Skocz do zawartości
Dzygit

Wymiana podświetlenia konsoli środkowej B3

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie wystarczy. Dodatkowo światło będzie lepiej rozproszone niż przy samych żarówkach.

Trzeba tylko dopasować materiał, z którego nowa wkładka ma być wykonana (ile światła ma przepuszczać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDRE1000

JA W B3 ZASTOSOWAŁEM ZAMIAST ŻARÓWEK DO OSWIETLENIA LICZNIKA ,DIODY NIEBIESKIE 12V I JEST GIT :640: :640: :641: :641: :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Przerobiłem oświetlenie konsoli środkowej. Do pokręteł zastosowałem 12 diod (czerwone i niebieskie) - wkładka jest podświetlana na czerwono pokrętła na niebiesko włączniki ogrzewania szyby i przeciwmgielnej na niebiesko po włączeni na czerwono.

 

Chciałem przy jednej robocie zrobić ale:

- włącznik świateł u mnie jest troche stopiony od temperatury, może ktoś ma taki łącznik rozebrany i mógłby mi zrobić fotke jak on wyglądawewnątrz bo mi jakby jeden drucik od żarówki sie upalił ale nie jestem pewien.

- nie wiem jak sie rozbiera przełącznik od el. szyber dachu. Nie mogłem jego otworzyć.

- nie wiem jak sie otwiera kostke od regulacji wysokości świateł. odpiełem ją z ząbków lekko odchyliłem ale dalej już nie chciało mi iść a bałem sie mocniej pociągnąć żeby go nie połamać bo drugiego nie mam ;-)

 

Jeżeli ktoś to już robił prosze o pomoc. A fotki z moich wypocin zrobie dzisiaj i pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
Przerobiłem oświetlenie konsoli środkowej. Do pokręteł zastosowałem 12 diod (czerwone i niebieskie) - wkładka jest podświetlana na czerwono pokrętła na niebiesko włączniki ogrzewania szyby i przeciwmgielnej na niebiesko po włączeni na czerwono.

 

Chciałem przy jednej robocie zrobić ale:

- włącznik świateł u mnie jest troche stopiony od temperatury, może ktoś ma taki łącznik rozebrany i mógłby mi zrobić fotke jak on wyglądawewnątrz bo mi jakby jeden drucik od żarówki sie upalił ale nie jestem pewien.

- nie wiem jak sie rozbiera przełącznik od el. szyber dachu. Nie mogłem jego otworzyć.

- nie wiem jak sie otwiera kostke od regulacji wysokości świateł. odpiełem ją z ząbków lekko odchyliłem ale dalej już nie chciało mi iść a bałem sie mocniej pociągnąć żeby go nie połamać bo drugiego nie mam ;-)

 

Jeżeli ktoś to już robił prosze o pomoc. A fotki z moich wypocin zrobie dzisiaj i pokaże.

 

niestety w kwestiach demontażu Ci nei pomogę, ale na fotki czekam z niecierpliwością :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDRE1000

JA TEŻ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :615: :609: :628: :640: :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepko

- nie wiem jak sie rozbiera przełącznik od el. szyber dachu. Nie mogłem jego otworzyć.

- nie wiem jak sie otwiera kostke od regulacji wysokości świateł. odpiełem ją z ząbków lekko odchyliłem ale dalej już nie chciało mi iść a bałem sie mocniej pociągnąć żeby go nie połamać bo drugiego nie mam ;-)

 

Jeżeli ktoś to już robił prosze o pomoc. A fotki z moich wypocin zrobie dzisiaj i pokaże.

 

ierwszy będę demontował soon.

 

Natomiast w regulacji wysokości świateł wymieniłem. Jest zabawy i troche na chama go rozebrałem jednak nic mo sie nie stało. Jak będę poprawiał ten element to zrobie fotki :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDRE1000

tak .tak .opisz to zjawisko bo może się potem innym przydać !!!!!!!!! :640: :629: :629: :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq1gqp

Ja w b3 zrobiłem sobie może nie tuning ale poprawkę fabrycznego oświetlenia i po paru próbach doszedłem do wniosku że najlepszy efekt uzyskuje się ustawiając diody tak żeby świeciły w wejście światłowodu (tak jak świeci orginalne źródło światła). Odciąłem te zabięte końcówki i wstawiłem tam zielone superjasne diody 3mm - podświetlenie jest bardzo równomierne. Teraz jeszcze musze coś wykombinować na środkowe pokrętło - tam ja wymienie żarówkę na diode to światło jest troche innego odcieniu co z tych diod na bocznych manipulatorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim passacie to mam takie podświetlenie pokręteł że głowa boli, świeci tylko środkowe pokrętło, nie mam pojęcia czy to tak jest fabrycznie czy jak... może ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi w jaki sposób mają świecić pokrętła boczne tj właczanie dmuchawy i przełaczanie nawiewu, jak tam nie ma żadnej mozliwości żeby zrobić podświetlenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq1gqp

No mówię fabryka. Tam jest tak kiepsko. Zrób sobie przeróbkę tak jak pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Zrobiłem trochę oświetlenia w samochodzie, musze jeszcze zrobić zegary i włącznik szyberdachu. Zdjęcia nie oddają efektu jaki jest naprawdę ale jest super.

Robiłem zdjęcia podczas prac jeżeli jest ktoś zainteresowany to niech pisze mam prawie każdego przełącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

w podświetleniu panela środkowego nie widać całych tarczy tak naprawde miejsca nie widocze świecą troche jaśniej od reszty i są widoczne. Pokrętła - te kreski świecą na niebiesko.

Włączniki tylnej szyby i przeciwmgielnej podświetlone są na niebiesko i po włączeniu zaświecają sie na czerwono nie jak na foto żółto.

 

A wie ktoś czy można w prosty sposób wyjąć zapalniczke i przerobić w niej światełko??

Bo troche mi sie nie uśmiecha wyjmować całą półkę środkową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość martinezz

witam " schak" naprawde jestem pod wrażeniem próbowałem kiedys sie w to bawic i tak sobie mi to poszło , jestem ciekawy jak zrobiłeś te cyferki na przełączniku od el swiateł na czerwono napisz jak albo napisz mi na mejla czekam . martinezz

 

 

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

najlepiej opisz cała twoją prace - bardzo fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

na emaila ci nie bede wysyłał ponieważ poto jest to forum aby inni też mogli przeczytać więc wstawiam foto tego przełącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

do opisywania jes bardzo wiele i musiał bym mieć bardzo dużo czasu. Do podświetlrnia zużyłem około 25 diod i to jeszcze nie koniec. Miałem zbyt wiele wolnego czasu we wieczory więc sie bawiłam i to są efekty mojej nudy. Do samej części środkowej zużyłem 14 diod oraz 4 do przełączników przeciwmgielnej i tylnej szyby.

 

A rozbierał ktoś przełącznik el. szyberdachu? Boje sie go połamać. Kiedyś widziałem gdzieś na forum już zrobiony więc może by mi odpisał jak to zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq1gqp

NO właśnie - jak to jest z tą zapalniczką? Ja mam spalone podświetlanie ale nie wyjme całego kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności