Skocz do zawartości
towerback

Światła w podsufitce - wyłączony silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak ustawić automatyczne włączenie się świateł przód/tył w podsufitce. Przypadek gdy wyłączymy silnik, drzwi zamknięte.

Ogólnie po zakończonej jeździe muszę albo ręcznie włączyć sobie to oświetlenie lub otworzyć sobie drzwi aby automatycznie włączało się światło.

W dokumentacji nic nie widzę na ten temat, w komputerze też brak takiej opcji.

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez towerback

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzikiem w podsufitce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2020 o 08:05, Jarod84 napisał:

Guzikiem w podsufitce?

Mówimy o automatycznej sytuacji.

Ręcznie: U mnie jest tak że aby wyłączyć światła trzeba wcisnąć przycisk do podsufitki. Tak samo światła tylne.

Ręcznie: Włączenie świateł to wyciśnięcie przycisku od podsufitki. Analogicznie światła tylne.

Passaty tak mają? Jeździłem innymi markami tam nie było takich problemów: przycisk odciśnięty od podsufitki na OFF -> wyłączony silnik -> automatycznie zapalone światła (przód/tył).

 

Edytowane przez towerback

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż poszedłem do auta sprawdzić. Wyłączenie silnika nie uruchamia świateł, tylko otwarcie drzwi. W sumie to tak jakbym chciał, żeby działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się, wydaje mi się, że w B7 tak właśnie było, silnik wyłączony, światła się włączają - ktoś zna rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie było przypadkiem tak że lampki włączały się po wyjęciu klucza ze stacyjki (B6/B7)?

Tu nie ma jak wyjąć klucza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, saper_wroc napisał:

A nie było przypadkiem tak że lampki włączały się po wyjęciu klucza ze stacyjki (B6/B7)?

Tu nie ma jak wyjąć klucza ?

W B7 też miałem keyless :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zauważyć że wciśnięty (ON) przycisk w podsufitkę, światła wyłączone. Wyciśnięty (OFF) z powrotem przycisk z podsufitki, światła włączone.

Dotyczy przodu i tyłu. Na logikę wydaje mi się że powinno być na odwrót. Co to wada, zamontowali na odwrót ;) ?

Też tak macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/21/2020 at 8:34 PM, towerback said:

Witam,

Jak ustawić automatyczne włączenie się świateł przód/tył w podsufitce. Przypadek gdy wyłączymy silnik, drzwi zamknięte.

Miałem tak w poprzednim samochodzie ze stajni Renault. Od razu zauważyłem, że tego brakuje w Passacie.
Bardzo fajna opcja. Zatrzymujesz się, gasisz silnik, rozjaśnia się oświetlenie - dużo łatwiej pozbierać się z samochodu (zakupy, klucze, telefon...).
U nas? - ciemność.

Jak ktoś nie kuma o co chodzi, to niech pomyśli że to jest tak samo użyteczne jak wtedy jak wsiada się do samochód i światło jest podrzymywane aż się zapnie pasy, rozłoży się. Światło jest wygaszane po uruchomieniu silnika. 

Kto znajdzie odpowiednie kodowanie? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SeBa_ napisał:

Miałem tak w poprzednim samochodzie ze stajni Renault. Od razu zauważyłem, że tego brakuje w Passacie.
Bardzo fajna opcja. Zatrzymujesz się, gasisz silnik, rozjaśnia się oświetlenie - dużo łatwiej pozbierać się z samochodu (zakupy, klucze, telefon...).
U nas? - ciemność.

Jak ktoś nie kuma o co chodzi, to niech pomyśli że to jest tak samo użyteczne jak wtedy jak wsiada się do samochód i światło jest podrzymywane aż się zapnie pasy, rozłoży się. Światło jest wygaszane po uruchomieniu silnika. 

Kto znajdzie odpowiednie kodowanie? :]

Wciśnięty (ON) przycisk w podsufitkę, światła wyłączone. Wyciśnięty (OFF) z powrotem przycisk z podsufitki, światła włączone.

To normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne,  w każdym vagu tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wymyśliliście z tym podświetleniem? W b7 tak właśnie miałem jak pisze kolega że po wyłaczeniu auta włączało się oświetlenie automatcznie. Nie trzeba było otwierać drzwi ani włączać oświetlenia ręcznie. To było bardzo przydatne.

Edytowane przez dsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dsta napisał:

Coś wymyśliliście z tym podświetleniem. W b7 tak właśnie miałem jak pisze kolega że po wyłaczeniu auta włączało się oświetlenie automatcznie. Nie trzeba było otwierać drzwi ani włączać oświetlenia ręcznie. To było bardzo przydatne.

No właśnie, poza tym wydaje mi się, muszę sprawdzić, że w Audi tak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki ale tez związane z oświetleniem wnętrza

zauważyłem u siebie że przedni panel lampek tzn wszystkie przyciski są podświetlane natomiast z tyłu lampki działają, przyciski też ale podświetlenia ich brak, czy tak ma być?? wiem że w b6 b7 przyciski z tyłu napewno były podświetlane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B8 masz niepodświetlone w standardzie.

Podświetlone są jak ktoś miał pakiet Ambient 2 w samochodzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś na zagranicznych forach VW że przy pierwszym naciśnięciu przycisku auto się wyłącza (symulacja przekęcenia kluczyka), a przy drugim wciśnięciu (bez hamulca) symuluje wyciągnięcie kluczyka, i wtedy światełka się powinny włączyć. U mnie to nie działa niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie takie co się stało że światła w kabinie z tylu nie gasną,  drzwi zamknięte,  wciskamy guziki i nic światła się palą cały czas,  ktoś coś jakiś pomysł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2020 o 11:33, Monika1985 napisał:

A ja mam pytanie takie co się stało że światła w kabinie z tylu nie gasną,  drzwi zamknięte,  wciskamy guziki i nic światła się palą cały czas,  ktoś coś jakiś pomysł 

Witam serdecznie,

chciałabym  podbić wątek bo mamy tak samo. Światła gasną dopiero jak wysiądzie się i zamknie auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności