Skocz do zawartości
SeBa_

Passat B8 test łosia.

Rekomendowane odpowiedzi

Kanał km77.com na Youtube testuje zawieszenie samochodów wykonując  serię zestandaryzowanych testów.
Mają już całkiem pokaźną bazę przetestowanych samochodów.

Ostatnio przetestowano Passata B8: 

Niestety wyszło słabo. Już przy prędkości 76km/h Passat wywinął bączka, gdzie bezpośredni konkurenci Talisman, Insignia czy Audi A6 omijają przeszkodę z prędkością 77km/h dosyć swobodnie.
Wyszło gorzej niż w niektórych kompaktach, np Scala, Focus. Co ciekawie wyszło słabiej niż np w wysokim Tiguanie czy Kodiaqu.
VW zdecydowanie musi popracować nad zawieszeniem dla Passata. Raz żeby było cichsze a dwa to żeby takie testy wychodziły lepiej ;) 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zle nadwozia porownujesz. Jak chcesz porownac to porownaj arteona do reszty. A 2km/h roznicy to chyba jakos wiele nie jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za to kocham Passata że zostawił odrobine komfortu zawieszenia kosztem gorszej przyczepności.  Choć bardziej kochałam Skodę Superb S2 z 2011r ,która bujała się jak prawdziwa limuzyna ,a nie jakiś sportowy samochód dla szczeniaka.  Kochałem ,ale starość ją dopadła i trzeba było zmienić na nowszy model i padło na paska.

Jak ktoś lubi trzepaki to zawsze se może wymienić opony ,zawieszenie i będzie miał taczkę zwana Tiguamem, Kodiakiem i tym podobne wozy drabiniaste.  Ważne że jest wybór .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy miał zawieszenie z dcc czy bez ?

Bo to moje pierwsze auto z dcc i trzyma się drogi bardzo dobrze.

Po światłach patrząc to jakiś golas.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drodze do pracy mam taki jeden zakręt gdzie mój były passat b6 przy 90 km/h prawie wylatywał z drogi.Na b8 nie robi on żadnego wrażenia i spokojnie się ten zakręt przejeżdża.Także uważam że źle nie ma.Zgadzam się że powinni popracować nad wyciszeniem zawieszenia to fakt jest tak sobie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2019 o 13:00, ktry napisał:

I za to kocham Passata że zostawił odrobine komfortu zawieszenia kosztem gorszej przyczepności.

Wczesniej jezdzilem mondeo. Zawieszenie bylo cichsze, zewnetrznych halasow slychac mniej ale juz najwiekszą roznicą byl znacznie mniejszy szum wiatru przy predkosciach autostradowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę   mondeo  2.2 tdci

155 ps 400nm rok produkcji 2006

 Jesli chodzi o uklad kierowniczy i 

Zawieszenie to b8 jest daleko w tyle.

Po zakupie  b8  jechalismy do lądka zdroj

Na podjazdach przed Ząbkowice  bym wpadl do rowu.

W jednej chwili dowiedzialem  sie jak jeździć   passeratti 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności