Skocz do zawartości
cezar71

Wibracje kierownicy i karoserii.Passat B7 1.6 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z drganiami nadwozia powyżej 120 km//h. Wymieniłem felgi i opony na nowe , podpory wahacza i tuleje, nowe tarcze hamulcowe kompletne.

Wymieniłem też przeguby wewnętrzne, niestety to nic nie zmieniło.W tym aucie jest sztywne koło zamachowe , fabrycznie montowane.Czy to może być wina sprzęgła?

Nie mam dalej pomysłów. Powyżej 120 autem jedzie się fatalnie, im szybciej tym większe drgania.Proszę o jakieś podpowiedzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączyłbym z problemami z wibracjami, ale u mnie przedstawia się to mocno inaczej w 1.6TDI:

Nie są to typowe wibracje z kół - nie ma tłuczenia, trzęsienia kierownicą, za to mam wyczuwalne na fotelu kierowcy nieregularne, ale powtarzające się co kilka sekund wstrząsy - odczuwalne przy prędkościach rzędu 60-85kmh. 

- koła raczej odpadają - wyważane również z doważaniem dynamicznym, zmieniane parami tył/przód, przeważane - bez jakichkolwiek zmian

- regularność wibracji jest podobna do tego, co serwuje 1.6TDI na biegu jałowym, czyli kilka sekund spokoju, wstrząśnięcie budą i tak w kółko - ALE: wibracje zależne są od prędkości auta, nie pracy silnika, na luzie ww. wibracje są takie same jak jadąc normalnie na biegu

- nie ma żadnych wibracji z tarcz podczas hamowania

- wibracje przestają być wyczuwalne wyłącznie podczas przyspieszania.

- nie ma w zasadzie wibracji powyżej wspomnianych 85kmh, nic nie tłucze, nie trzęsie do max. prędkości jakich da się katalogowo rozpędzić CAYC

Jakieś pomysły, co powinienem zlecić do sprawdzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie rozwiązałem problemu drgań.Każdy obstawia co innego.Sam jestem ciekawy.W serwisie powiedzieli , że trzeba sprawdzić od koła do skrzyni biegów

Co do problemów kolegi czernobyl to trudno mi wyrokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności