , jak numer np. turbosprężarki jest taki sam to  niema różnicy jak numery są inne to czymś się różnią obie części.Nie jestem pewien ,ale ten silnik 184km prawdopodobnie  nie miał nastawnika wałka  rozrządu.

 

Co do boxa ,to cudo przyspiesza zapłon  (wątpię ) , myślę że tylko  oszukuje wtryskiwacze ,aby wlewały więcej paliwa , i ciśnienie doładowania , nie też wiadomo jak będzie z dpf em 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2020 o 22:00, ktry napisał:

Silniki są identyczne w całej grupie VW. Czyli zaczynając od naj gorszych Skoda, Seat, VW, Audi, Porsche.   Jak u niego chodził, to i u ciebie będzie. Tylko ten 2014r. to nie wiem czy nie będzie jeszcze stary rzęch, bo teoretycznie od 2014r. już szły nowe i jeszcze stare, więc musisz to sprawdzić nawet wizualnie jak możesz.  Wystarczy tylko podnieść maskę i rzucić okiem na kilka drobiazgów typu dpf, głowica, kolektor, a nawet sama pokrywa plastikowa jest inna.

Ogólnie box to nic dobrego , ale ludzie jeżdżą na tym i se chwalą. Szczególnie jak komuś zależy na gwarancji.

Tak jasne silniki o innych kodach są identyczne.........

Te silniki się różnią między sobą m.in programem. Czy i jak box teoretycznie dedykowany do jednego silnika wpłynie na inny prawie taki sam silnik to ja nie wiem i nie wiem czy firma, która jak rozumiem jest producentem boxu tylko chce kasę wyciągnąć czy może niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tomek evo napisał:

Tak jasne silniki o innych kodach są identyczne.

Nie jest to regułą, ale są. Ten sam silnik w zależności od tego, kto montuje może mieć inny kod.

9 godzin temu, tomek evo napisał:

Czy i jak box teoretycznie dedykowany do jednego silnika wpłynie na inny prawie taki sam silnik to ja nie wiem

Niezmiennie fascynuje mnie wiara w to, że te wszystkie box-y są dedykowane do konkretnych silników. 99% box-ów fałszuje odczyty czujnika ciśnienia paliwa. I to całe ich działanie. Bez modyfikacji pozostałych parametrów w bliższej lub dalszej perspektywie jest to morderstwo dla silnika. Tomek, ty stary wyjadacz i takie rzeczy .... :). To mniej więcej tak, jakbyś przekonywał kogoś, że inny olej, który lał do swojego 2.0tdi w skodzie nie podejdzie do jego 2.0 tdi w audi ^_^

 

W dniu 28.02.2020 o 18:29, rafus1984 napisał:

znajomemu pozostał chip box ze skody i zastanawiam się nad podpięciem go do passata

Jeśli kolega dał Ci już tego box-a, a masz dzieci to daj im do zabawy. Jak nie masz dzieci, to szybko zrób i daj im do zabawy. Jak nie chcesz mieć dzieci, to poszukaj obcego i daj mu do zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kodami silnika to nie do końca się zgodzę bo ten sam kod silnika może mieć Audi, Skoda, Seat i VW więc nie jest tak, ze w Sodzie jest inny kod tego samego silnika a w VW inny. Jak silnik jest ten sam to kod silnika też jest ten sam. Nie spotkałem się z sytuacją aby identyczny silnik miał 2 różne kody. Owszem różnice mogą być minimalne a nawet tylko w oprogramowaniu jednak w tym wypadku różnice mogą być dużo większe. Przykładowo 2.0 TDI 170 KM o kodach CBBB i CFGB to zupełnie różne silniki różniące się praktycznie wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności