Skocz do zawartości
Czarlos

1.4 TSI 125 KM - Szarpnięcia na biegu jałowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem szczęśliwym posiadaczem B8 1.4 TSI 125 KM, z auta jestem bardzo zadowolony i nawet pomimo niewielkiej mocy, czego się obawiałem nie narzekam na dynamikę a spalanie... jak z bajki. Samochód ma 92 tys km i jakieś 2-3 tys km temu zauważyłem, że na postoju przy ciepłym silniku czuć delikatne wibracje / szarpanie. Kilka szczegółów:

- efekt jest delikatny ale wyraźny, czuć "uderzenia" w kierownicę i podłogę jakbym jechał bardzo powoli po delikatnych wybojach. Nie jest to ciągłe wibracja całego auta. Na początku to było jedno szarpnięcie co kilka sekund, teraz mam wrażenie że jest częstsze. Występuje na każdym postoju

- obroty są stałe - 650, nie wariują, auto nie gaśnie

- komputer nie pokazuje żadnych błędów

- świece wymienione przy 67 tys km, olej z filtrami przy 90

- wciśnięcie sprzęgła, wyłączenie klimy nie pomaga

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie gdzie szukać przyczyny i czy jest się czym martwić, nie chciałbym pewnego dnia poważnych problemów ale skoro nie pokazuje błędów to nie jestem w stanie w żaden sposób zadziałać. Pozdrawiam! 

Tomek

Edytowane przez Czarlos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Miałem coś podobnego, plus mocne wibracje w trybie ACT(mam wersje 150 km). Sam się z tym uporałem, za radą sąsiada, który jeździ Paskiem 2.0 TSI. Przeszedłem z benzyny 95 na 98. Dwa baki przejechałem na dodatku do paliwa, czyszczącym wtryskiwacze benzyny plus jeden bak na dodatku do smarowania wtryskiwaczy benzyny. Na postoju silnik chodzi teraz idealnie, a w trybie ACT wibracje zmniejszyły się praktycznie do zera. Problem tkwi pewnie we wtryskach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności