Skocz do zawartości
Testo

Zerwany rozrząd. Silnik AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

jadąc w święta do dziewczyny na wisłostradzie passek gaśnie z małym zgrzytem po wciśnięciu sprzęgła i niestety puściłem jeszcze sprzęgło próbując go zapalić niestety nic tylko stuki spod maski. Od razu pierwsza myśl rozrząd ? Trafna. Całe szczęście że kumpel z Warszawy był trzeźwy, sholował mnie i pożyczył autko bo jeszcze 250 km do przejechania miałem. Nie było czasu sprawdzać co z paskiem. Został w wawce na poboczu. Po powrocie zdjąłem pokrywkę i zobaczyłem takie rzeczy  :(No trudno stało się. Z autka wyciekał płyn chłodniczy co wskazywało że pompa wody jest tu winowajcą. Ale była jeszcze nadzieja. Pasek nie był do końca zerwany więc pomyślałem, że może przestawił się niewiele.

20191231_221121.jpg

20191231_221154.jpg

Po sholowaniu autka do domu i zdemontowaniu pasa przedniego zdjąłem obudowę rozrządu i przypuszczenia potwierdziły się..

Wał obracał się nie napędzając przy tym głowicy. W pewnym momencie się zatrzymywał. Pomyślałem, że nawet nie próbuję zakładać nowego paska tylko ściągam głowicę..

20200105_190339.jpg

20200105_190327.jpg

20200105_190313.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu głowicy małe zaskoczenie. Co prawda tłoki spotkały się z zaworami ale kolizja nie mogła być silna bo aluminium na tłokach nawet nie ma wyczuwalnego pod paznokciem rantu :D Myślicie, że z głowicą wszystko ok i pasek będzie śmigał jak szalony? Ja myślę, że jest git, jeszcze sprawdzę czy zawory są napewno szczelne, ale to jest bardzo twarda stal i w 1.9 zawory są pionowo. Skoro nawet aluminium nie ma większych śladów to leci nowa uszczelka i zobaczymy co będzie dalej.

20200106_151819.jpg

20200106_151813.jpg

20200106_151826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłoki nie są z czystego aluminium (krzem, magnez, miedź, nikiel), dlatego też są stosunkowo twarde.

Sprawdź czy zawory są proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile miałeś na rozrządzie? Ja ostatnio prawie 120 kim ale pompa już podciekała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kołko pompy jest pęknięte na godzinie 3, czy mi się wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy zmieniałeś rozrząd, jakiej firmy pompa wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności