Skocz do zawartości
jubiler

Demontaż tylnej kanapy w Passat B8

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie zamieścić, dlatego piszę tutaj. Potrzebuję instrukcji jak zdemontować siedzisko tylnej kanapy, aby przeciągnąć kabel od anteny CB z bagażnika.

Ktoś coś ma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rwiesz do gory od przedniej części, tam sa dwie spinki/zaczepy, które często sie uszkadzają. W ASO spinka ok 8zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu "na chama", ale wcześniej odwiedzić ASO po części zamienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze uda Ci sie nie uszkodzić ale niestety spinki uważane sa jako jednorazowe. Ciągnij mniej wiecej na środku siedzisk zewnętrznych, musi wyskoczyć, spinki sa dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie. W tylnej części siedziska są takie plastikowe osłonki (chyba do isofix). Czy je też trzeba demontować, czy po prostu wyskoczą z kanapą ??

 

passat b8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontujesz przed wyjęciem kanapy, wychodzą bez problemu, sa tylko nasunięte na metalowe uchwyty isofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misja wykonana. Kamciek88 dzięki za pomoc.!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamówiłem pokrowce na siedzenia. Dowiedziałem się, że aby je poprawnie zamontować, należy zdemontować kanapę i fotele.

Ktoś demontował? Dużo zachodu? zrobię samemu, czy szukać warsztatu?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód 4 śrubki na fotel, tył siedzisko na wcisk. Tylne oparcia - wolałbym już nie wyjmować, ciężko wyjąć z tych bolców. Przednie siedzenia można również rozdzielić, no ale z pół godziny zabawy przy rozbebeszaniu. Jak masz trochę pojęcia to bez problemu dasz radę podstawowymi narzędziami - nic na siłę, aby nie urwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marcin481p napisał:

udało Ci się ściągnąć tą kanapę

 

W dniu 12.10.2019 o 00:57, enriquez napisał:

tył siedzisko na wcisk

szarpnij bez obaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed szarpnięciem trzeba cofnąć/przesunąć i inaczej nie wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się :) Niestety częściowo. Wyjąłem z powyższą  pomocą tylną kanapę. Załóżyłem też bez problemów na oparcia przednich foteli. Mam problem z siedziskami z przodu. Wyjmowanie całych foteli wydaje mi się zbędne. Myślę, że wystarczyłoby zdjęcie plastikowych maskownic przy fotelach. Zdejmowaliście kiedyś ? Jak to zrobić? Są na śrubki ? Zatrzaski ? Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do etki jak ten element wygląda na schemacie. I może przy okazji będziesz wiedział czy do jego mocowania potrzebne są jakieś wkręty i gdzie one są umiejscowione. Jeśli konstrukcja jest choć trochę podobna do niższej generacji, to śrubki są i to w takich miejscach, że bez odkręcenia fotela się nie obejdzie.

https://ifinterface.com/page/page3.php (carprog2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób demontażu tylnej kanapy w Pasat b8 po lifcie wersja Bisnes:

1. Stojąc przodem do tylnej kanapy energicznym szarpnięciem w górę wyciągamy przednie uchwyty - PP i PL

2. Naciskamy mocno siedzisko w pobliżu zejścia pasa bezpieczeństwa i energicznie pchamy siedzisko w kierunku tylnym, aż do wyhaczenia uchwytu TP i TL. Kolejność stron dowolna. Czynność tą najlepiej wykonać przy szeroko otwartych tylnych drzwiach.

 

kanapa.punkty.mocowań.jpg

podst.kanapy.punkty.mocow..jpg

kanapa.odwr.pr.str.jpg

podst.kanapy.mocow.PP,PL.jpg

podst.kanapy.mocow.LT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz tą kanapę często wyjmował, to radzę zakupić nowe te zatrzaski, bo się zwyczajnie wyrabiają od tego wyjmowania i kanapa nieobciążona stuka na dziurach.

image.png.13f1a30ead7c3bd8e2627bf614f1d551.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności