Skocz do zawartości
voywizard

Uciążliwe trzeszczenie wokół ramy okna

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ponownie z kolejnym problemem w moim rocznym Passacie :(

Od kilku miesięcy słyszę trzeszczenie z okolicy górnej, poprzecznej części ramy okna(?) drzwi(?) od strony kierowcy, na wysokości ponad uchem kierowcy. Odgłos jest dość cichy - słyszalny wyraźnie w zasadzie tylko dla kierowcy, coś w stylu szelestu, tarcia lub trzeszczenia gumy/plastiku? , na pewno nie są to trzaski jak w przypadku twardych plastików. Pojawia się powtarzalnie i obecnie coraz częściej zwłaszcza przy hamowaniu, podczas jazdy po nierównej nawierzchni, przy przechyłach samochodu, ale nie jest to stały objaw. Sam oglądałem uszczelki gumowe i filcowe zarówno w ramie drzwi jak i okna - nic nie budzi niepokoju, przeczyściłem i bez efektu. Nie udaje się też niestety wywołać tego dźwięku uciskając poszczególne części obudowy drzwi, uszczelek lub okna. Mam wrażenie, że w czasie deszczu i wilgotnych warunków trzeszczenie się znacznie zmniejsza. Zmniejsza się też , lecz nie ustępuje przy całkowicie otwartym oknie.

Ktoś powie, że to drobiazg, ale jest na tyle uciążliwy, że bardzo zaburza komfort jazdy... nie mówiąc już o tym, że nie tego spodziewa się człowiek po nowym samochodzie.

Byłem z tym problemem w ASO - ponoć sprawdzili drzwi, uszczelki - choć słyszą te dźwięki to ponoć nie byli w stanie zidentyfikować skąd pochodzą :( regulowali drzwi, nałożyli silkon na uszczelki, były jazdy próbne i nic nie pomogło. Po 2 dniach oddali mi auto, które nadal, w tym samym miejscu trzeszczy i chyba nawet coraz bardziej :(

Pytałem o wymianę uszczelek - tych wokół ramy okiennej - nie dają gwarancji, że taka wymiana rozwiąże problem.

Jakieś pomysły? Może ktoś z Was miał taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym zgłosić się do aso z reklamacja o wymianę auta , serwis wie że jest problem ,nie potrafi usunąć usterki tak , więc pozostaje wymiana towaru na wolny od wad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre na bank wymienią auto z powodu cichego odgłosu trzeszczenia.Musieli by każdemu wymieniać bo prawie w każdym aucie coś się znajdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem to pozostaje się przyzwyczaić  do skrzypienia  , i zrezygnować z usunięcia wady w ramach gwarancji...lub wymiany produktu skoro nie można usunąć wady

 

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, jak rozumiem tylko zmieniasz samochody :)

tak na poważnie, to nawet, jeśli powodem byłyby uszczelki to i tak ich wymiana nie wchodzi w zakres gwarancji po upływie 6msc lub 10kkm 

Edytowane przez voywizard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz auto na gwarancji i chcesz sam go naprawiać , bo serwis nie wie co się dzieje  , czy dobrze rozumiem ? Uważam że szybko im odpuściłeś...

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź :) Jest to na pewno warte sprawdzenia, choć u mnie nie wygląda, aby problem dotyczył plastików, raczej uszczelek.

Na pewno nie podejmę się samemu demontować uszczelek i elementów ramy :), ale faktycznie ASO powinno dokonać takich oględzin ? skoro pośrednio nie potrafią zdiagnozować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności