Skocz do zawartości
Jaro2012

Chwilowa utrata mocy podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Passata B6 1.8 TSI (160km) i mam taki problem - podczas jazdy czasami czuję chwilowy spadek mocy(czasem trwa to sekundę czy nawet minutę po czym wszystko wraca do normy) i podczas tego zjawiska auto właściwie nie przyśpiesza tylko jedzie utrzymaną prędkością zazwyczaj zdarza się to przy około 3tyś obrotów. Czy komuś może to się przydarzyło lub ktoś wie jak podejść do tematu?

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udało Ci się rozwiązać problem? Ja mam wrażenie jak by się turbo przycinało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto nie jedzie, to jest to winą albo:

1. Braku powietrza (dolot, turbina w tym przypadku)

2. Braku paliwa (wtryski, ale wątpię, to by się inaczej objawiało)

3. Braku zapłonu, tj. iskry (ale to raczej by się inaczej objawiało, jakimś strzelaniem, dławieniem się, nierówną pracą itd).

Miałem takie coś (jak kolega opisał wyżej), tj. moje poprzednie auto (Volvo V5 z turbiną) nagle zaczęło chwilowo tracić moc. Silnik chodził równiutko, po prostu jakby nagle stracił połowę mocy.

Winą była oczywiście turbina, która powiedziała "czas na regenerację". Może to być też wina sterownika turbiny.
Warto się wsłuchać w pracę turbiny, jeśli zaczyna "świszczeć" lub "gwizdać", to już oznaka, że jej czas nadchodzi (oczywiście mowa tutaj o seryjnych turbinach do codziennych aut, które z założenia chodzą cicho).

Edytowane przez DamnWamn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności