Skocz do zawartości
WP-33

DAWKA PALIWA NA POMPIE

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej 2mg mówisz ? ... kolego nic takiego nie nastąp

Zgadzam się z tym, u mnie jak w nastawniki ten czujnik drogi posuwu, czy jak on się tam zwie, się poluzował to mi się dawka przestawiła na 0,5mg/R. Silnik wykazywał tendencję do rozbiegu. Wyglądało to tak jak by przy ok 1000 - 1100 obr/min zawieszał się na chwilkę, po czy spadał na 900. Kolejny minus to strasznie kopcił. Nie był to co prawda PKS z pcimia dolnego, ale chmura wyraźna w dzień, znaczy ja w lusterku widziałem chmurę.

tak wyczytałem na tym forum. a jaka wg ciebie jest optymalna dawka ? przy której auto pali mało i jedzie dynamicznie ?

Mój AFN pracował równo przy dawce 2,8, ale zimą palił jak smok. Teraz mam 3 i jest dynamiczny, mniej kopci i nie ma takiego apetytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwolę sobie przyłączyć się do tego tematu ponieważ nie mogę założyć nowego.

To mój problem:

Auto rano odpala z pół obrotu, nawet nie zdąży dobrze zakręcić, lecz jak się nagrzeje to zaczynają się schody, trzeba chwilkę dłużej pokręcić i nieraz tak nierówno załapie. Dodam że kąt wtrysku przestawiłem z 23-26 na fabryczne 51-54 (w Bassic Set.). Zastanawiałem się nad czujnikiem G2/G62 a w ostateczności nad pompą.. Dodam, że gdy silnik jest gorący wydaje się być troszeczkę mniej żwawy, jakby trochę słabszy. Auto nie kopci przy odpalaniu na zimnym ani na ciepłym, przy przyspieszaniu również nie.. Dawka paliwa na ciepłym silniku wynosi ok 5 (przedział 3-9), więc chyba w miarę dobrze.. Czy ustawić na fabryczne 3,6? Pompa się nie poci, istnieje ryzyko, że po kręceniu nastawnikiem zacznie się pocić? Może mieć to wpływ na odpalanie na ciepłym?

 

PS. Logów dynamicznych niestety nie wykonam bo padła mi bateria w laptopie.

 

Proszę o wszelkie sugestie oraz inne pomysły. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez migolc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam
to nie wątek do witania sie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Kolego ;-). W ten sposób chciałem sprawdzić czy jako nowy forumowicz mogę wgl się udzielać w tym temacie :-). Co sądzisz o moim problemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem Kolego . W ten sposób chciałem sprawdzić czy jako nowy forumowicz mogę wgl się udzielać w tym temacie :-). Co sądzisz o moim problemie?

Polej pompe zimną wodą obficie, tak z całą butelko 1,5L. Jak zapali od kopa to masz pompe do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka optymalna dawka paliwa zalecana jest dla silnika AHH (pompa 11mm) z wtryskami 0.216? Tak jak w oryginale czy inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc !!! Kupiłem paska 2.0 tfsi 200 km ,2006r. ze stanów i mam problem z którym nikt nie potrafi się uporać! A mianowicie : zaraz po zakupie nie miał mocy i dławił się. Po podłączeniu do kompa wyskoczył błąd ,że uszkodzony jest zawór regulacji paliwa (pompa paliwa). Oczywiście palił się "check engine". Wymieniłem ową pompę oraz "króciec" znajdujący się między pompą a wałkiem rozrządu ponieważ od strony wałka był wytarty. Po tej wymianie moc była ok lecz przy 4000 tys. obr. przydławia się na sekunde i "ciągnie" dalej .Dopatrzyłem się również malutkich rys na krzywce wałka rozrządu napędzającej pompę paliwa lecz są one tak niewielkie że ledwo wyczuwalne pod palcem. Nadal wywala mi błąd że coś nie tak z pompą paliwa i że jest to usterka mechaniczna. Proszę o radę bo już tracę do niego siłę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka optymalna dawka paliwa zalecana jest dla silnika AHH (pompa 11mm) z wtryskami 0.216? Tak jak w oryginale czy inna?

 

Ja mam 5.5mg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się tutaj bo skoro już o dawkach...

Jakiś miesiąc temu pojawił mi się błąd nastawnika i auto poszarpywało na wolnych obrotach, pojechałem do serwisu bosha centrum disla i wyczyścili mi nastawnik i ustawili dawkę, teraz w vagu na ciepłym silniku to 5,2mg/R nie wiem niestety jaka była wcześniej ale ten co czyścił mówił że wachała się w granicach 4,7-5,7. Po naprawie błąd wykasowany i nie powraca jednak auto zaczęło więcej palić i to znacznie. Od razu po wyjeździe od mechanika na kompie zauważyłem wskazania na chwilowym spalaniu jakich wcześniej nie widziałem (tak duże cyfry podczas wciskania gazu) średnie też większe. Wcześniej palił mi 8l teraz 10l/100 (w mieście) trasy zadnej jeszcze nie robiłem odkąd naprawiałem. Na pełnym baku w mieście zrobiłem 600km a wcześniej robiłem ok 850. Wskazania w bloku 10 silnika spalanie na godzinę na postoju to 0,39l/h na P i 0,79 na Drive. Silnik AFN automat. Pytanie moje brzmi czy możliwy jest tak duży wzrost spalania tylko od innej dawki, która z resztą jest w miarę optymalna z tego co tu wyczytałem czy gdzieś indziej szukać przyczyny. Zaczęło się zaraz po wyjeździe z warsztatu z naprawionym nastawnikiem...

 

Wskazania chwilowego spalania podczas jazdy z ustawionym tempomatem np 60km/h lub 80km/h są identyczne jak te z przed naprawy jednak podczas ruszania widzę wyższe cyfry niż wcześniej i od tego tak średnie leci i w tym momencie chyba zabiera to paliwo...

Edytowane przez ezarex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi, czy faktycznie skoczyło ci spawanie czy tylko wskazanie na komputerze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dawka w automacie różni się jakoś od manuala, jeśli nie, to jest za niska. Dla manuala powinna mieścić się w przedziale od 3,6 - 4.0 mg/R, bądź też mniej -jeżeli auto nie dymi przy wciśniętym gazie w podłogę. Myślę, że głównym objawem za niskiej dawki jest brak mocy na niskich obrotach (1000-2000) oraz brak płynności w przyśpieszaniu, czy też poszarpywanie w tym przedziale, co wpływa na sporo większe spalanie. Musisz zorientować się czy dawka dla automatu i manuala jest taka sama, jeśli tak to musisz skorygować to na pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej obaznanych ludzi od emnie, a mianowicie mam problemy z odpalaniem auta w zime (swiece i przewody sa sprawne), po odpaleniu strasznie kopci tak jak by sie zalewal. Pomyslalem o zmianie dawki startowej, aktualnie jest to u mnie 4,5 mg/R, po przeczytaniu całego tematu wywnioskowalem iz warto sprobowac zmienic ja na 3,5 mg/R, tylko podpowiedzcie prosze w ktorym miejscu dokladnie to przestawic tzn. musze zdjac pokrywe z nastawnika (ta pierwsza od gory)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kąt wtrysku. Na tej dawce musi palić dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka startowa 4.5mg a jak to sprawdziłeś?? Chyba mylisz pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Fakt masz racje, chodziło mi o dawke paliwa, jeśli chodzi o dawke startową to jest MAX tzn, na tyle ile VAG pozwala.

Sprawdze kąt wtrysku może tutaj jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź kąt wtrysku - BS, grupa 000, pozycja 2 - powinien mieścić się w przedziale od 0,49- do 0,51. Jeśli będzie nieodpowiedni to tutaj masz instrukcje od kolegów z forum golfa - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=142235 . Dawka paliwa jest ok , ale możesz zmienić na większą 3.6mg - potrzebujesz poluźnić 4 śruby nastawnika(nie od pokrywy) - 3 torxy i jeden trójkąt(przechodzi przez pokrywę i nastawnik; następnie delikatnie za pomocą młotka przesuwasz nastawnik w stronę ściany grodziowej( drobne , wręcz niewidoczne przesunięcie dają już różnice ). Odpalasz auto i sprawdzasz. Oczywiście na rozgrzanym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie brzmi, czy faktycznie skoczyło ci spawanie czy tylko wskazanie na komputerze??

 

Spalanie zwiększyło się faktycznie, sprawdziłęm to zalewając do pełna i zrobiłem na pełnym baku 600km w mieście, wcześniej robiłem 800-850km a wskazania na kompie tylko to potwierdzają...

 

 

"Nie wiem czy dawka w automacie różni się jakoś od manuala, jeśli nie, to jest za niska. Dla manuala powinna mieścić się w przedziale od 3,6 - 4.0 mg/R, bądź też mniej -jeżeli auto nie dymi przy wciśniętym gazie w podłogę. Myślę, że głównym objawem za niskiej dawki jest brak mocy na niskich obrotach (1000-2000) oraz brak płynności w przyśpieszaniu, czy też poszarpywanie w tym przedziale, co wpływa na sporo większe spalanie. Musisz zorientować się czy dawka dla automatu i manuala jest taka sama, jeśli tak to musisz skorygować to na pompie."

 

Auto ma moc na niskich obrotach po czyszczeniu nastawnika wydaje mi się nawet że chodzi lepiej niż przed naprawą, nie kopci i dobrze pali teraz w mrozach po nocy tak samo. Tylko to spalanie... Co do dawki w automacie i manualu wydaje mi się ze nie ma to wpływu ale jutro zadzwonię do ASO i spytam. Z tego co widzę tutaj ludzie podają różne dawki zbliżone do mojej i piszą też o tym że dla własnego samopoczucia korygowali na większe lub mniejsze a spalanie praktycznie bez zmian dlatego dziwi mnie ta moja sytuacja i męczy:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i proszę o pomoc kolejny raz.

Sprawdziłem wartości jak kolega @StefanTG poradził i wachają się one od 52 do 54 (zalecane 49-51). Teraz moje pytanie czy warto przestawiać dawke na 3,9 mg/R (aktualnie mam 4,5 mg/R) i korygować kąt wtrysku czy szukać przyczyny gdzie indziej?

Prawde mówiąc nie mam pojęcia gdzie szukać innej przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąta wtrysku nie ruszaj. Dawkę jak chcesz, ale to nie pomoże na odpalanie.

Jakie masz korekcje na gorącym silniku (blok 013) ? Na jaki kolor kopci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności