Skocz do zawartości
Mobilny

Demontaż tylnej kanapy w Passat B8

Rekomendowane odpowiedzi

Sposób demontażu tylnej kanapy w Pasat b8 po lifcie wersja Bisnes:

1. Stojąc przodem do tylnej kanapy energicznym szarpnięciem w górę wyciągamy przednie uchwyty - PP i PL

2. Naciskamy mocno siedzisko w pobliżu zejścia pasa bezpieczeństwa i energicznie pchamy siedzisko w kierunku tylnym, aż do wyhaczenia uchwytu TP i TL. Kolejność stron dowolna. Czynność tą najlepiej wykonać przy szeroko otwartych tylnych drzwiach.

 

kanapa.punkty.mocowań.jpg

podst.kanapy.punkty.mocow..jpg

kanapa.odwr.pr.str.jpg

podst.kanapy.mocow.PP,PL.jpg

podst.kanapy.mocow.LT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się coś połamać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz tą kanapę często wyjmował, to radzę zakupić nowe te zatrzaski, bo się zwyczajnie wyrabiają od tego wyjmowania i kanapa nieobciążona stuka na dziurach.

image.png.13f1a30ead7c3bd8e2627bf614f1d551.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta sama metoda wyjmowania sprawdzi się do kanapy z fabrycznymi fotelikami dla dzieci?

dziś próbowałem - fakt, że tylko raz  - ale poległem i kanapy nie zdemontowałem...siedzi jak przykręcona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam jeszcze jedną informacje, której szukałem i nie znalazłem przy wymianie tylnej kanapy. 
Czym różni się tylna kanapa kombi od sedana?

Siedzisko jest takie samo. 
Różnica jest w oparciu. W kombi środkowy zagłówek wchodzi w oparcie(tzn. w oparciu jest zagłębienie na zagłówek), a w sedanie nie. Łatwo to poznać przy przeglądaniu ofert w Allegro. 

Edytowane przez lolekb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odważylibyście się zdjąć obicie z siedzenia? Mam wersję GT czyli pół na pół. Problem w tym że przeszkadzał mi smród papierosów z tyłu i po zdjęciu kanapy (Dzięki temu poradnikowi) stwierdziłem że cała gąbka jest przesiąknięta smrodem. Kupno samej kanapy w UK graniczy z cudem do tego jak sprawdzić czy nie palacza. Obicie było prane mechanicznie ale smród jakiś jest w gąbce. Pytanie czy można oba elementy odseparować i jakoś wyczyścić dokładniej. Dzięki

volkswagen-passat-review-2015_53.jpg

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jakbli napisał:

Panowie odważylibyście się zdjąć obicie z siedzenia? Mam wersję GT czyli pół na pół. Problem w tym że przeszkadzał mi smród papierosów z tyłu i po zdjęciu kanapy (Dzięki temu poradnikowi) stwierdziłem że cała gąbka jest przesiąknięta smrodem. Kupno samej kanapy w UK graniczy z cudem do tego jak sprawdzić czy nie palacza. Obicie było prane mechanicznie ale smród jakiś jest w gąbce. Pytanie czy można oba elementy odseparować i jakoś wyczyścić dokładniej. Dzięki

volkswagen-passat-review-2015_53.jpg

A próbowałeś ozonowania? Ale to musi być urządzenie  o dużej wydajności. Zabija wszystko co organiczne. Czyli zapachy tez. Kiedyś w ten sposób pozbyłem się smrodu papierosów w aucie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem. Trochę podchodzę do tego z pesymizmem bo to w końcu osad/zapach. Kanapa się wietrzy kilka dni w szopie w oczekiwaniu na ozonator...

 

Screenshot_20230505_224619_com.ebay.mobile.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, jakbli napisał:

Właśnie zamówiłem. Trochę podchodzę do tego z pesymizmem bo to w końcu osad/zapach. Kanapa się wietrzy kilka dni w szopie w oczekiwaniu na ozonator...

 

Screenshot_20230505_224619_com.ebay.mobile.jpg

Może być za słaby. U mnie robili to dużym urządzeniem. Trwało to jakieś 2h. Generator zajmował pół kanapy z tylu. 

Edytowane przez brono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20g/h to podobno duża wydajność na kilka minut pracy. Zagłębiając się w temat ozonatorów trochę zmieniłem podejście na optymistyczne :)

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdjąć tapicerkę. Zmarnowałem trochę czasu na otwieranie haczyków zamiast je po prostu rozciąć. Nowe haczyki i zaciski £10 więc szkoda zachodu z zamykaniem starych.

Materiał do prania a gąbka czeka na ozonator.

 

IMG_20230508_113001.jpg

IMG_20230508_112929.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Muszę przyznać, że to małe ustrojstwo przyniosło już rezultaty. Wczoraj zrobiłem drugie podejście około 20 minut z rozebraną kanapą ustawioną na fotelami. Ozonator pod schowkiem pasażera gdzie podobno zasysa powietrze w trybie cyrkulacji. Po otwarciu drzwi czuł było ozon i duże jego stężenie. Przewietrzyłem auto i zamknąłem na całą noc.

Po całej nocy gdy wsiadłem do auta od razu było czuć różnicę na plus. Myślę, że jeszcze jedna sesja i smród papierosów zniknie. Pozostaje mi tylko zaszyć ponownie tapicerkę na siedzenie co będzie nie lada wyzwaniem pomimo nowych zaczepów i specjalnych zacisków.

 

IMG_20230512_140806.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po założeniu tapicerki. Dwie godziny pracy ale jestem zadowolony. Wygięte szczypce bardzo pomocne aby w głębi gąbki można zaciskać haczyki. Trzeba tylko zacząć w odpowiednim miejscu aby nie zablokować dostępu do innych miejsc. Ja zaczęłam od lini wzdłuż pasów. Oczywiście zaczynamy szyć od góry kanapy. Materiał i skóra była prana w delikatnym płynie na 30C. Trochę środek kanapy zrobił się twardy pewnie za długo na słońcu ale już nawilżyłem środkiem i potrzymał w domu kilka dni. Może się przyjmie

Co do ozonatora, robi swoją robotę. Polecam 

IMG_20230514_194354.jpg

IMG_20230514_194735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności