Skocz do zawartości
Stachoo

Zamek klapy bagażnika nie zawsze działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu zdarzają mi się sytuacje w których przy zamykaniu klapy zamek „nie łapie”. Wtedy zamykając i otwierając auto z pilota, otwierając i zamykając klapę kilka lub kilkanaście razy w końcu się udaje. Jest to szczególnie uciążliwe w momentach kiedy się spieszy i nie ma czasu na zabawę w otwieranie/zamykanie. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy w grę wchodzi wymiana zamka czy może to być jakaś pierdoła typu przesmarowanie itp. Będę wdzięczny za wskazówki. 
 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wyczyścić zamek wewnątrz i nasmarować , być może pomoże na jakiś czas. Być może sprężyna jest w zamku osłabiona ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Możesz tylko sprecyzować co masz na myśli pisząc „wyczyścić zamek wewnątrz?” Czy to oznacza demontaż? Myślisz że mogę spróbować np. psiknąć jakimś WD40 na tyle ile pozwala zabudowa, z zewnątrz?

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój się otwierał podczas jazdy na dziurach. Wymieniłem. Ktoś miał podobny problem i tez wymienił i do dziś spokój. Jest już podobny temat. Koszt oryginału to chyba 230 pln w aso 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu zamek elektryczny w moim bagażniku (kombi) dziwnie się zachowuje. Dziwnie to znaczy, że czasami działa poprawnie, a czasami nie :) Zdarza się, że po zamknięciu klapy zamek dociąga klapę i zamyka się na 3 sekundy. Po tym czase odpuszcza i klapa jest otwarta (pali się lampka i mogę ją ręcznie otworzyć). Po kilku próbach, dniach zamek się naprawia i działa jak należy.

Od razu mówie, fizyczne blokady - NIE, syf w zamku - NIE.  Zauważyłem, że problem się pojawia kiedy pojawi się wilgoć, np. po wizycie w myjni. Wydaje mi się, że to jakiś problem z elektryką. Oczywiście kiedy oddałem go do serwisu, problem się rozwiązał w trakcie testów i na komputerze nic nie wyszło...

Ktoś miał coś podobne może ?

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W golfie 6 miałem przypadek że nagle zamek przestał łapać - do wymiany. Niedawno w B8 (nieco ponad 4 lata ma) mialem przypadek że jak złapał to już nie mogłem go otworzyć - do wymiany... a dostęp jest masakrycznie utrudniony.

od razu dodam, że w obu przypadkach (golf i passat) mam klapę manualną, nie automatyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 kombi miałem podobne problemy z zamkiem. Raz się zamykał, raz nie. Wymieniłem zamek na nowy ale po paru dniach problem powrócił, doszły problemy ze światłami w klapie. Okazało się, że przetarł się peszel i przewód od spryskiwacza w klapie i zalał kostkę elektr.

Po wymianie peszla, przewodu i kostki problem zniknął.

Jeśli masz szyber, to sprawdź drożność odpływów, ponoć to się zdarza w B8. Ale wówczas pojawia się też woda w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej temat znany. Zamek do wymiany. Koszt w aso za sam zamek to 230 pln. U mnie po wymianie cisza z zamkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności