Skocz do zawartości
boroskym

[TUTORIAL] Jak naprawić roletę elektryczną (sedan)

Rekomendowane odpowiedzi

Opracowałem pierwszy własny  tutorial jak naprawić elektryczną roletę w sedanie. 
Najpierw musimy zaopatrzyć się w:
- lewy ślizg rolety 3C0 861 597
-prawy ślizg rolety 3C0 861 598
-kombinerki,
-zapalniczkę ze świeczką,
-jakiś klej do metalu i plastiku,
-wiertło 3mm i wkrętarkę. 

Pkt. 1 Musimy dostać się do linek, odpinamy roletę ( o ile w ogóle wisi) i  wystarczy odgiąć plastikową osłonę od linek, siedzi ona na zaczepach i nie ma żadnych śrub. Zaczynamy ją podważać od góry i pociągamy ją zdecydowanym ruchem, przechodzimy stoponiowo w dół. 

Pkt. 2 Ukazuje sie nam linka prowadnicy, na jej końcu zapewne siedzi pozostałość od poprzedniego ślizgu rolety. Musimy się tego pozbyć i najlepiej rekomenduje kupić małą świeczkę okrągłą i ten ślizg zwyczajnie spalić, szkoda czasu na jakieś wygrzebywanie nożem pozostałości. Przy okazji trzeba trochę nadpalić oplotu linki, który jest materiałowy. Opalamy jakieś 7 cm tej linki, gdy już opaliśmy ten materiałowy oplot musimy wziąć kombinerki i odgiać kawałek drutu, też jakieś 7cm. Gdy odegniemy uzyskujemy widok taki jak na zdjęciu drugim. 

Pkt. 3 Czas zająć się ślizgami które kupilśmy. W zaznaczonym na zdjęciu trzecim miejscu wiercimy wiertłem 3mm otwór na linkę, starajmy się to zrobić równo i nie na wylot klipsu. Gdy wywiercimy uzyskamy efekt jak na zdjęciu czwartym. 

Pkt. 4 polewamy linkę klejem i wpuszczamy do środka ślizgu przez wywiercony otwór. Ja użyłem jakiegoś kleju w kropelce z rekomendacji obsługi sklepu budowlanego. Na początku chciałem użyć kleju dwu składnikowego, ale wydaje mi się, że ten da rade bo faktycznie trzyma mocno. Teraz umieszczamy ślizg na lince i ważne zeby po obu stronach klipsy były na tej samej wysokości i równo wklejone. 

Pkt. 5 Zakładnie rolety. Teraz trzeba wsadzić wklejone ślizgi w uchwyt rolety. Najlepiej położyć roletę na półkę i korzystając z elastyczności linek włożyć je do uchytów a potem wcisnąć guzik żeby roleta się zwinęła. Na koniec zakładamy te plastikowe osłonki i tadam powinno działać. 


Pkt. dodatkowy, jeśli ktoś by miał jak ja, że linka się gdzieś podwinęła i nie chce wyjść i ja tak akruat miałem to po zdjęciu tych plastikowych osłonek trzeba zdjąć jeszcze kawałek tapicerki. Na zdjęciu 6+ zaznaczyłem gdzie znajduje się śruba mocująca tą tapicerkę. Śrube odkręcamy i wysuwamy w kierunku kierownicy, wtedy mam dobry widok na to gdzie schowała się linka. W moim przypadku i to nie starczyło i musiałem zdjąć jeszcze tą plastikową prowadnicę, która też jest mocowana na jedną śrube, a śruba ta się pokazuje po zdjęciu tej tapicerki. Jeśli zajdzie taka potrzeba to mam dodatkowe 10 min pracy. 
 

W razie pytań, pomogę :)

1.jpg

2.jpg

3.JPG

4.JPG

5.jpg

6.jpg

6+.jpg

Edytowane przez boroskym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności