Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Wziąłem 4 lata temu w leasing nowego Passata B8 1.8 TSI 2015r. Teraz w styczniu wypada mi termin zwrotu pojazdu do leasingodawcy a kilka dni temu nagle padł mi silnik(nic się nigdy wcześniej nie psuło). Auto zaczęło odpalać za którymś razem oraz mocno spadło z obrotów, myślałem że to tylko świece do wymiany. W warsztacie okazało się że nie było kompresji w cylindrach, po wymianie świec trzy cylindry zaczęły działać a jeden nie. Aktualnie komputer pokazuje im komunikat: Wypadanie zapłonu pierwszego cylindra. Stopień sprężania na cylindrze nr. 1 wynosi 0 bar, na pozostałych 3 cylindrach stopień sprężania wynosi od 13 do 13.5 bar. Naprawa według serwisu to prawdopodobnie koło 10-12 tyś(wiedzieli że zdaję auto)... . Mam teraz zagwostkę czy mnie leasing nie policzy za naprawę tej usterki, mimo że nie jest z mojej winy a auto eksploatowałem prawidłowo. Miał ktoś z was taką awarię? Jak z tego wybrnąć?

Auto nie jest już na gwarancji ani nie przysługuje rękojmia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zadzwonić do firmy leasingowej i zapytać? Albo przeczytać umowę leasingu, bo tam pewnie będzie coś o tym przynajmniej wspomniane ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak dobra wola producenta i napewno się na to lapiesz, także pogadaj z serwisem niech wyślą zapytanie, bo brak kompresji nie jest normalna rzeczą, takze napewno większą część kosztów poniesie producent. Samochód masz oddać do leasingu sprawny i czemu nie masz gwarancji na czas leasingu?, przecież to grosze kosztuje. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie policzy , to ich problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem przedłużonej gwarancji?

Wtedy chętnie dawali na 5 lat/100 tys km w pakiecie z autem (np. ja takową miałem, auto wzięte w leasing w 2015).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia. 
Kolega nie pyta o przyczyny, objawy i tym podobne rzeczy, tylko o kwestie naprawy w przypadku gdy auto jest leasingowane. Kolejne pytanie o przebieg, kompresję, pęknięte fajki i inne cewki = +3 punkty do "Fame" ....

  • Nie lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności