Skocz do zawartości
Makarena2101

odtwarzanie kostki do podłączenia radia, vw passat b6 2.0tdi 2007r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i bardzo proszę pomoc. Kupiłem passata b6 ale poprzedni właściciel wymontował nawigacje i odciął główną kość radia. Potrzebuje pomocy do jej odtworzenia, dodam że radio jest sterowane kierownicą multifunkcyjną i zestaw głośno mówiąc.
Proszę o opis pinów i kolorów kabli do odtworzenia tej kości. Z góry dziękuje za pomoc

IMG_20191227_222314.jpg

Edytowane przez Makarena2101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj 

i może jeszcze 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Makarena2101 dużo masz tych kabli, pewnie jakaś zmieniarka CD była, ale do podłączenia oryginalnego radia wystarczy sekcja A i D z tego pinoutu.

Numer pinu/ kolor kabla / przekrój:

A - głośniki      
1    czer-fio    1,5
2    czer-ziel    1,5
3    czer-nieb    1,5
4    czer-bia    1,5
5    br-fio    1,5
6    br-ziel    1,5
7    br-nieb    1,5
8    br-bia    1,5
 

D - zasilanie i sterowanie
9    pom-fio    0,35
10    pom-br    0,35
11    bia-czer    0,5 (moduł BT T54/16)
12    br    2,5
13        
14        
15    czer-żół    1,5
16    czer-żół    1

Do zestawu głośnomówiącego idą 3 kable. Jeden z sekcji D (patrz wyżej) i 2 z sekcji C

C -  moduł BT          
6    bia    0,35 (T54/9)
12    nieb    0,35 (T54/8)

Reszta kabli to może być wspomniana zmieniarka albo jeszcze coś innego.

Nie ma też pewność, że masz takie same kolory jak opisałem bo często schematy nie pokrywają się z rzeczywistością. Porównaj sobie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2020 o 21:34, nTomek napisał:

Do zestawu głośnomówiącego idą 3 kable. Jeden z sekcji D (patrz wyżej) i 2 z sekcji C

C -  moduł BT          
6    bia    0,35 (T54/9)
12    nieb    0,35 (T54/8)

Reszta kabli to może być wspomniana zmieniarka albo jeszcze coś innego.

trochę więcej, bo od zestawu idzie: CAN (wpinany bezpośrednio w CAN radia, nie we wtyczkę), zasilanie (jak z CANem - w wiązkę radia bezpośrednio), dźwięk (2 lub 4 przewody zależnie czy mono, czy stereo), 2 przewody od mikrofonu (w B6 miałem 4 przewody bo mikrofon szedł do radia i z radia do modułu BT).

Do samego zestawu może iść jeszcze więcej (np od klawiatury numerycznej w B6 i/lub od uchwytu na telefon).

@Makarena2101 a masz w podłokietniku gniazdo AUX, albo moduł MDI ukryty w szufladce w schowku pasażera? Od modułu BT kable idą do zielonej wtyczki, a od AUX'a lub MDI (ewentualnie zmieniarki) idą do niebieskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem.  Odnośnie podłączenia radia już dokopałem się dzięki wam, ale jak odtworzyć wtyczkę do podłączenia zmieniarki ?   chodzi mi o kolory kabelków do jakiego pinu w radiu.   Passat B6  12pinowe podłączenie do MFD2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności