Skocz do zawartości
aromc

Tryb ECO, odzyskiwanie energii podczas hamowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wybieram ręcznie tryb ECO, po skończonej jeździe wsiadam następnego dnia do auta i biegi są zmieniane w trybie D, a na DP w lewym górnym rogu info, że auto działa w trybie Eco. Wciskam guzik MODE i zaznaczony jest tryb Eco, ale biegi nadal działają w trybie D dopóki nie kliknę w ikonkę trybu Eco. 

Dlaczego od początku nie działa w trybie ECO?

Jak to ma w końcu działać?

Edytowane przez aromc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się dzieje automatycznie. Zwróć uwagę że w trybie eco działa żeglowanie- jak puścisz gaz to samochód "przechodzi na luz".

Tak jak piszesz jest też w trybie sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skonfigurować sobie tryb indywidualny. Nic wtedy się samo nie przełącza. Dla mnie jazda w tym trybie Eco to meczarnia. Żeglowanie też mi jakoś nie pasuje. Denerwuje mnie ponowne wrzucanie biegu. Dla mnie to daje jakiś taki efekt szarpanej jazdy. 

Edytowane przez Notype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam nowy temat bo nie doszukałem się nic na ten temat na forum.

Czy ktoś z szanownych kolegów orientuje się na czym polega tryb ECO? W instrukcji nic nie ma na ten temat. Są jakieś specjalne warunki, które muszą być spełnione żeby zaczął działać.

Rekuperacja podczas zdjęcia nogi z gazu lub hamowania - jak to działa w naszych B8? Sprzedawca mówił, że to jest jak kupowałem, tym czasem w instrukcji nic nie ma na ten temat. Rozumiem, że pojemnosc akumulatora w takim przypadku powinna być znacznie większa? A może jest drugi akumulator? Jak to jest rozwiązane w B8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eco włączysz przyciskiem MODE następnie w radiu wyświetli się menu i tam zmieniasz eco , normal ,sport .

Jak włączysz tryb eco to automatyczna skrzynia nie będzie hamować silnikiem tylko bieg jałowy uruchomi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega opisał, ale jeszcze dochodzi do tego łagodniejsze przyspieszanie podczas jazdy na aktywnym tempomacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz całą dyskusję i opisy co i jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności