Skocz do zawartości
ArekRR

Problem z DSG, wyje przy redukcji na 3 biegu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem Passata B8 2.0 TDI 150 km i skrzynią DSG 6 biegową przebieg 180.000km . Jest to moje pierwsze auto z automatem, od chwili kupna mam mały albo i duży problem ze skrzynią. Skrzynia zmienia biegi według mnie dobrze, w historii są 3 wymiany oleju w DSG a problem dotyczy wycia na 3 biegu. Wycie pojawia się przy redukcji kiedy skrzynia wbija 3 bieg i jest to słyszalne tylko na 3 biegu przy redukcji, na żadnym innym biegu tego nie ma. Nie ma też różnicy czy olej jest ciepły czy zimny. Auto było sprawdzane w ASO przed zakupem i żadnych błędów nie było.Nie jest to bardzo głośne wycie ale jeżdżąc po mieście jest denerwujące. Czy spotkaliście się z takim problemem ? Jeśli był taki temat to przepraszam ale nie znalazłem, szukałem również na google ale też nic nie znalazłem. Przy okazji możecie napisać jakie ASO polecacie do zmiany oleju w DSG, może być w Warszawie, Płocku, Włocławku lub Łodzi. Pozdrawiam

 

 

Dziś dokładnie sprawdziłem i dźwięk jest mniej słyszalny a nawet w ogole go nie ma na zimnym silniku. 

Edytowane przez ArekRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie u siebie, ostra redukcja na 3 - chwila pisku, potem również było słychać przy redukcji na 5. Czym auto bardziej rozgrzane tym mocniejsze były objawy. 1,8tsi skrzynia sucha.

Wymieniali mi sprzęgła na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Kolego, w środę auto idzie do ASO i zobaczymy co powiedzą. A czy powie mi ktoś czy przepustnica która jest na początku układu wydechowego wydaje jakiś dzwięk, do czego ona służy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności