Skocz do zawartości
xydeify

VW CC CFGC DSG - Problem z oprogramowaniem ECU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowną brać.

Mam problem po wymianie sterownika ECU. Stary sterownik padł, nie da się z nim połączyć. Kupiłem drugi z auta o tym samym wyposażeniu : kessy, silnik CFGC, skrzynia DSG. Różnią się tylko tym, że ten drugi pochodzi z auta które ma 4motion, a moje nie ma.

Próbuję przekodować na wersję bez 4x4 - wyskakuje mi że kodowanie odrzucone.

Próbuję z dostępem upow. przez PIN - błąd.

Kończą mi się pomysły.. Pomoże ktoś?

W załączniku LOG

Log-CFGC-WVWZZZ3CZEE529592-139650km-end.txt

Edytowane przez xydeify
Dodanie LOGa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autoscan  jak miałes stare ECU 

autoscan z nowym ECU 

i dopiero mozna cos powiedziec, a tak ..to cos tam masz...cos tam miałes .... nikt nie wie co 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinsoft Gliwice. Stary komp na stół i trzeba zrobić klona na nowy sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary umarł, był na stole i brak połączenia. Za chwilę dodam autoscan z nowego sterownika.. Ze starego niestety brak. Da się wogóle kodować sterownik silnika w dostępie upoważnionym? Mam PIN wyjęty z komfortu.

Edytowane przez xydeify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale próbowałeś odczytać stary po CAN, czy podpinałeś się bezpośrednio do kości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy sterownik to zapewne 03L906018RE lub RF. Może wgranie softu jako aktualizacji rozwiąże problem (czyt wersja RG, bo masz DSG). Nie wiem tylko co na to IMMO ale to i tak musiałeś chyba ogarniać po wymianie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, radekrp90 napisał:

Nowy sterownik to zapewne 03L906018RE lub RF. Może wgranie softu jako aktualizacji rozwiąże problem (czyt wersja RG, bo masz DSG). Nie wiem tylko co na to IMMO ale to i tak musiałeś chyba ogarniać po wymianie.

Myślisz że ODISem inżynieryjnym to ogarnę? Bo mam, tylko nie mam plików mapy. Tak myślałem że potrzebna będzie zmiana SW, i chyba jest tak jak mówisz (...018RE) , zaraz się upewnie jak wjedzie mi na halę. IMMO przegrane - auto pali jeździ.. Czekam jeszcze na bramkę z CAN-EXT bo ktoś założył jakąśkolwiek, może to jeszcze pomoże

 

23 godziny temu, mkpol napisał:

Ale próbowałeś odczytać stary po CAN, czy podpinałeś się bezpośrednio do kości?

Na stole podpinając się pod piny sterownika. Bezpośrednio pamięci nie sczytywali, bo brak czasu (jak zwykle).. nawet IMMO dane musiałem sam im dać bo mają takie terminy że cieżko się doprosić.

 

Edytowane przez xydeify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie znalazłem do tego TPI. Jest jeszcze wersja 4xxx ale napisano, że jeśli sterownik ma wersję 4xxx nie można aktualizować do wersji 9xxx. Dokument był z roku 2010 więc przypuszczam, że masz wersję wyższą niż 4xxx.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2019 o 12:55, radekrp90 napisał:

Niestety, nie znalazłem do tego TPI. Jest jeszcze wersja 4xxx ale napisano, że jeśli sterownik ma wersję 4xxx nie można aktualizować do wersji 9xxx. Dokument był z roku 2010 więc przypuszczam, że masz wersję wyższą niż 4xxx.

Wgrałem flash _9977, odpowiednie kodowanie dopisałem i wszystko śmiga. Auto jest z 2013, a wersja _9978 jest prawdopodobnie po dieselgate. Bardzo DZIĘKUJĘ wszystkim za pomoc. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że pomogło! Tak jak piszesz zapewne ostatni to "diesel gate", ale nie wiem czy nie wszystkie 9xxx sa z tym softem.

Zobaczę jeszcze w jednym miejscu czy jest soft z innym, pośrednim numerem i wrzucę.

Przy okazji - immo musiałeś na nowo dopasować?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik kupiłem z silnika CFGC, DSG i 4motion. Stary sterownik był uwalony, więc IMMO zczytałem z komfortu i dopisałem do nowego sterownika :) Po tym dopiero robiłem flash - ale immo się już zachowało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności