Skocz do zawartości
Pestek92

benzyna Zmiana uszczelki pod głowicą.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam kilka pytań odnośnie wymiany uszczelki pod głowicą bo niedługo zabieram sie za jej wymiane w silniku 1.9 TDI ATJ. Jeżeli ściągne głowice i będzie tam uszczelka z 2 otworami to mam kupić taką samą czy z 3 otworami ? czy to zależy od tego jak splanują głowice ? na co zwracać uwage przy takiej naprawie ? jakim papierem wyczyścić blok silnika ? 

kupie uszczelki kolektorów, vakum pompy, uszczelke pod głowice, simering wałka rozrządu i nowe śruby głowicy + płyn G12. Coś jeszcze bede potrzebował ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim pasku niestety pęknięta głowica. Zamówiona po całkowitej regeneracji. Niestety na tłokach dużo nagaru. Jak to można usunąć  czy jak poleje jakimś płynem do mycia EGR to się rozpuści ?? Znajomy podpowiada żeby tłok w górę i szczotka druciana a nie naleci tam wszystkiego i po cylindrze pójdzie ?? Po robocie będzie wymiana oleju wraz z płukanka. Druga sprawa to rozrząd może ktoś mi wytłumaczy jak to złożyć od wałków po korbowód ?? Czy jak ustawie tylko na znakach z przodu będzie dobrze ?? Chce sam sobie zrobić bo mechanicy wymieniacze to jakaś masakra jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij sobie z neta książke w PDF sam naprawiam i tam masz opisane demontaż i montaż rozrządu, wałek też pewnie znajdziesz co i jak, ja robiłem głowice ale w TDI PD w benzynie nie robiłem i też musiałbym książke poczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności