Jump to content

Recommended Posts

Siemka. Wziąłem 4 lata temu w leasing nowego Passata B8 1.8 TSI 2015r. Teraz w styczniu wypada mi termin zwrotu pojazdu do leasingodawcy a kilka dni temu nagle padł mi silnik(nic się nigdy wcześniej nie psuło). Auto zaczęło odpalać za którymś razem oraz mocno spadło z obrotów, myślałem że to tylko świece do wymiany. W warsztacie okazało się że nie było kompresji w cylindrach, po wymianie świec trzy cylindry zaczęły działać a jeden nie. Aktualnie komputer pokazuje im komunikat: Wypadanie zapłonu pierwszego cylindra. Stopień sprężania na cylindrze nr. 1 wynosi 0 bar, na pozostałych 3 cylindrach stopień sprężania wynosi od 13 do 13.5 bar. Naprawa według serwisu to prawdopodobnie koło 10-12 tyś(wiedzieli że zdaję auto)... . Mam teraz zagwostkę czy mnie leasing nie policzy za naprawę tej usterki, mimo że nie jest z mojej winy a auto eksploatowałem prawidłowo. Miał ktoś z was taką awarię? Jak z tego wybrnąć?

Auto nie jest już na gwarancji ani nie przysługuje rękojmia.

A nie prościej zadzwonić do firmy leasingowej i zapytać? Albo przeczytać umowę leasingu, bo tam pewnie będzie coś o tym przynajmniej wspomniane ...

Jest coś takiego jak dobra wola producenta i napewno się na to lapiesz, także pogadaj z serwisem niech wyślą zapytanie, bo brak kompresji nie jest normalna rzeczą, takze napewno większą część kosztów poniesie producent. Samochód masz oddać do leasingu sprawny i czemu nie masz gwarancji na czas leasingu?, przecież to grosze kosztuje. 

Edited by paolokos

A nie masz przypadkiem przedłużonej gwarancji?

Wtedy chętnie dawali na 5 lat/100 tys km w pakiecie z autem (np. ja takową miałem, auto wzięte w leasing w 2015).

Tak dla przypomnienia. 
Kolega nie pyta o przyczyny, objawy i tym podobne rzeczy, tylko o kwestie naprawy w przypadku gdy auto jest leasingowane. Kolejne pytanie o przebieg, kompresję, pęknięte fajki i inne cewki = +3 punkty do "Fame" ....

• Don't like 2