Skocz do zawartości
bartek21

Koło dwumasowe Passat b8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy któryś z kolegów ma dostęp do sprawdzenia części po Vin potrzebuje nr koła dwumasowego i sprzęgła do passat b8 2.0 TDI 190KM. 

Nr. Vin WVWZZZ3CZGE085808

Oznaczenie skrzyni QEY Manual 6 biegów

Silnik DFC A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

04L 141 015 G - sprzęgło

04L 105 266 A  - koło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie się rozglądam ale nigdzie poza servisem nie można dostać :/ szukalem chyba wszędzie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam podobny problem. 
Jak rozwiązałeś problem dwumasy do manuala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jeszcze nie robiłem ale jest dostępny cały komplet na allegro w sklepie Moto stacja  oczywiście orginal w cenie 4400zl nie jest tanio, ale z tego względu że pracuje w Austrii pytałem Węgrów ponieważ u nich produkują sprzęgła z firmy LUK koszt ok 800 jutro bd wiedział dokładnie ale napewno będzie troszkę taniej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was doprowadził temat do końca? Gdzie zakup? Jaka cena? 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie juz wymieniowe caly komplet sprzeglo plus kolo dwumasowe kupione w sklepie  ''Moto Stacja'' w krakowie aukcja jest tez na allegro koszt 4495 zł oczywiscie orginal tyle ja placilem ok miesiac temu jest to  dobra cena poniewaz w porsche tarnow powiedzieli mi 6400zł  zamiennikow narazie nie widac na rynku.  Pozdrawiam

https://allegro.pl/oferta/oe-vag-sprzeglo-kolo-vw-passat-b8-2-0-tdi-9306343714

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. bartek21 powiedz czy zestaw z aukcji pasuje do 2.0 190km? Wszystkie opisy wskazują na 150km. Ile wytrzymał u Ciebie poprzedni komplet sprzęgła? Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pasuje w 100 procentach w opisie nie pisze ale wystarczy zadzwonic i potwierdza po vinie ja zmienialem przy 215 tys objaw byl taki ze po trasie ok 600km przy ryszaniu sprzeglo szarpalo przy jezdzie po miejscu nie bylo tego ale wolalem zmienic poniewaz robie trasy  ale mysle ze do 250 tys powinno wytrzymac jezdzac po miejscu, dwumas tez mial wibracje przy obrotach 1100-1200 bylo czuc ze wibruje. pozdrawiam

04L 105 266A dwumas

04L 141 015 G - sprzęgło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świeżę trochę temat. Jak delikatnie ruszam po rozgrzaniu delikatnie zaczyna podszarpywac (jakby delikatna żabka).

Mam 2.0 tdi manual CRLB 150km zrobiony na 190km.

Wydaje mi się, że to dwumas lub sprzegło. 

Pytanie czy ktoś jakoś modyfikował dwumas / sprzęgło? Chodzi mi czy jest swn wzmocniać je z powodu podniesienia mocy i dynamicznej jazdy?

I pytanie zasadnicze. Czy oplaca sie ratować obecne sprzegło /dwumas (bierze dobrze, dwumas nie stuka)?

Czy wymieniać od razu i jesli tak to na jaki zestaw? Luk / Sahs czy ori? (i kto produkuje ori?)

czy moze sprzeglo/dwumas pasuja od 190/240??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orzel_wyladowal załóż może nowy wątek, bo tu szukaliśmy części do 190KM w manualu i wątek został wyczerpany.
Napisz do https://motostacja.pl/ - znajdą ci po VIN twoje sprzęgło i dwumas. Jeśli nie masz stuków, to może wystarczy wymienić samo sprzęgło, choć (w zależności od przebiegu) może warto zrobić komplet, jeśli finansowo różnica będzie znośna (w przypadku naszych 190KM niestety trochę "bolało"....)

Edytowane przez Tomek_Ol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od 190 tki nie zalozysz ponieważ koło dwumasowe jest na 8 śrub  a u Ciebie na 6 a 240 tki wychodzily tylko z DSG 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jeśli ktoś ma możliwość to prosiłbym o sprawdzenie nr seryjnego koła dwumasowego do passata B8 CRLB skrzynia DSG

vin WVWZZZ3CZGP016108

z góry dzięki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

A jeszcze zapytam. Mam u siebie 150km i program na 190/450. Widzę że dwumasa od bitdi też jest na 6 śrub. Może warto dołożyć te 200zl? Patrzę na wymiary i wychodzi że są takie same...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja  mam dokładnie taki sam program tez wyszło 187 i 450 niuta. nie eksperymentowałem bo nikt by mi nie wymienił jesli by coś nie grało a miało slady montazu no i czasu szkoda na robote, albo dwa razy wykrecać,  chociaz i tak fajnie szybko poszło, wymieniałem sobie sam z pomocą od czasu do czasu kolegi i wyszło niecałe 4h. jezdze rok, w pizde daje bo noga ma cięzka i chodzi ładnie nic sie nie dzieje z nią. w luku masz dodatkowo łozysko do wałka w sahs'ie podobno go nie daja a wymiana jego jest konieczna aby nie było luzów poprzecznych bo dwumas pojdzie sie sypac juz po 10kkm (gdzies takie przypadki odnotowywano)

w bi moze i jest na 6 srub ale tym bym sie nie sugerował, wał moze być taki sam, ale skoro ma przenosić momenty do 500n to cos musi byc bolsze , wieksze szersze, nie mam pojecia co ale cos napewno, poza tym wbi chyba przewaznie była skrzynia 7 wiec z tego tytułu ta dwumasa tez bedzie juz inna. pozdro.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o poradę - co należy wymienić oraz w miarę możliwości nr części.

 

Passat B8 z silnikiem 1,8 tis,

Do wymiany jest sprzęgło (wysoko łapie), oraz jak domniemam dodatkowo dwu-masa.

Czy przy wymianie sprzęgła z dociskiem wymienia się zawsze łożysko i wyprzęgnik?

Od samego początku problemem była "szarpiąca dwójka", tzn. po zmianie biegu auto delikatnie szarpało. , sporadycznie nie wchodził bieg. 

Czy wypadłoby  trzeba sprawdzić linki/tipy.

Skrzynia jest chyba ok...

 

Auto ma ponad 170 tys. km.  jeden kierowca od początku - autostrady itp.  80% / korki Wawa 20%

silnik CJS C 1,8 tsi

VOLKSWAGEN (3G) PASSAT B8 VARIANT Highline 1.8 TSI BT 132 kW 6-G

WVWZZZ3CZJE054006

Oczekiwanie - autem chcę zrobić bezproblemowo kolejne 100 tys..

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Informacyjnie pożalę się, że manual 2.0 tdi 190km (u mnie DFCA) niestety nie ma żadnego zamiennika dwumasy i sprzęgła. Sprawdzane w wielu firmach, niektóre były pewne że mają, a wysyłali koło montowane na 6 a nie 8 śrub (po VINie pasowały). Ostatecznie zmuszony byłem zakupić komplet VW za kwotę 6tys. W "motostacja" Kraków jest komplet 5.5tys, ale czas oczekiwania wynosił 7 dni. Cena kosmos, ale wyjścia nie ma. :( ASO wycenił całość na 10tys, poboczny serwis 7tys na gotowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak to szukaliście:

sprzęgło i docisk:

LUK 624 4052 09 do VW PASSAT (3G2) 2.0 TDI 190KM/140KW [DDAA, DFCA] cena 1080zł

dwumasa tylko:

SACHS 2294 002 294 do VW PASSAT (3G2) 2.0 TDI 190KM/140KW [DDAA, DFCA] cena 1350zł

To będą raczej te co wkładają jak VW bo jak już rozbierałem 2 auta grupy VAG to wszystkie mają SACHS, LUK lub Valeo.

Myślę, że w tym roku będę sam robił, przebieg podobny 220 tyś km. Już słychać objawy, plus lekkie problemy ze zmianą biegów. Kupię też przed samą naprawą wysprzęglik z łożyskiem Febi za 350zł, bo raczej warto wymienić przy takiej naprawie. 

Edytowane przez Ravine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności