Skocz do zawartości
siwy82

Widok - kamera 360

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ,miałem kalibracje robioną przez @Eldar w zeszłym roku jest nawet foto moje wstawione z tego procesu z matami ,

Nic nie robiłem do dziś z kamerkami a i tak mam ten błąd kalibracji .

Działają ,nie widzę żadnych problemów więc nic z tym nie robię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę:

Jeśli ktoś ma Area 360 oryginalnie skalibrowaną w ASO, to prosiłbym wrzucenie zdjęcia po dojechaniu do krawężnika, czy też jest ten rozjazd obrazu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam , lecz mam dodatkowo zrobioną aktualizacje oprogramowania , i teraz są  dodatkowe funkcjonalności oraz troche inaczej są prezentowane linie wskazujące kierunek , w stosunku do sposobu działania starego sterownika

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko jest skalibrowane to nie powinno być żadnego rozjazdu.

Samo odłączenie kamery wystarczy żeby pokazał się błąd. 

Wrzucam kilka fotek z kalibracji.

IMG__0017.thumb.jpg.f4a7447a8af8114cfb0c02a1f8199658.jpg

IMG__0015.jpg

IMG__0025.jpg

20190719_112210.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do @Eldar i @Freddie ponieważ również chcę wymienić przednią kamerkę, ze względy na pęknięte szkiełko i zamazany obraz:-

Czy montując nową nieużywaną kamerkę o tym samym numerze  5Q0980546A, po jej instalacji, jeśli wyskoczą błędy to czy można je usunąć vcds'em? czy musi koniecznie być wykonana kalibracja aby te błędy usunąć? Nie zależy mi na tym by obraz był idealnie skalibrowany, ale nie chcę mieć błędów w sterowniku.

 

Edytowane przez qba1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym chińskim portalu maty do kalibracji kosztują 850 zł ,więc  z racji ceny zrobiłem w aso i nie ma żadnych błedów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, czy ewentualne błędy można skasować. Ja miałem to szczęście, że u mnie nie wyskoczyły. OBD11 po skanowaniu też nie wykazuje błędów.

OBD11 wykrył jedynie że kamera ma inny SW (wersja oprogramowania) i HW (wersja sprzętu).

Kalibracja niestety jest wymagana, bo obraz się rozjeżdża.

 

P.S.

Z ciekawostek być może można zrobić backup nastawy kalibracji starej kamery i wgrać do nowej.

W OBD11 jest taka opcja:    Sterowniki > 6C Układ kamery cofania > Nastawy podstawowe > Zapis danych kalibracji > Zapis danych kalibracji > rodzaj przenoszenia

tu mamy 2 opcje:

- Dane z kamery

- Dane na kamerę

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibrację trzeba zrobić jak chce się skasować błąd albo obraz jest krzywy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Eldar napisał:

Kalibrację trzeba zrobić jak chce się skasować błąd albo obraz jest krzywy. 

Czy jesteś w stanie mi powiedzieć czy w VCDS można również skalibrować nową kamerę i czy gdybym ją skalibrował wartościami odczytanymi ze starej kamery to czy powinno to mniej więcej działać (czyli brak błędów w sterowniku kamery oraz obraz w miarę poprawny) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie po to kupiłem tablice żeby bawić się w takie kombinacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odświeżę nieco wątek przedniej kamery, bo widzę, że sporo się w tym temacie Koledzy doktoryzowali :)

Czy ktoś z Was miał podobny problem albo wie, co może być przyczyną, że obraz z przedniej kamery jest odwrócony dokładnie do góry nogami?

Miałem auto po gradobiciu przez parę miesięcy w ASO i kilka dni po odebraniu zauważyłem, że obraz jest do góry nogami. Jakby fizycznie kamera była założona na odwrót. Nie wiem czy jest to możliwe, czy coś po prostu źle coś podpięli.

Z góry dzięki za ewentualne sugestie.

H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2021 o 00:55, hamer napisał:

Cześć, odświeżę nieco wątek przedniej kamery, bo widzę, że sporo się w tym temacie Koledzy doktoryzowali :)

Czy ktoś z Was miał podobny problem albo wie, co może być przyczyną, że obraz z przedniej kamery jest odwrócony dokładnie do góry nogami?

Miałem auto po gradobiciu przez parę miesięcy w ASO i kilka dni po odebraniu zauważyłem, że obraz jest do góry nogami. Jakby fizycznie kamera była założona na odwrót. Nie wiem czy jest to możliwe, czy coś po prostu źle coś podpięli.

Z góry dzięki za ewentualne sugestie.

H

Pozwolę sobie podbić wątek.

Ma ktoś może jakieś przypuszczenia/porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna kalibracja.

Możemy zrobić na miejscu u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności