Jump to content
diverse91

Odgłosy skrzypienia w zawieszeniu

Recommended Posts

Panowie wymieniamy tylko po 1 tulei 5q0407183e ma wahaczu czy wszystkie?

Hmm, u mnie to samo - auto mam od kilku dni i skrzypienie usłyszałem na bardzo wysokich progach. Oprócz tego żadnych dźwięków... choć gdy raz ruszałem na wstecznym, to lekko zaskrzypiało.
W B7 takich rzeczy nie miałem.

60 tys. Na progach czasem zaskrzypi. Specjalnie mi to nie przeszkadza pewnie dlatego że 14 lat jeździłem B6-ką 😀😀😀

Czujnik od poziomowania lamp. Wyjmij główkę, wyczyść ze rdzy i nasmaruj. Powinien lekko chodzić

Koledzy rok temu wymieniłem wszystkie tuleje w przednich wahaczach na lemaforder. Temat powrócił. Czy też tak macie?

Można po prostu kupić zamiennik tego z ASO. Nie ma znaczenia który, to smar litowy, nic spektakularnego. Jak poszukasz po numerze G052150A2, to znajdziesz np. Febi po ok. 40zł (nr 31942). Wiem, że i ATE robi i inne firmy, bo to idzie też jako smar do układów hamulcowych, a może przede wszystkim do tego.

A może to także gumy stabilizatora wydaja takie efekty (poduszki)?

Czy je także smarować?

Edited by marcinsgdz

Nigdzie nie spotkałem sie, że ktoś opisywał, że skrzypienie było spowodowane gumami w stabilizatorze. Nawet zdaje się Ty, w tym wątku pisałeś, że zmieniłeś te w wahaczu i było git. Niestety, pewnie tak jak i przy fabrycznych, po pewnym czasie zaczynają skrzypieć.

Za niecałe dwa tygodnie, jadę na olej do mechanika i też będziemy patrzeć na te gumy. Zakładamy, że uda się przesmarować bez demontażu wahacza, podzielę się wnioskami, czy takie coś pomogło. U mnie też przy wyższych progach, a tym samym głębszym ruchu zawieszenia, zaskrzypi sobie. Głównie przy chłodniejszych miesiącach.

Aby się podzielić wrażeniami po wspomnianej wizycie u mechanika - przejeździłem kilka dni i zero skrzypienia. Tak jak pisałem, przy zmianie oleju, jak auto było na podnośniku, bez rozbierania wahacza, przesmarowaliśmy te tylne tuleje (w przednim wahaczu). Tam jest całkiem dobry dostęp bez ściągania. Załadowaliśmy smar do strzykawy (używałem wspomniany wcześniej Febi) i z dołu mocno potraktował tuleje, nie żałując, natomiast z góry dokładnie przesmarował palcem. Na razie zero odgłosów. Wiem, że to nie pomoże na zawsze, zobaczymy po jakim czasie zaczną skrzypieć, no ale małym kosztem można się pozbyć tego dźwięku.