Skocz do zawartości
fb3

Dołożenie podgrzewania przednich foteli.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość dołożenia grzania przednich foteli ? 

W 3-strefowym klimatroniku nie mam stosownych przycisków, tylko zaślepki.

Ktoś przerabiał temat ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamieniłbym grzanie fotela na grzanie kierownicy...kierownica grzana...to tak!

Jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taka możliwość dołożenia grzania foteli i kiery 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co muszę kupić, kompletne fotele ? bo widziałem że można również dokupić osobno same stelaże i siedziska.

W moim starym B6 mata wszyta była w siedzisko, a jak jest w B8 , ogrzewanie jest w siedzisku czy stelażu ?

Czy złącza są uniwersalne i co najwyżej muszę uzupełnić brakujące przewody ?

A co z panelem klimatronika, też do wymiany, bo przycisków do załączania podgrzewania brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Maty grzewcze są wszyte w materiał, wystarczy zmienić sam materiał foteli. Kompletne fotele można kupić. Klimatronik musisz zmienić. Instalację dołożyć z BCM do kostek pod fotelami. Co do kostek to zobaczę po południu czy są takie same w b6. Pozdrawiam. 

Edytowane przez nTomek
Interpunkcja mile widziana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Hrabia Michał napisał:

maty grzewcze  są wszyte w materiał  wystarczy zmienić sam materiał foteli

Dziękuję za konkretną informację, czyli sytuacja identyczna jak w B6.

W starym mata siedziska kierowcy przestała grzać po kilku latach, grzeje tylko oparcie, tak zostanie bo auto na sprzedaż.

Zamówiłem nasadkę do odkręcenia foteli, jakiś SPLINE chyba 10, jak przyjdzie to zrobię parę zdjęć, będzie wiadomo co mam a czego brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest potrzebny dodatkowy sterownik 5K0959772A pod fotelem kierowcy. 

Edytowane przez nTomek
Pomyłka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @nTomek za podpowiedź. Jak dodatkowy sterownik to pewnie i kodowanie klimatronika.

Przypomniałem sobie jeszcze o macie OWS w siedzeniu pasażera, ona też jest wszyta,

jak przełożę kompletny fotel to nie posypie mi błędów?

I jeszcze poduszki powietrzne w oparciach są, pewnie trzeba je będzie przełożyć.

Edytowane przez fb3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik pod fotelem to proste urządzenie, które nie wymaga kodowania czy dopisywania do Gateway'a. 

Co do klimatronika to zmieniając go na taki z obsługą foteli, zapewne będzie już miał kodowanie odpowiednie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie taki panel: 5G0 907 044 BN

One chyba wszystkie z taką końcówką nie mają przycisków podgrzewania,

zatem pytanie za 100pkt: z jaką końcówką mam szukać panelu?

 

PS 

6 godzin temu, nTomek napisał:

sterownik 5K095977A

chyba miało być 5K0 959 772 ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zjadłem gdzieś cyferkę...

W dniu 16.01.2020 o 16:08, fb3 napisał:

zatem pytanie za 100pkt: z jaką końcówką mam szukać panelu?

Według etki panel klimatronika z obsługą grzanych stołków ma numer 561907044AM albo 561907044BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie potrzeba żadnego sterownika do grzania foteli tak było w Passacie b7 i b6 w b8 pod fotelami są tylko wtyczki całą operację ustawiania ogrzewania siedzeń przejmuje BCM do dodatkowo w macie jest termistor który kontroluję temperaturę co do kodowania koduję się BCM -a oczywiście pod warunkiem ze obsługuje fotele pozdrawiam   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Pomyliłem w etce wersje EU z US. 

W takim razie moduł klimatronika też będzie miał inny numer np. 5G0907044EA

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Hrabia Michał napisał:

Panowie nie potrzeba żadnego sterownika do grzania foteli tak było w Passacie b7 i b6 w b8 pod fotelami są tylko wtyczki całą operację ustawiania ogrzewania siedzeń przejmuje BCM do dodatkowo w macie jest termistor który kontroluję temperaturę co do kodowania koduję się BCM -a oczywiście pod warunkiem ze obsługuje fotele pozdrawiam   

Mam taki, obsługuje grzanie ?

Address 09: Central Electronic. (J519) Labels: 5Q0-937-08X-V2.clb

Part No SW: 5Q0 937 086 BH HW: 5Q0 937 086 BH Component: BCM PQ37BOSCH 032 0222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio montowałem u siebie podgrzewane fotele w swoim pastuchu u Krystiana. Tak jak większość osób pisała, potrzeba:

  1. Modul komfortu obsługujący grzanie foteli -->  5Q0 937 086 BH obsługuje (w sumie jak się dowiedziałem to najbardziej rozbudowana wersja tego modułu)
  2. Poszycia foteli wraz z zaszytymi matami lub gotowe fotele z grzaniem
  3. Panel klimatyzacji (w zależności czy to climatronic czy manualna) dobiera się tak by wszystkie klawisze były takie same jak w starym panelu, z wyjątkiem przycisków podgrzewania foteli oczywiście :) 
  4. wiązki foteli -> można zwrócić się do Eldar-a sprzedaje takowe za około 300 zł lub poszukać na allegro/ebay.
  5. kodowanie (chyba poprzez obd11). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, orzel_wyladowal napisał:

Modul komfortu obsługujący grzanie foteli -->  5Q0 937 086 BH obsługuje (w sumie jak się dowiedziałem to najbardziej rozbudowana wersja tego modułu

Czyli jeden problem odpada. Pewnie to pakiet Bluemotion pozbawił grzania foteli, za dużo prądu pożerają.

Na razie skutecznie mnie gasi mata OWS na siedzeniu pasażera, żeby się nie okazało że moduł SRS do wymiany jak podepnę inną matę.

Może dmucham na zimne, ale mam Volvo, zabyliłem kilka ładnych tysiaków tylko za to że zignorowałem ostrzeżenie o usterce jednego z napinaczy pasów na tylnej kanapie i po jakimś czasie wywalił czerwoną lampkę poduchy na desce, zupełnie tak jakby airbag w kierownicy wystrzelił i niczym tego nikt nie dał rady wykasować, tylko wymiana modułu SRS a że on ma wpisany VIN w obszar OTP flesza więc tylko nowy można zastosować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fb3 apropo volvo, byles z tym w VIP Service, w radomiu? Tomeczek Wdowczyk by Ci to ogarnal albo doradzil co i jak. PS. w sumie moj passat dosc szybko sie nagrzewa i mam parciane siedzenia, wiec nie ma dramatow bez grzania, ale w Volvo sa skory i bez tego tylek marznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat SRS ogarnąłem w Volvo dobrze rozpoznałem, nie ryzykowałem bez ASO, bo moduł trzeba wyjąć i rozbebeszyć aby zewnętrznym programatorem wykasować podłączając się bezpośrednio pod piny proca SRS i lampka owszem zgaśnie ale nikt nie jest w stanie przewidzieć jakie tego mogą być konsekwencje w razie godziny W...

W Volvo mam ogrzewanie postojowe z timerem więc tam grzanie samych foteli średnio potrzebne, ale do głowy mi nie przyszło że w B8 z trójstrefowym klimatronikiem i całym Menu do obsługi na dużym wyświetlaczu do jego obsługi nie będę miał grzania foteli. Widziałem że nie ma tych przycisków ale byłem pewny że da się to włączyć poprzez Menu. 

Chyba zrobię tak jak miałem w Mazdzie, zwykłe włączniki w fotelach, i ogrzewanie dam tylko w fotelu kierowcy, prosta robota bo każda mata ma termostat a potem nie będzie tego problemu że grzeje coraz słabiej bo tanio i łatwo można taką matę wymienić.

Zasilanie wezmę z elektrycznej regulacji, wtedy nic nie trzeba ciągnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności