Jump to content
ArekRR

Problem z DSG, wyje przy redukcji na 3 biegu.

Recommended Posts

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem Passata B8 2.0 TDI 150 km i skrzynią DSG 6 biegową przebieg 180.000km . Jest to moje pierwsze auto z automatem, od chwili kupna mam mały albo i duży problem ze skrzynią. Skrzynia zmienia biegi według mnie dobrze, w historii są 3 wymiany oleju w DSG a problem dotyczy wycia na 3 biegu. Wycie pojawia się przy redukcji kiedy skrzynia wbija 3 bieg i jest to słyszalne tylko na 3 biegu przy redukcji, na żadnym innym biegu tego nie ma. Nie ma też różnicy czy olej jest ciepły czy zimny. Auto było sprawdzane w ASO przed zakupem i żadnych błędów nie było.Nie jest to bardzo głośne wycie ale jeżdżąc po mieście jest denerwujące. Czy spotkaliście się z takim problemem ? Jeśli był taki temat to przepraszam ale nie znalazłem, szukałem również na google ale też nic nie znalazłem. Przy okazji możecie napisać jakie ASO polecacie do zmiany oleju w DSG, może być w Warszawie, Płocku, Włocławku lub Łodzi. Pozdrawiam

Dziś dokładnie sprawdziłem i dźwięk jest mniej słyszalny a nawet w ogole go nie ma na zimnym silniku. 

Edited by ArekRR

Miałem podobnie u siebie, ostra redukcja na 3 - chwila pisku, potem również było słychać przy redukcji na 5. Czym auto bardziej rozgrzane tym mocniejsze były objawy. 1,8tsi skrzynia sucha.

Wymieniali mi sprzęgła na gwarancji.

Dziękuje Kolego, w środę auto idzie do ASO i zobaczymy co powiedzą. A czy powie mi ktoś czy przepustnica która jest na początku układu wydechowego wydaje jakiś dzwięk, do czego ona służy ?