Skocz do zawartości
Atrix91

Które przewody odpowiadają za klapę bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem z sygnałem otwartej klapy , została przełamana wiązka w klapie i mam w związku z tym pytanie . Które przewody kostki zamka odpowiadają za sygnał otwartej klapy by usunąć ten blad ? Mam długą podróż przed sobą i chce zrobić prowizorkę by w Polsce naprawić i w spokoju przyjechać do polski bez tego sygnału dzwiekowego. Są tam przewód nr 8 - 1(stycznik)15 - 2 stycznik , przewód masa , 4 - silniczek . Jaka parę przewodów mam połączyć lub rozlaczyc by komunikat o otwartej klapie zniknął ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20191205_180551_600x965.thumb.jpg.3bb95a5679a0901d04e5ffa3fdab3155.jpg

Patrząc na schemat to oba przewody 15 i 8 (kostka T18a w module komfortu) powinny "wisieć w powietrzu", aby nie świeciło się światło w bagażniku (W3) i kontrolka otwartej klapy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinny być rozcięte i nie połączone z niczym ? 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie - tak "mówi" schemat. W praktyce musisz to sprawdzić. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jak zachowują się styki zamka po jego zamknięciu . Styki rozwieraja się i otwierają obwód więc myślę że to ma sens . Jak dostanę się do przewodów i sprawdzę to dam znać . Dziękuję 

Edytowane przez Atrix91
Błędy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrix91 znalazłeś przyczynę? Miałem podobny problem, i powodem był pęknięty wężyk spryskiwacza tylnej szyby na wysokości zawiasu klapy. Płyn zcieka po wiązce prosto do kostki która znajduje się za prawym boczkiem w bagazniku w efekcie czego świeci się otw. klapa,u mnie po naciśnięciu ham. komunikat się wyłącza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności