Skocz do zawartości
WP-33

DAWKA PALIWA NA POMPIE

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź jeszcze napięcie RSW przy nie pracującym silniku (blok 001). Możliwe, że któryś wtrysk nie pracuje jak powinien. Ale trzeba też wykluczyć powietrze w paliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie to 072, jesli chodzi o powietrze to wymienilem filtr paliwa i przewody paliwowe wszystkie do ktorych mialem dostep pod maska. Jak moge sparwdzic wtryski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić czy nie cofa się paliwo, najlepiej jakbyś założył na wejściu do pompy kawałek przezroczystego przewodu.

Wtryski sprawdzić można tylko na specjalnym przyrządzie u jakiegoś pompiarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuje ten przewod i znajde jakiegos pompiarza, zaworek zwrotny mam zalozony wiec mysle ze problemem moze byc ktorys wtrysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w związku z tym spalaniem podwyższonym po czyszczeniu nastawnika. Czy dawkę ustawia się tylko nastawnikiem na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku czy robi się jakieś dynamiczne ustawienia podczas jazdy vagiem? Bo u mnie dawka niby ok ale podczas wciskania gazu bardzo duże wartości chwilowego spalania których wcześniej nie było, tak jak by potrzebna była jakaś adaptacja i poustawianie odpowiedniej dawki przy danym ustawieniu pedału gazu. Czy jest coś takiego? Czy moge zmusić tego co ustawiał nastawnik do wykonania takowych ustawień ? Nie wiem już gdzie szukać przyczyny ale spalanie dalej duże i bardzo mnie to męczy a wszystko niby w normie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza dawka 4.5mg na wolnych bez klimy, klima się włączy będzie około 3.5mg.... 3 do 9 .. mamy tutaj z odwrotnością do logiki ... mądry volkswagen.. czym bliżej do trójki tym mamy większą dawke a w stronę 9tki mniejszą... dawka musi Ci oscylować w kanale 00 pozycja 4 w granicach 26-29, początek wtrysku kanał 00 pozycja 02 .. wartośc około 46.

Sprawdź sobie pompe dynamicznie .. trzeci bieg około 2tys obrotów .. 1 kanał tak jak tą dawke sprawdzałeś tylko podczas jazdy zmienia się na dawke maksymalną i w Twoim silniku powinna mieć ok 38-40mg

 

pozdrawiam Daro sserwis.

 

ps. ja mam w moim afnie.. 166koni i 366nm ... turbo wiekśze intercooler i wtrychyyy + zrobiony sofcik pod ten silnik od podstaw.. i przy 140 na skrzyni z b5l tej dluższej (5bieg, 3tys obrotów 155 zamiast 140) mam spalanko panowie 5.7.. motor ma przejechane 329tys a wtryski od nowosci igiełki :) szkoda, że juz nie ma tych motorów...

 

---------- Dodano o 08:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 07:46 ----------

 

sprawdz kolego, ale to tylko na VCDS-ie silnik01 bloki 08 wtryski 13 .. cyferki muszą być jak najbliżej zera.. lepiej z małym minusem, będziesz widział 1,2 i 4 cylinder jak się mają według trzeciego, bo trzeci to wtrysk kontrolny.. możesz jeszcze sprawdzić kanał 23 wartości lepiej jak najniższe, ale bez przesady..

POCZĄTEK WTRYSKU NAJLEPSZY W 110KM to kanał 00 pozycja 02 wartość 46

a dawka od 25-28 w kanale też 00 pozycja 04 i to mniej wiecej 4.5mg na wyłączonej klimie.

Edytowane przez DaRoRyDy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsza dawka 4.5mg na wolnych bez klimy, klima się włączy będzie około 3.5mg

 

W moim jest odwrotnie (nie tylko w moim). czyli 3.5 na wolnych obr. a po włączeniu klimatyzacji wskakuje na 4.5 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to się nie trzyma kupy, bo sprawdzając dawkę rozruchową widzimy o wiele razy większą wartość niż wartość dla biegu jałowego. Jak wiadomo startowa zawsze musi być większa, to gdzie tu sens?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ostatnio ustawiałem na 3,4 mg i to jest wartość 32768 w adaptacji. Mniejszej już nie można ustawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim jest odwrotnie (nie tylko w moim). czyli 3.5 na wolnych obr. a po włączeniu klimatyzacji wskakuje na 4.5

 

Jak dla mnie, to się nie trzyma kupy, bo sprawdzając dawkę rozruchową widzimy o wiele razy większą wartość niż wartość dla biegu jałowego. Jak wiadomo startowa zawsze musi być większa, to gdzie tu sens?.

 

Pisałem o tym w tym miejscu...

http://forum.vw-passat.pl/threads/119083-AFN-dawka-paliwa-blok-01-prawda-czy-falsz

 

Porobiłem jeszcze raz kilka prób i wychodzi wszytko tak jak pisałem wyżej.

Na zimnym przy 2,8mg gorzej odpala i szarpie po odpaleniu.

Przy 9mg na zimnym z rury leci bardzo "zgryźliwy" dym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to VAG-COM widzi dawkę paliwa odwrotnie, Marek widzę że używałeś VCDSa. Podłącz VAG-COMa i ponów próby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek widzę że używałeś VCDSa. Podłącz VAG-COMa i ponów próby.

Owszem ,mam Vcds-a ale w swoim aucie wszystko robię 3.11En przez com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, wychodzi na to że wpisując większą wartość zmniejsza się dawka paliwa, a jeżeli wpiszesz mniejszą to dawka się zwiększa, coś mi się wydaje że to jest tak odwrotnie proporcjonalnie !? Ustawiając u siebie, ustawiłem na 3.2 i faktycznie coś mało spala. Sprawdzę to, rano na swoim AFN i dam znać. :D

 

---------- Dodano o 01:45 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:41 ----------

 

W moim jest odwrotnie (nie tylko w moim). czyli 3.5 na wolnych obr. a po włączeniu klimatyzacji wskakuje na 4.5 :D

 

Włączając klimatyzację dodatkowo obciążam silnik w konsekwencji tego spalanie wzrasta. He He He no jasne z 3.5 zwiększa się na 4.5 i chleje więcej:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem o tym w tym miejscu...

http://forum.vw-passat.pl/threads/119083-AFN-dawka-paliwa-blok-01-prawda-czy-falsz

 

Porobiłem jeszcze raz kilka prób i wychodzi wszytko tak jak pisałem wyżej.

 

 

Przy 9mg na zimnym z rury leci bardzo "zgryźliwy" dym.

 

Moje wnioski http://forum.vw-passat.pl/threads/119083-AFN-dawka-paliwa-blok-01-prawda-czy-falsz

 

---------- Dodano o 03:17 ---------- Poprzednia wiadomość o 03:14 ----------

 

Na zimnym przy 2,8mg gorzej odpala i szarpie po odpaleniu.

Przy 9mg na zimnym z rury leci bardzo "zgryźliwy" dym.

 

Przy dawcę 1.8mg jak i 5.0mg nie zauważyłem różnicy w odpalaniu oraz żadnego szarpania po odpaleniu nie ma.

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :)

 

Zaczynajac od poczatku tamtej zimy, autko sporadycznie gasło na skrzyzowaniach i pojawiał sie sygnał swic zarowych. Ignorujac sprawe gdyz autko odpalało i jechało dalej nic z tym nie zrobiłem.

 

Tej zimy nietety juz tak nie jest . W drodze do pracy samochodzik zgasł i juz nie zapalił. Zrobiłęm wymiany filtrów itp. Zapalony na plaka zapalił i wydawało sie ze jest ok, niestety po przejechaniu około 50 km zgasł i nie zapałił juz.

 

Jeszcze kilka razy odpoalałem auto na plaka i odpaleniu autko chodziło po kilka minut, po czym wystepował objaw odciecia paliwa i autko gasło i nie dawało sie juz odpalic, jak sie troche nagrzał.( ponowne odpalienie po paru godzinach i sytuacja analogiczna).

 

Rozczytujac sie na forum uznałęm ,iż nalezy wyczyscic nastawnik, straszne bloto w srodku. Po wyszczyszczeniu i złożeniu wszystkiego, załozenie nastawnika, ustawienie wszystkich wartosci . Pierwsze odpalenie na plaka. No i hula, autko zagrzane, pomiar dawki delkiatne falowanie na wartosciach 2.8 - 3.4 ( nie powinno byc stałe tutaj??? ) ale generalnie chodzi i odpalał od strzała do czasu:/.

 

Po przejechaniu około 100 km sytuacja powrociła autko zaczeło szarpac, nastepnie zgasło i tak juz zostało.

 

Czy moze ktos ma jakies jeszce pomysły?? jakies czujniki, przekazniki czy cos tam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktos, kto moze rzucic jakeis nowe spojrzenie, na opisany powyzej problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest ktos, kto moze rzucic jakeis nowe spojrzenie, na opisany powyzej problem??

 

Kolego ,a podstawowa sprawa VAG?

Jakieś błędy w ECU ,Zegarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ,a podstawowa sprawa VAG?

Jakieś błędy w ECU ,Zegarach?

 

 

Błąd dotyczocy nastawnika nie pamietam kodu ale chodzilo o nastawnik pompy:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze jakiesz uszkdozenie nie zwiazane z zabrudzeniem nastawnika... Robilem kiedys podobny samochod. Po czysczeniu kontrolka dalej migala, w logach nie dawalo sie dostrzec nic niepokojacego. Po wymianie na inny nastawnik smigalo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błąd dotyczocy nastawnika nie pamietam kodu ale chodzilo o nastawnik pompy

Kolego ważny jest kod błędu.Odczytaj w blokach pomiarowych ustawienie potencjometru RSW.

Może "nie mieści" się w zakresie ,albo za słabo dokręciłeś czujnik i po prostu się przestawia.

Jak znowu zgaśnie to odczytaj i podaj błędy,będzie prościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności