Skocz do zawartości
bunia23

umiejscowienie przekaźnika świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam do was pytanie gdzie w passacie b6 1,9 tdi znajdę przekaźnik od świec żarowych Passat ciężko odpala świece grzeją na fajkach od zasilania świec brak prądu nie wiem czy żarówką sprawdzi jeden przewód dotknięty do fajki drugi na masę i żarówka powinna zaświecić niech ktoś się wypowie mądrzejszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak info jaki typ silnika oraz rocznik. Skoro nie ma napięcia [prądu] to jak chcesz sprawdzić żarówką nie zaświeci? Natomiast można sprawdzić omomierzem, ale to dopiero jak zlokalizujesz przekaźnik, aby nie ściągać pokrywy zaworów to zdanie dotyczy tylko silników np. BKP, BRM, itd. w tych silnikach znajduje się po lewej stronie w komorze silnika pod skrzynką z bezpiecznikami obok akumulatora. Gdzie się znajduje pokazane jest na dołączonym zdjęciu.

umiejscowienie przekaźnika.jpg

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o pomoc, temat modułu był wałkowany wielokrotnie ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania więc zakładam nowy wątek.

od jakiegoś czasu auto źle odpala na zimnym silniku dokładnie od wymiany rozrządu ale o rozrządzie potem. Skoro źle odpala to podjechałem do specjalisty mechanika i stwierdził ze świece, był błąd na 3-ej świecy, ale po wymianie świec auto pali nadal tak samo.

kable do świec i świece w porządku uprzedzam pytania sprawdzane kilka razy już 

komputer mówi o błędach w module świeć żarowych 

więc tutaj moje 1 pytanie 

gdzie ten moduł się znajduje, przekopałem całą skrzynkę w komorze silnika i nie ma tam nic takiego 

zamówiłem takie cudo w sklepie ale to wygląda jak przekaźnik ale piny nigdzie nie pasowały ani w skrzynce w komorze silnika ani pod kierownicą 

proszę o pomoc w rozwikłaniu tej sprawy 

pytanie nr 2 

jeden człowiek powiedział mi ze jeśli to się dzieje od czasu zmiany rozrządu to może być przestawiony na zapłonie i może mieć złą mapę 

dlatego żle pali na zimnym silniku 

co do przestawienia na rozrządzie mieści się w normie 

co do wgrywania nowej mapy pytanie kieruję do was i (nie mam na myśli mapy od nawigacji :) )

Proszę o pomoc bo brak mi sił do tego samochodu już   

 

po wymianie Przekaźnika wymianie świeć błąd na cylindrze nr 3 oraz nr 1 nadal mnie nęka i nie pozwala spać przewody też sprawdzane, co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik 1.9 tdi 105 km 2007 r oznaczenie chyba bxe czy umnie jest też w tym samym miejscu co na tym rysunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności