Skocz do zawartości
jachu76

Kalibracja układu kierowniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o informację w jaki sposób skalibrować układ kierowniczy , auto jest po naprawie , było wszystko po rozłączane i palą się kontrolki nie działa też prawie wspomaganie, jak to skalibrować ?
Posiadam vcds i obdeleven  

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Pozdr

Edytowane przez jachu76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przekładnia jest oryginalna ta co była to wykonaj jazdę próbna 20 m prosto kierownica w miarę prosto trzymaj,jedz  po równym terenie, później kierownicą w lewo na max i trzymasz robisz kółko i  to samo w prawo . Kontrolka wspomagania zgaśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam parę błędów głównie powtarzający się błąd to U112300, tak jak by nie było połączenia z magistaralą can
nie działa wspomaganie, acc, czujniki parkowania 

gdzie szukać przyczyny ??

dodam że auto miało wymienianą deskę rozdzielczą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To łączy się z przekładnią czy nie ? Przekładnia oryginalna czy wymieniona ? Sterownik poduszek wymieniony i zakodowany czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego po odłączeniu akumulatora i podłączeniu ponownie wystarczy skręcić do oporu kierownica w jedną i w druga stronę, system sam się skalibruje i zgasną wszystkie kontrolki, wspomaganie zacznie działać.

Jeśli nie pomoże wystarczy ODISEM zrobić nastaw czujnika skrętu. Jakbyś był w okolicy Śląska to mogę Ci to ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręcałem i nic to nie daje , tylko pytanie dlaczego nie działają też czujniki parkowania i acc , czy to ma coś wspólnego ?
błąd wszędzie jest ten sam  U112300

Mam też błąd czujnika abs lewa strona , po wymianie czujnika dalej ten sam błąd....auto było po kolizji , muszę sprawdzić instalację, być może jest gdzieś przewód przerwany i przez to nie chce się skalibrować układ kierowniczy......

Edytowane przez jachu76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po dzwonie i instalacja elektr. napewno sprawna , to jedz do aso .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie by były objawy jeśli uszkodzona maglownica.....?  mcpherson wymieniałem i wahacz bo był krzywy....tylko że do przekładni połączyć się mogę....
Czy idzie w jakiś sposób sprawdzi czy maglownica jest uszkodzona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności