Skocz do zawartości
MonikaGie

Problem po zmianie silnika Passat b5 1.8 20v ADR 1998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Zwracam się z prośbą o pomoc bo już totalnie nie mam pomysłu a mechanicy jak to mechanicy... Co mechanik to opinia ? w maju zeszłego roku wymienialiśmy silnik w swoim Passacie ze względu na to że sidła pompa oleju.,mechanik niby dopasował nowy silnik po numerach ale coś się zaczęło sypać, najpierw padła cewka i czujnik wałka rozrządu, auto ledwo jechało, nie miało mocy, "strzelało" z wydechu dokładnie tak samo jak przez pierwsze kilka dni po zmianie silnika(mechanik twierdził że musi się "ułożyć", potem do końcówki grudnia w miarę nic się nie działo), po wizycie u elektromechanika okazało się że brakuje elektrozaworu zmiennych faz rozrządu przy napinaczu, co się okazuje aktualny silnik nie ma podpięcia pod ten elektrozawór i nie ma zamkniętego obwodu! ? Po wymianie silnika komputer został ten sam, nic nie było robione. Według elektromechanika należy zmieniać głowice żeby podpiąć elektrozawór lub zrobić adaptacje komputera i kabli pod aktualny silnik żeby ominąć elektrozawór. Z drugiej strony mechanik który zakładał silnik uważa że wystarczy wymienić napinacz z elektrozaworem bo wisi luzem PIN do podpięcia... Inny mechanik też obstawia że to nic nie da i trzeba robić głowicę ? Albo ew. Znaleźć magika od elektryki i zrobić obejście na kompie (bez wymiany kabli i samego kompa) żeby go oszukać i nie pchać się w koszta... Pytanie teraz co w takiej sytuacji zrobić?! W piątek zabierając auto od elektromechanika zostawiłam w sumie 1100 zł a Pasek dalej nie jeździ... Na chwilę złapie obroty, przyspieszy, rozpędzi się i znowu szarpanie, strzały z wydechu, brak mocy a pedał gazu w podłodze... ? Silnik 1.8 20v 125km ADR.... Może ktoś miał podobny przypadek? Czekam na opinie i proszę o pomoc ? pozdrawiam serdecznie! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana napinacza nic nie pomoże, nie wiem kto sobie ubzdurał te zmienne fazy w tym silniku, chodzi bardziej o ekologię,i większość użytkowników 1,8t,bo i tam to ustrojstwo występuje,wymienia napinacz z cewką,na zwykły,z tym że trzeba potem u tunera wyłączyć powiadomienia o błędzie, lepiej poszukał bym dobrego fachowca od tych silników nawet tu na forum,i bakowo ogarną temat, zamiast jeździć po Januszach i płacić grubą kasę za nic.  

Najlepiej zapytać w dziale diagnostyki,tam napewno się ktoś odezwie, być może że komputer będzie trzeba zmienić ,pod ten silnik, nie wiem jak w zwykłym 1,8,ale w silnikach 1,8t były w starszych wersjach inne kompy,a w nowszych inne, być może tutaj leży problem.

Edytowane przez marcin007
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam u innego mechanika i po podpięciu do kompa pokazał znowu inne błędy, 17936 od elektrozaworu n205 otwieranie, 01249 1-n30, 01250 2-n30 i 16518 sonda lambda brak aktywności sporadycznie... I o ile do mechanika jakoś dojechałam i wróciłam to jadąc ze sklepu do domu już ludzie mnie na parking zepchneli bo pedal gazu w podłodze, obroty Maks do 2000 szły, strzelał i nie jechał... Ale silnik nie zgasł i co począć? Listę wtryskową czyścić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2020 o 03:54, MonikaGie napisał:

W piątek zabierając auto od elektromechanika zostawiłam w sumie 1100 zł a Pasek dalej nie jeździ...

I co zostało zrobione za te pieniądze, skoro nie ma efektu?

 

Jeśli chcesz, żeby ci pomóc zdalnie to musisz podać więcej szczegółów. Jaki silnik został włożony konkretnie, z jakiego roku, jaki jest w tej chwili sterownik ECU (komputer). Ja osobiście nie pomogę, bo nie znam tych silników, ale więcej konkretów może pozwoli pomóc innym.

Napisz w jakim mieście mieszkasz. Może ktoś zna porządny serwis w regionie, który to ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności