Skocz do zawartości
diverse91

Odgłosy skrzypienia w zawieszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.10.2019 o 10:05, auto85 napisał:

Wd-40 wystarczy.

Kolego wd-40 nie proponuj nikomu bo to jest środek do smarowania elementów metalowych nie wolno go stosować do elementów gumowych !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie ze wolno kolego,wd-40 nie jest agresywnym środkiem w stosunku do gumy!

amen!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wd-40 jest srodkiem penetrującym a nie smarującym (natomiast nie wiem jak się zachowuje w stosunku do gumy). ale skoro sprawdza się w tylu przypadkach to chyba jest OK ;)

wd-40 na pewno nie nadaje się do smarowania ruchomych elementów metalowych, bo w efekcie to na chwile ok ale potem wysusza powierzchnie -Czyli jest OK do rozruszania zastanych elementów ale to nie jest smarowanie.

Ja gdy będę zabierał się za przesmarowanie tych elementów to użyję chyba raczej jakiegoś smaru

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wu dę 40% to najlepiej wypić. 

A poważnie to wd-40 ma w sobie sporą ilość smaru, więc nie do końca wysusza. Zawsze zostaje delikatna powłoczka tłusta po odparowaniu substancji penetrującej. Jest to środek uniwersalny, bo i penetruje, smaruje, konserwuje. Oczywiście są środki, które maja tylko jedno zadanie i spełniają swoje zadanie lepiej, ale tylko to jedno zadanie. Wd robi wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy "zaleta" wd nie jest to ze strasznie ciagnie do siebie kurz i inny syf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam to samo. Aktualnie 65k na blacie ale zaczeło sie przy 10k. Olalem to bo wiem ze to standard w Passacie. B6 miało to samo. Które tuleje smarujecie? Te  od wahaczy? Oglądalem te tuleje to jest ciezko to przesmarowac w srodku. A zewnatrz to bez sensu sikac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posmaruję przed sprzedażą?Aktualnie już się przyzwyczaiłem a poza tym smarowanie nie kończy problemu lecz go na chwilę wycisza.Mój mechanik mówił że pojawi się to znowu i tak też się stało,umyłem auto, nadszedł mróz i żabki znów rechoczą;-)Chyba że u was jest to faktycznie jest to głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymiana tulei wahacza jest najbardziej skuteczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie  tulei nic nie skrzypi mimo deszczowej pogody i mrozów a minęło od wymiany już ze 3 miesiące . 

 

Edytowane przez BartekV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, BartekV napisał:

U mnie po wymianie  tulei nic nie skrzypi mimo deszczowej pogody i mrozów a minęło od wymiany już ze 3 miesiące . 

 

Aso ? Jaki koszt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qubape Coś koło 80-90 zł/szt . 

Nr.czesci : 5q0407183e

Edytowane przez BartekV
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wymieni tuleje to oczywiscie problem ustanie, ale za 10 - 15 tys km bedzie to samo. To jest problem Passata juz od B6 jak zrezygnowali z zawieszenia wielo-wahaczowego z przodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem b6 i b7 i nic nie skrzypiało ? pożyjemy zobaczymy 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podczas wyjeżdżania z garażu gdy następuje gwałtowna zmiana nachylenia drogi dochodzą do środka wyraźne odgłosy jakby "gumowego" skrzypienia. To samo dzieje się przy gwałtownego zjazdu z krawężnika. Nie mogę odtworzyć takiego odgłosu podczas "bujania" samochodem na postoju. Nie skrzypi też przy przejeździe przez progi zwalniające ani przy kręceniu kierownicą.

Wymieniłem już do tej pory:

1. Amortyzatory przód i tył
2. Górne mocowania przedniego amortyzatora + łożyska przednia oś
3. Zestaw osłon i odbojów amortyzatora przód i tył
4. Łączniki stabilizatora przednia i tylna oś.
5. Poduszki amortyzatora tylna oś

Co jeszcze mogę zrobić / sprawdzić bo mój mechanik gotów mi pół samochodu wymienić :) abym tylko zapłacił.....

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tylne tuleje przednich wahaczy, to skrzypi najczęściej i nawet serwisy maja na to procedurę naprawczą (TPI).

Ja to nazywałem "efektem tapczanu" - na szczęście na razie się tego wspaniałego dźwięku pozbyłem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też walczyłem z podobnym problemem w B6. Wymieniłem górne mocowania amorów z łożyskami i niewiele to dało :D

Gumy maja to do siebie że podczas pracy wydają dziwne dźwięki. Jest na to rada. Smar! Nawet nowe gumy potrafią skrzypieć.

Podniosłem auto na podnośniku i naebałem we wszystkie połączenia gumowe w zawieszeniu smaru białego w sprayu. Odgłosy zniknęły.

Auto przeszło przegląd bez żadnego problemu. Według diagnosty nie ma luzów w zawieszeniu, choć ja jako mechanik wiem co wymaga już wymiany. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z tyłu to do wymiany wahacz , smarowanie pomaga ale na krótko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, saper_wroc napisał:

... i nawet serwisy maja na to procedurę naprawczą (TPI).

 

Z ciekawości wiesz na czym polega ta procedura ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności