Skocz do zawartości
darcie

skrzypienie trzeszczenie podczas skrecania kół

Rekomendowane odpowiedzi

No nic, czyli szykuje sie wydateczek. Dzieki Panowie :) (płyn jest wporządku bo sprawdzałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze ma taki problem to na 100% pomoże odrobina płynu hamulcoego, strzykawka i igła.... W każdą gumkę osłaniającą stwożeń wcisnąć kilka mll płynu. Mi uczciwy mechanik tak doradził a wszyscy inni, nawet na stacji mówili że dolne wahacze do wymiany.

witam

kupilem jakis czas autko i od samego poczatku skrzypi, chrupie mi cos gdy krece kiera czasem glosniej czasem ciszej na poczatku myslalem ze to minie bo autko stalo 5 miesiecy - pomyslalem ze cos sie dotrze albo nasmaruje (moze glupio mysle czasem:) ale niestety samo nie chce przejsc :) wiec moje pytanko gdzie szukac na co zwracac uwage, co moze byc przyczyna zaznaczam ze to slychac tylko podczas skretu koł i nie jest to zwiazane z przegubem

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W swoim Passacie miałem problem skrzypienia. Objawy były takie, że na wolnych obrotach i przy rozgrzanym silniku przy kręceniu kierownicę w lewo i w prawo, nawet przy minimalnym skręcie, z pod maski słychać było skrzypienie, jakby tarcie plastiku o metal, a podczas parkowania na parkingu przy kręceniu kierownicą wszyscy się oglądali. Trudno było zdiagnozować przyczynę. Stan płynu od wspomagania w normie, żadnych wycieków, żadnych problemów ze wspomaganiem. Pewien "fachowiec" doradził wymianę pompy od wspomagania, co uczyniłem, lecz okazało się to chybionym strzałem, dalej skrzypiało. Po dogłębnym przestudiowaniu forum doszedłem do wniosku, że to może być sprzęgło alternatora ( zakup w sklepie koszt 180zł, zamiennik niemieckiej firmy INA ) wymiana i jak ręką odjął nastała cisza, a wręcz według mojej oceny silnik ciszej pracuje. Moje autko to Passat 1.9TDI 130KM 4-Motion z 2003r. silnik AVF. Mam nadzieje, że mój opis pomoże we właściwej diagnozie w przypadku podobnego problemu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w passku tez klupie , przeglub ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rysiu52

wymień łożysko w kolumnie Mc Phersona /trzeba wymontować całą kolumnę ściągnąć sprężynę i wymienić łożysko lub całą "główkę" koszt około 100 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja ma następujący problem, otóż mi coś piszczy a dokładnie jest to taki metaliczny dźwięk, tylko że on pojawia się

gdy kręcę kierownicą w prawo i ten dźwięk pojawia się w okolicach koła lewego, między silnikiem a kołem, tuż przy samym kole.

Dodam że dzieję się to tylko gdy kręcę w prawo, w lewo nic się nie dzieje. Zarówno podczas jazdy jak i na postoju.

Coś z drążkiem kierowniczym, może jakaś końcówka czy stabilizator?

Edytowane przez radarrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli takie skrzypienie pojawia sie rowniez przy skręcaniu na wyłączonym silniku, to czy któryś z wahaczy jest do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukałem podobnego tematu niestety nie udało mi się znaleźć konkretnej odpowiedzi, podczas skręcanie kol zazwyczaj słyszałem to tylko na postoju słychać skrzypienie i piski, nie dzieje się tak zawsze ale zauważyłem że coraz częściej jakoś od tygodnia, pisk z tego co mi się wydaje słychać z okolic lewego przedniego koła, zauważyłem ze delikatnie podczas skręcanie kol faluja obroty, nie zwracałem wcześniej na to uwagi być może już przedtem tak było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności