Skocz do zawartości
integrale

Jaka powinna być grubość lakieru w B8 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przez zupełny przypadek okazało się, że mój Passat (którego osobiście odbierałem nowego z salonu) posiada 250 mikronów grubości dookoła, a na dachu 190 ?

Samochodem jeżdżę od dwóch lat, nigdy nie miał stłuczki.Ktoś podpowie ewentualnie zmierzy u siebie ile powinien mieć grubości?

Kolor biały, podstawowy.., pewnie jakiś akryl....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartka papieru ma 500 mikronów. O czym mowa ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym mowa, że prawdopodobnie samochód był powtórnie lakierowany. Niestety nie mam fabrycznej normy ale zapewne jest to poniżej 250um

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie "brązowy metalic" jest około 90-100, na słupka przednik jest trochę więcej bo koło 150. Porównywałem to na dwóch autach - jeden stał w salonie i było identycznie.

Może czujnik jest walnięty.

Edytowane przez GRENEK9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie martw. Auto dwa razy przejechało przez kabiny lakiernicze w fabryce. Tak się zdarza z powodu skomplikowanego procesu lakierowania. Wystarczy, że po pierwszym lakierowaniu i wyschnięciu pojawią się zakwestionowania na lakierze i po ich usunięciu niekiedy trzeba auto jeszcze raz puścić przez kabinę. Fabryka w swoich standardach dopuszcza takie poprawki. Ważne, aby na całym pojeździe była równomierna powłoka (czyli albo jedna albo dwie warstwy), a nie na pojedynczych elementach. 

Moje nowe auta VW raz miały 90-110 mikronów, a inne 190-220 mikronów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dach 195 cala reszta 205-235.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszędzie 150-190 ;) także chyba norma.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 170-250 ale na całości mniej więcej się zgadza. Była adnotacja, że auto od początku miało grubszą powłokę lakierniczą. Prawdopodobnie własnie, że dwa razy było puszczone na lakierni. Nie nosi żadnych śladów usterek ani demontowanych elementów do malowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 120 -135 na całym nadwoziu, a kolor to biała perła. Przy pomiarach czujnik powinien posiadać możliwość pomiaru na ocynku, inaczej pomiary mogą był zawyżone. FeZn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na słupku przednim przy dachu jest - chyba jakieś 90 um. Pomiar przy odbiorze auta przez serwisanta przy mnie. Mam też auto kolekcjonerskie które było malowane 12 lat temu i lakier jest w super kondycji ale oczywiście ma swoją też grubość z racji drugiej warstwy i taki typowy polaczek by się go przestraszył mierząc miernikiem i od razy by go zakwalifikował jako wypadkowy Lakier jest lepszy niż dzisiejsze bo nie był jeszcze wodny. Mniej rysuje się itd. Grubsza warstwa może być często zaletą bo można go polerować . 80-90 to wydaje mi się że już bezpieczne minimum.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tym na forum Arteona w 2018 roku.  Po 6 miesiącach od zakupu, przez przypadek pomierzyłem grubość lakieru i mam od 120-250um. Lakier biały.  Mój brat ma też białego i wartości od 70-130um.

Zgłosiłem  reklamację i otrzymałem odpowiedź, po pomiarach w aso i piśmie do centrali, że  norma dla vw jest do 350um i to nie wpływa in minus na wartość auta.

W dniu 4.03.2020 o 13:58, kubek197878 napisał:

 Mniej rysuje się itd. Grubsza warstwa może być często zaletą bo można go polerować . 80-90 to wydaje mi się że już bezpieczne minimum.

Ilość  warstw lakieru jest dla polerki bez znaczenia, polerujesz lakier bezbarwny - klar, a nie bazę.

Edytowane przez blazio1946

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem na etapie kupna drugiego Passata. Mój obecny to brązowy metalik. Lakier na całości to od 90 do 130, Na słupkach (tych częściach widocznych po otwarciu drzwi) troszkę mniej. Oglądałem wczoraj białą perłę gdzie wartości całego auta to od 170 do 200. Na słupkach i progach tyle samo. Klapka wlewu paliwa wydaje się być delikatnie innego odcieniu. Auto z salonu od pierwszego właściciela, który zarzeka się że przy aucie nie było nic robione. Czy są to wartości OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wartości są w przedziale 170-250, ale była adnotacja że auto było lakierowane dodatkową warstwą stąd jest grubiej lakieru. Auto obejrzane dość dobrze i nic nie wzbudzało niepokoju o bezwypadkowość auta, więc wartości 170-200 są do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy ten biały oryx to nie jest lakier 3 warstwowy. W cenniku wymaga dopłaty 5 tyś. Może dlatego takie wartości pokazuje czujnik. Auto wczoraj kupiłem. Poza grubością lakieru nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak może być, że do uzyskania efektu końcowego trzeba położyć więcej warstw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też grubość pomiędzy 90 a 130.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor?

Edytowane przez GRENEK9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GRENEK9  deep black pearl effect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności