Skocz do zawartości
darcie

skrzypienie trzeszczenie podczas skrecania kół

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kupilem jakis czas autko i od samego poczatku skrzypi, chrupie mi cos gdy krece kiera czasem glosniej czasem ciszej na poczatku myslalem ze to minie bo autko stalo 5 miesiecy - pomyslalem ze cos sie dotrze albo nasmaruje (moze glupio mysle czasem:) ale niestety samo nie chce przejsc :) wiec moje pytanko gdzie szukac na co zwracac uwage, co moze byc przyczyna zaznaczam ze to slychac tylko podczas skretu koł i nie jest to zwiazane z przegubem

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% masz do wymiany przegub przedniego koła, tyle, że jak będziesz go wymieniał to najlepiej obydwa jednocześnie, gdyż przełożenie mocy jest takie samo z dwóch stron i po jakimś czasie odezwie ci się ten starszy nie wymieniany. Jak to sprawdzić? - najczęściej zaczyna się od mandzety- to ta guma na przegubie, zaczyna pękać i dostaje się do przegubu brud a później wiadomo co.

Tak jak mówiłem przy skrętach tzw. chrupotanie to objaw wyrabiających się przegubów :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

Kolego - jeżeli to chrupanie pojawia się tylko podczas kręcenia w miejscu na wolnych obrotach - to sprawdź poziom płynu w wspomaganiu , czy nie ma wycieków i sprzegiełko alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest na 100% przegub - rozrozniam uszkodzony przegub to calkiem inne odglosy takie metaliczne i pojawiaja sie gdy masz skrtecone kola i docenisz pedal gazu ja mam takie gluche ktore slychac podczas krecenia kiera slychac je przy malych predkosciach lub na postoju, plyny sprawdzalem jest wszystko w normie a co z tym sprzegielkiem alternatora??ostatnio go wykrecalem bo nie ladowal i byl naprawiany ale nie odkrecalem sprzegielka tylko te dwie sruby mocujace go w bloku silnika czy w czym on tam siedzi (wyszedl cacy ale gorzej bylo zalozyc :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maly

Cześć !!! A może trzeszczy ci zawieszenie ...... Też tak miałem ..... Mi pomogła strzykawka z olejem i przesmarowanie całego zaw3ieszsenia (machaczy), a jak tchrupie ci przy skręcie to przeguby. Ja jak kupiłem swojego to miałe poluzowane przeguby wystarczyło dokręcić....

Sprawdz jeszcz wspomaganie ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego proponuje wymienić wahacz dolni tylni prawdopodobnie pękła obudowa wahacza

Pozdro :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to przegub na 100% alternator tez chyba dobry gdyz byl robiony w firmie sprcjalizujacej sie w naprawach alternatorow jedynie chyba tak jak kolega pisze trzeszczy zawieszenie na wahaczach ale co mam smarowac i czym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie peka na tej grubszej czesci i zsuwa sie lub nie koniecznie na zew. strone i nastepoje skrzypienie nie widac pekniecia poniewaz wachacz jest umieszczony w gnizdzie popatrz u siebie pod samochodem moze zobaczysz nieprawidlowosc lub niech ktos kreci kiera a ty nasluch i ten ktory skrzypi ;out :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam ten watek i czekam jak rowiazales twoj problem darcie, co wymieniles? :hyhy:

 

Mam podobne trzeszczenie jak jade pomalu na nierownosciach lub auto pochyla sie podczas skrecania, u mnie halas dochodzi z prawej strony.

 

Mr Wilq, jak byc na 100% pewnym, ze to dolny tylny wahacz a nie np. lozysko i guma na amortyzatorze halasuja?

 

 

Ja dzis bylem na przegladzie facet ruszal wahaczami i stwierdzil, ze wsjo ok, jak powiedzialem ze trzeszczy to oczywiscie uslyszalkem TTM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba zobaczyc czy jest pekniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko i guma amoryzatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozwiązałem problemu trzeszczy jak trzeszczało z tym ze czasem to trzeszczenie ustaje zwłaszcza wtedy gdy ktoś kto sie lepiej zna słucha - kręcę kierownica i nic a czasem jak stara furmanka trzeszczy nie mam pojęcia co to może być ale na pewno to nie przegub bo na postoju jak ruszam kiera tez słychać ten nieprzyjemny odgłos, pozostają tylko wahacze albo przekładnia kierownicza lub wspomaganie (stan oleju w normie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartoszxx

Ja mam podobnie czasami mi trzeszczy czasami nie i byłem u mojego znakomitego mechanika którego bardzo polecam który powiedział krótko dolny PRZEDNI wahacz. Rozwiązanie tymczasowe strzykawka z cienką igłą i trochę oleju wpuścić, na pewno pomoże ale jest małe ale igiełką robimy małą dziurkę przez co zmniejszamy jej trwałość i szybciej się mogą dostać zanieczyszczenia co powoduje szybsze uszkodzenie wahacza. Ale wydaje się mi że mimo wszystko można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość litany

witam

 

wczoraj zauwazylem na parkingu ze mam podobny problem. sytuacja wyglada nastepujaco: krece w lewo na maxa, to samo w prawo i sobie cos strzela. przy pomocy osoby drugiej dojrzalem jak pieknie sobie faluje pasek od wspomagania, a przy maksymalnym skrecie, kolko na ktorym jest zawieszony przy pompie wspomagania sobie strzela (przeskakuje, prawdopodobnie wtedy jest wieksze cisnienie). wylaczylem silnik i rzeczywiscie pasek ma duzo luzu i mozna niezle go powyginac .

 

na oko, wymiana takiego paska nie wyglada skomplikowanie. nie wiem tylko czy trzeba jeszcze cos przy okazji wymienic. jest tam jeszcze pewna rolka na ktorej jest zalozony drugi pasek (wyglada dobrze).

 

kazda pomoc mile widziana

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szatruch

jak sie nie znacie to nie piszcie takich rzeczy jak o tych brzegubach. sorki ale to nie jest prawda. Ja mam paska 2003 rocznik, przebieg 183,000.

Ja mam taki sam przypadek, czasami mi trzeszczy a czasami nie. troche mnie to denerwuje no ale coz poradzisz. zwlaszcza najglosniej czescczy przy pelnym skrecie. jak kola sa na wprost to tez czasami piszczy ale juz ciszej. dzwiek jest podobny do tego jakby cos opcieralo o plastkik. i tak jest. u mnie jeszcze nie jest tak zle. jak dodam gazu leciutko to przestaje.Na 100% :ok: jest to wspomaganie. bylem u mechanika. dokladnie jak on to mowil jest jest to lozysko albo jakis taki maly teleskop. dokladnie ci nie powiem bo na tej wizycie byl moj tesciu. naprawa 370 zlotych. jakby cos to napisz. narka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bogdan58

Witam. Propunuję sprawdzić końcówki drążków. Przerabiałem podobny temat. Po wymianie końcówek mam spokój. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jakis czas temu wlasnie znalazlem miejsce z ktorego dochodzi to trzeszczenie, sa to koncowki drazka kierowniczego! wystarczylo psiknac troche smaru w sprayu pod gumke drazka aby wszystko ucichlo - oczywiscie to rozwiazanie tymczasowe bo koncowki sa do wymiany z uwagi na popekane gumki oslaniajace koncowke, mam sportowe - obnizone zawieszenie wiec chyba stad to uszkodzenie koncowek

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności