Skocz do zawartości
kamilkos88kamilkos

benzyna 1.8t metaliczny dźwięk , turbo ? Napinacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... przeczytałem już setki podobnych postów z podobnymi objawami różnymi odpowiedziami itd. I postanowiłem napisać od początku do końca co boli moje 1.8t. Z góry proszę osoby które nie mieli tego samego problemu o nie pisanie swoich przypuszczen, proszę osoby które podały się z naprawą  i mogą pomóc innym w odnalezieniu przyczyny  a więc... kupiłem passata b5 1.8t ( moja pierwsza benzyną z turbo) i wtedy jeszcze nie wiedziałem że ten dzwiek podobny do bloow off to poczatek... potem pojawily sie metaliczne dzwieki przy puszczeniu gazu jak spadaly obroty na biegu ( mam auyomat ) zaczelo dziwnie rzezić jak by kawalek aluminowej blachy sie telepala jak babka z parkinsonem  potem ten sam dźwięk doszedł przy pełnym bucie ( im wyższe obroty tym było głośniej) wczoraj odpalam auto i szok, nagle doszły nowe dźwięki  które można usłyszeć w linku poniżej..  Nie stać mnie na tą chwilę alby wymieniać wszystko po kolei.  Z przeczytanych postów przypuszczam turbo lub napinacz łańcuszka.. jeśli miałaś taki sam problem proszę o pomoc 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy puszczaniu gazu jak jest metaliczny dźwięk to jest to luźna klapka od WG (Turbo do regeneracji), 

co do filmu to czy dźwięk zanika jak jest na wyższych obrotach czy tylko na jałowych występuje ? (na słuch to mi pasuje do obróconej panewki albo dwumasu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank panewka!!  Ale jeszcze się nie zdążyła obrócić-jak się obróci to tylko wymiana wału.Nie wyszlifujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności