Skocz do zawartości
Kam86

Wymiana bixenon na zwykle lampy h7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Passat b6 20tdi cr 16v

Chcem wymienić lampy bixenon na zwykle.

Problem jest z regulacją wysokości świecenia świateł, dla tego pytam czy w instalacji jest pociągnięty kabel do sterownika czyli pokrętła do regulacji. Czy taka wymiana lamp jest możliwa? 

Edytowane przez Kam86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest powód takiej niecodziennej wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo świecą co mnie bardzo wkurza. W nocy to jakbym na postojowkach jechał jest masakra. W golfie mam zwykle lampy i różnica jest kolosalna. Kosz żarników dobrych to koszt kompletu lamp zwykłych h7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Kam86 napisał:

Kosz żarników dobrych to koszt kompletu lamp zwykłych h7

Chyba Depo albo zajechanych.

Twoja sprawa, ale sprawna lampa H7 NIE MA PRAWA świecić lepiej od sprawnego bixa. To trzeba regenerować, a nie cofać się technologicznie.

 

Wymiana jak najbardziej jest możliwa, ale szczegółów nie znam. Sam pomysł jednak kiepski, nawet ekonomicznie wg mnie - przemyśl to.

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co polecasz? 

Czyszczenie lamp pastą do zębów? Czy fachowy warsztat.? 

Jak ktoś taki zna z woj. Lubuskiego to proszę o namiary. Podjadę i niech zobaczą co da się zrobić.

Fakt depo 560zl .

Hella 870zl.

Koszt h7 nie duży nawet jak co roku się spali. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt lamp ksenonowych (popul.: żarników) to istotnie spory koszt ale można zaoszczędzić kupując jakiegoś tańszego, ale nadal dobrego producenta (np.: Neolux -> submarka Osram).

Do tego wymiana odbłyśników (bo to one są wypalone) i ksenon będzie jak nowy.

Ja sam u siebie wymieniłem same lampy i się poprawiło ale nie pomyślałem o umyciu soczewek (są "zakurzone") a samo to niby dużo daje.

 

Pastą do zębów to możesz sobie najwyżej ładnie zniszczyć powierzchnie klosza - nic więcej.

 

Zestaw dobrych lamp to około 400 zł do tego chyba okolice 500 zł za regenerację obu reflektorów i za cenę dwóch gołych depo masz bardzo dobre reflektory z AFS, a nie tam jakieś relikty na H7 (które są jeszcze gorszej jakości jak bi-ksenony).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności