Skocz do zawartości
irek30

Zatrzaśnięte drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jesli moge zapytac to co masz na mysli "boczek z krawędzi drzwi przy szybie", jak zagladam do warsztatu rozbiorka boczka drzwi tylnich to jest tam demontowana cala oslona drzwi nei tylko gorna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli moge zapytac to co masz na mysli "boczek z krawędzi drzwi przy szybie", jak zagladam do warsztatu rozbiorka boczka drzwi tylnich to jest tam demontowana cala oslona drzwi nei tylko gorna.

 

jak masz zatrzaśnięte drzwi to tylko to Ci pozostaje bo normalnie to odkręca się na dole dwie śrubki rączke i odrywa boczek a zakładając go zpowrotem musisz najpier założyć go od góry przy szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi nie sa ztrzasniete, normalnie sie otwieraja od srodka, czy w zwiazku z tym jest inna metoda aby sie dostac do srodka?? Boczek nigdy nie byl sciagany, a nie wiem czy tam sa jakies zatrzaski ktore moga popekac ( takie pytanie czy boczki skorzane sa identycznie mocowane??) Ide zerknac jak bede mial problem to bede pisal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zdjąć tapicerkę, od środka, przy zatrzaśniętych drzwiach. Sam to robiłem. Jedna śrubka torx od dołu, pod uszczelką, uchwyt do zamykania (2 śrubki), linka z klamki wewnętrznej, kable z głośników, lampka dolna itd. Sam to zrobiłem, bez większej wiedzy na parkingu. Później odkręciłem całą blachę, szyba itd. zręcznie ręką (no cóż podrapaną) między drzwi i blachę i palcem otwarłem drzwi, tą dźwignią, którą pociągamy przy otwieraniu z zewnątrz.

 

powodzenia i pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ze wciaz jestescie ze mna ale napisalem wczesniej ze drzwi NIE SA ZATRZASNIETE :D moge je otwierac od srodka, stad bylo moje pytanie czy nadal trzeba calosc rozbierac.Pozdrawiam

Edytowane przez patryk1120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbieraj niczego więcej. Piotrmag poinstruował dokładnie. To parę minut roboty. Ja też to przerabiałam. U mnie linka przeskoczyła na ząbki bliżej środka i tym samym była za lużna, żeby otwierać drzwi. Przesunęłam bardziej na zewnątrz i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze u mni ejej nie ma w ogole juz w klamce, z czego wynika ze wpadla do srodka. Tak wiec z tego co sie dowiedzialem czeka mnie cala rozbioorka lacznie z blacha i zamkiem zeby sie do tego dobrac.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że gdzieś tam wisi (latarka + haczyk z drucika). Wyjmij zaślepkę i zobacz, może uda się bez prucia całych drzwi :D Mało prawdopodobne, aby wyczepiła się z zamka, no ale wszystko jest możliwe :659:

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie...

 

Ja z podobnym tematem. Ani od zewnątrz ani od wewnątrz nie mogę otworzyć drzwi.

Czy będzie ktoś tak miły, żeby podpowiedzieć, krok po kroku co zrobić, żeby otworzyć... i żeby nie zepsuć?

 

Nadmienię, iż próbowałem odginać tapicerkę od góry, ale niewiele się wygięła. Druga sprawa taka, że pod nią jest blacha, więc nawet wygięcie tapicerki niewiele daje :/

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Marcin'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne drzwi rozebrałem od środka, ale nie pamiętam wszystkich utrudnień i szykan w przednich. Proponuję spróbować rozebrać takicerkę (drzwi). No to może to co pamiętam: jedna czy dwie śruby torx na dle drzwi, odginając uszczelkę powinno być dojcie; uchwyt eo zamykania (w zależności lewe czy prawe 2 lub 3 śruby; reszta tapicerki na kołkach, a dolną lampkę jakoś trzeba wydłubać, albo później jakoś od środka. Jakoś tak to leciało :D No następnie trzebaby jakoś poodłączać kabelki i odkręcić płytę, odgiąć (nie giąć nie niszczyć) i jakoś namacać zamek. Aha byłbym zapomniał :eek: po zdjęciu tapicerki wyjąć duże gumowe korki i odkręcić szybę. Zabezpieczyć ją taśmą klejącą aby nie opadła i działać dalej. Wszystkiego nie pamiętam, ale jakoś tak no i w razie potrzeby manewrować fotelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabrzmiało banalnie

:(

 

---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 19:03 ----------

 

Najpierw spróbuję przy uchylonych tylnych drzwiach dostać się do torxa, który trzyma wkładkę, później wyciągnąć wkładkę i jakimiś szczypcami pociągnąć za linkę.... może od tej strony się uda (mam nadzieję, że wszystko jest ok, tylko linka luźna).

 

Pytanie tylko czy jest ktoś w stanie potwierdzić na 200%, że przy uchylonych tylnych drzwiach dojdę do śruby wkładki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mam teraz możliwości sprawdzić, ale pomysł niezły. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyggy... gorącą prośbę mam.

Dzisiaj i jutro auta żona używa (wysiada ze strony pasażera hehe), więc też nie mam jak sprawdzić. Byłbym wdzięczy, gdybyś mógł zobaczyć u siebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuję może nawet dzisiaj

 

---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

 

Zszedłem na parking po drodze po :piwo: i powiem ci, że nie bardzo da się tam włożyć torx 20. Miejsca mało, a śrubka jest głęboko. Obawiam się, że czeka cię rozbieranie drzwi od środka :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam innego pomysłu. No chyba, że troszkę szalony polegający na zdjęciu tylnych drzwi :D. Wtedy dostęp będzie bezproblemowy, ale i tak wydaje mi się, że jednej ze śrub trzymających zamek (spline) i tak nie wykręcisz bez otwarcia drzwi, bo schowana jest pod uszczelką w nadwoziu. Powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja zakładam, że po wyciągnięciu wkładki, będę mógł jakoś (np. ciągnąc za linkę) otworzyć drzwi. Jeśli się uda, to później już bułka z masłem zdjąć tapicerkę i dobrać się do środka...

 

Niestety w warsztatach VW straszą, że trzeba będzie zniszczyć tapicerkę od środka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa interpretacja

No tak, ale ja zakładam, że po wyciągnięciu wkładki, będę mógł jakoś (np. ciągnąc za linkę) otworzyć drzwi.

Kolego, aby wyjąć wkładkę należy mieć otwarte drzwi, a o ile się zorientowałem z Twoich wypowiedzi

Ja z podobnym tematem. Ani od zewnątrz ani od wewnątrz nie mogę otworzyć drzwi.
masz je zatrzaśnięte.

Niestety w swej wypowiedzi się zapętliłeś, lub użyłeś jakiegoś niezrozumiałego skrótu myślowego. Moja rada, przejrzyj forum dokładnie i zapoznaj się z tematem http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834 i tym http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=51448 . Szukaj a otworzysz swoje drzwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety w warsztatach VW straszą, że trzeba będzie zniszczyć tapicerkę od środka

Witam,

jak masz zatrzaśnięte drzwi a potrzebujesz je otworzyć to mam inny sposób, sprawdzony własno-ręcznie:D. Odczep tylnie drzwi. Będziesz miał wtedy idealny dostęp do tych przednich, a tam wystarczy odkręcić zamek(jest na Torx;tj. ten bliżej klamki) i drzwi same się otworzą;)...

powodzenia !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem. Drzwi nie da się otworzyć ani klamką wewnąŧrz ani z zewnątrz. Wcześniej działało otwieranie z wewnątrz, ale to dlatego, że spadła linka z klamki zewnętrznej. Rozkręciłem i zamontowałem ją, ale chyba za mocno naciągnąłem. Problem jest taki, że nie udaje mi się jej poluźnić. Wie ktoś jak do tego podejść?

 

Dodam też, że jak ciągnę za tą linkę teraz to też nic nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności