Skocz do zawartości
fb3

"Asystent parkowania zakończył swoją pracę"

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie lamerskie pytania, ale od niedawna przesiadłem się na B8 i zwyczajnie sobie nie radzę z tymi nowymi rzeczami których nie miałem w B6.

Coś mam okrojone w Asystencie parkowania, auto samo parkuje tylko przodem, po wrzuceniu wstecznego od razu mam komunikat "Asystent parkowania zakończył swoją pracę"

W aucie mam:

01-Silnik

03-ABS/hamulce

05-Zezwolenie startu

08-Klimatyzacja

09-Centr.zesp.elektr.

10-Asyst.park./kierow.

13-Reg.dystansu

15-Airbag

16-Koło kierownicy

17-Zest.wskaźników

19-CAN Gateway

2B-Blokada k.kierow.

42-Elektr.drzwi kier.

44-Wsp.kierownicy

52-Elektr.drzwi pas.

55-Zasięg świateł

5F-Elektr.informacji

6C-Kamera wsteczna

A5-Czujniki asyst.j.-p.

 

Czego mi brakuje aby asystent parkowania działał na przód i do tyłu ?

 

EDIT: Wygląda to tak że moje auto ma okrojonego asystenta tylko do parkowania prostopadłego  i tylko przodem,

równoległego wcale nie obsługuje, zresztą nie wiem gdzie i w jaki sposób dokonuje się wyboru sposobu parkowania,

wszystkie instrukcje i wideoporadniki są dla pełnej wersji, ja muszę sam dochodzić do wszystkiego, bez Waszej pomocy nie dam rady tego ogarnąć.

Edytowane przez fb3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc miejsce przed sobą włączam automatyczne parkowanie i jadę do przodu aby moje auto wyrównało  się z autem przed wolnym miejscem. Wrzucam wsteczny i wtedy auto proponuje zrobione zatoczki ale czasem również wyskakuje komunikat, że asystent zakończył działanie nie wiem czym to jest spowodowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet producent nie panuje nad tym co wypuszcza.

Ja swój problem rozwiązałem zupełnie przypadkiem. Przeglądając kodowanie RVC zobaczyłem dziwne bity która miały nazwę ParkingMode.

Wyhaczyłem wszystkie i nie przyjęło kodowania, ale przypadkiem zgasiłem ostatni i przy odhaczonych 4 z 5 kodowanie przyjęte.

I mam wszystko, przodem tyłem, prostopadle, równolegle. Wcześniej widziałem te opcje w ParkAssist ale tam nic nie mogłem zmienić, odrzucało.

Kamerka RVC okazała się kluczem do sukcesu. Co prawda połowiczny, b o sam proponuje jak chce zaparkować, nie mam możliwości sam wybrać

albo jeszcze nie potrafię tego zrobić.

Czy jeszcze mnie ten samochód zaskoczy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności