Skocz do zawartości
WP-33

DAWKA PALIWA NA POMPIE

Rekomendowane odpowiedzi

SILNIK AFN 110 AUTOMAT

Czy może mi ktoś podać jaka powinna być prawidłowo ustawiona dawka paliwa na pompie wtryskowej?

VAG pokazuje tolerancję od 3 do 9

Co będzie jak ustawię w pobliżu 3 a co jak 9

Czy mniej pobiera paliwa przy 3 czy przy 9

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SILNIK AFN 110 AUTOMAT

Czy może mi ktoś podać jaka powinna być prawidłowo ustawiona dawka paliwa na pompie wtryskowej?

VAG pokazuje tolerancję od 3 do 9

Co będzie jak ustawię w pobliżu 3 a co jak 9

Czy mniej pobiera paliwa przy 3 czy przy 9

Dziękuje

 

Im bliżej 3 tym autko ma lepszego "kopa" ale i może minimalnie bardziej kopcić i silnik pracuje "twardo" (tak jest u mnie) - im bliżej 9 tym bardziej silnik przy ruszaniu zmulony.

Przeważnie ustawia się dawkę paliwa w okolicach 5-6,5.

Ja miałem 6,5 ale przy regulacji zapłonu na moją prośbę mechanik skorygował dawkę paliwa na 3,5 - jeździ fajnie:) - najbardziej obrazowo żeby opisać różnicę: to jest taka jak jazda dieslem w upał i w chłodny dzień niby nie dużo ale różnice czuje.

Spalanie przed u po zmianie bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wiesz jak tą dawkę ustawic?

U mnie pompiarz ustawiał przesuwając głowiczkę od pompy wtryskowej.

Jest jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie się ustawia. Podłączając pod VAG i przesuwając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

gdzie jest ta głowiczka bo u mnie jest 2,8 i każdy mechanik mi mówi że mam źle kont ustawiony bo chodzi bardzo głośno, a tu się rozchodzi o dawkę paliwa. Proszę opisać jak to się robi oraz ile proponujecie ustawić dla passat b5 1.9 tdi ahu 90km

 

sojkis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u a umnie w bloku 000 wyskakuje a w pozycji 4 wynosi od 5 a norma jest 15-45 czyli od 3-9mg/obj czy wie ktos jak ja zwiekszyc do 3

pompa była ustawiana za pomoca czujnika zegarowego może tu tkwi bład Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też twardo silnik pracuje. proszę o wypowiedzi fachowców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twarda praca silnika to wina kąta wtrysku , który ustawia się w zależności od silnika pompą , lub kołem pompy

Najlepsza dawka paliwa to okolice 4-4.5 ... Przy dawce zbliżonej do 9 będą problemy z odpaleniem , przy dawce poniżej 3 spalanie będzie wysokie , jeżeli przekroczy się za bardzo tolerancję (dawka za duża) silnik może wejść sam na obroty i jedyny sposób na zgaszenie go to zduszenie na 5 biegu

Na nastawniku są 4 śruby - 3 torxy i jedna energetyczna , którą można odkręcić kluczem z końcówką 2T ... przesuwając nastawnik w lewo zmniejszamy dawkę , w prawo ją zwiększamy , lecz - regulacja jest bardzo precyzyjna , zaznaczenie aktualnego położenia mazakiem nic nie da , ponieważ przesunięcie o setne mm powoduje zmianę o kilka mg tak więc ostrożnie - nie widać , że się przesunęło , to nie ważne , skręćcie i sprawdźcie na vagu jaka jest dawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie jest ta głowiczka bo u mnie jest 2,8 i każdy mechanik mi mówi że mam źle kont ustawiony bo chodzi bardzo głośno, a tu się rozchodzi o dawkę paliwa. Proszę opisać jak to się robi oraz ile proponujecie ustawić dla passat b5 1.9 tdi ahu 90km

Ja mam u siebie w AFN też 2,8 i wcale nie kopci (no chyba ze dam w podloge gaz, ale to każdy diesel puści chmure), ciut wiecej pali ale ciągle średnie się mieści w 6l/100km. Zastanawiam sie czy tego nie korygować

 

pompa była ustawiana za pomoca czujnika zegarowego może tu tkwi bład Pozdrawiam

Czujnikiem zegarpwym w AFM to sobie mozna.... VAG do tego służy. Za pomocą niego kont wtrysku jak i dawe się precyzyjnie ustawia. Oczywiście VAG jest tylko do precyzyjnego pomiaru martości, krecimy pompą przy ustwainiu konta i przesuwany nastawnik dla dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość and1mati

Witam wszystkich czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak jest ze spalaniem w AFN automat w miescie pali około 10 litrów co chyba jest za duzo a trasa około 7litrów co może być przyczyną tak dużego spalania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam samochód. W mieście jest to koło 9 l a w trasie zależy od prędkości jeśli koło 110-120 to pomiędzy 6 a 7 a jeśli większa to trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki sam samochód. W mieście jest to koło 9 l a w trasie zależy od prędkości jeśli koło 110-120 to pomiędzy 6 a 7 a jeśli większa to trochę więcej.

To pije ci jak smok, albo masz cieżką nogę. Mój AFN w miescie to 8 palił zimą przy -20 z walnietym termostatem. Teraz na trasie 7 to mi z przyczepą 500kg pali przy 100-110km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłby ktos opisac procedure dawkowania???

 

mam vcs-a od niedawna i jesce nie znam wiekszosci komend,

 

poprosiłbym o numer ramki jak tzreba wpisac ogolnie krok po kroku bede bardzo wdzieczny, niedlugo bede zmienial rozrzad sasiadowi w Borze 90 KM, i tak dla pewnosci sprawdziłbym wartosci przed i po zmianie pozdraVWiam Buki joł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engine 01 => Basic Settings 04 => Kanał 000 => Grupa 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima podales grupe w ktorej sprawdza sie kąt zapłonu a tu chyba rozchodzi sie o dawkę :)

grupa 1 w kanale 001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kontaktowalem sie specjalnie ze znajomym co pracuje w serwisie vw i przy silnikach 110konnych powinna byc ustawiona dawka 3,9.wczesniej mialem ustawiona 2,8 fakt auto mialo wieksza dynamike ale byl glosniejszy i w zimie nawet przy -15 palil na dotyk.Teraz jeszcze nie ma takich mrozow wiec nie powiem jak jest na tej dawce z odpalaniem ale napewno jest bardziej cichy.Pozdro All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak to jest z ta dawka paliwa ? czytałem ze odczytuje sie ja w bloku 001 w pozycji 2. tak jak na foto.

2dch5aa.jpg

czytałem tez ze dawka powinna wynosic ok 3 mg a takie pytanie jak to zmniejszyc zeby była na te ok 3 jak u mnie jest az 13.6 ,

wiem ze nastawia sie mechanicznie nastawnikiem ale w która strone trzebha pukac zeby zmniejszyc ?

 

---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

 

czy sie myle ? bo na foto

bl000.jpg jest skala od 11-45 =2,2 -9 mg. czy ta wartosc 13.6mg musze sobie przeliczyc wzgledem tej zaleznosci zeby uzyskac te 3 mg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem ze nastawia sie mechanicznie nastawnikiem ale w która strone trzebha pukac zeby zmniejszyc ?

 

O to chodzi, że im większa cyferka w tym okienku tym realnie jest mniejsza dawka. Teraz masz mega niską dawkę (pewnie auto cięzko pali). Jak dla mnie ktoś nieumiejętnie zmienił nastawnik bez korekty daweczki.

 

Dawkę zwiększasz przesuwając nastawnik o ułamki milimetrów w stronę kabiny.

 

I nic nie musisz liczyć. Po prostu nagrzej auto do 90*C i przesuwaj nastawnik az dawka zejdzie do 3mg.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem moze u mnie jakas inna skala jest, patrzyłem w audi a4 i koles ma spalanie ok 6 litrów i ma ustawiona dawke na 6mg w tych moich skalach, wiec ja juz niewiem jak to sie przelicza . a auto faktycznie ciezko odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec ja juz niewiem jak to sie przelicza

 

Nijak. Po prostu na vagu w grupie 001, Injection Quantity ma być 3mg i już :) Nic nie trzeba przeliczać, porównywać. Ma być 3mg i tyla :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności