Skocz do zawartości
diverse91

Odgłosy skrzypienia w zawieszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wszystkim,

Pd pewnego czasu i u mnie zawieszenie zaczęło wydawać dziwne odgłosy od strony kierowcy.

Gdy skręcam w lewo, zjeżdżam z krawężnika, lub ruszam z miejsca słychać takie odgłosy.

Dziwne ze gdy jest zimno lub jest wilgotno nic nie słychać.

Byłem dziś w Serwisie VW  w Niemczech,  odpowiedz jaka usłyszałem od pracownika...."do wymiany są odboje czy coś takiego przy sprężynach,  musimy sprawdzić. koszt okolo 400-500 Euro" :(

To chyba jakiś żart!

 Co o tym sądzicie ?

Zamieszczam link do filmu...https://www.youtube.com/watch?v=3B5KGL4cVbY

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, diverse91 napisał:

Czesc Wszystkim,

Pd pewnego czasu i u mnie zawieszenie zaczęło wydawać dziwne odgłosy od strony kierowcy.

Gdy skręcam w lewo, zjeżdżam z krawężnika, lub ruszam z miejsca słychać takie odgłosy.

Dziwne ze gdy jest zimno lub jest wilgotno nic nie słychać.

Byłem dziś w Serwisie VW  w Niemczech,  odpowiedz jaka usłyszałem od pracownika...."do wymiany są odboje czy coś takiego przy sprężynach,  musimy sprawdzić. koszt okolo 400-500 Euro" :(

To chyba jakiś żart!

 Co o tym sądzicie ?

Zamieszczam link do filmu...https://www.youtube.com/watch?v=3B5KGL4cVbY

 

Sprawdź górne łożyska Mcpersonów 

Edytowane przez Marek3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z tym tematem do serwisu i jeżeli skrzypienie występuje tylko gdy hamulec jest wciśnięty lub zaciągnięty ręczny to ten typ tak ma.

Wszystkie paski, które sprawdzałem tak się zachowują.

Skrzeczenie na progach spowalniających raz kiedyś się zdarzy - w zależności od warunków atmosferycznych.  Pewnie tak jak kolega wcześniej napisał to łożyska McPersonów, ale  ja z tym nic nie robiłem.

Link do postu z dodatkowymi informacjami:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/11/2018 at 7:59 PM, diverse91 said:

Co o tym sądzicie ?

Zamieszczam link do filmu...https://www.youtube.com/watch?v=3B5KGL4cVbY

 

Wygląda na łożysko kolumny MacPhersona. 
Jeśli "czujesz" te trzaski na kierownicy to możesz mieć pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to witam w klubie. Nie wiem czy mamy na myśli takie samo skrzypienie ale u mnie od ok 37 000 km zaczęło też skrzypieć. Nie mam DCC. Mam wrażenie że zawieszenie skrzypi ze wszystkich stron: przód ,prawo, lewo,tył to samo. Głównie na poprzecznych, lub równoległych nierównościach gdzie dochodzi do takiego powolnego, równego kołysania się samochodu. Obecnie mam 42 tyś i mam nadzieję, że ten problem rozwiążę na gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od kilku tygodni okresowo po ruszeniu z miejsca słyszę jakby cykliczne skrzypienie/cwierkanie dobiegajace z prawej strony, z okolicy przedniego lub tylnego koła. Podobny dzwiek jest wtedy tez przy delikatnym wciśnięciu hamulca. Raczej przy jezdzie na wprost. W zasadzie dzwieki ustepuja po kilku minutach jazdy. Samochod jest srednio intensywnie eksploatowany, ma dopiero 10tys przebiegu. Klocki i tarcze sprawdzone, sa ok.

Czy macie pomysly co to moze byc i czy sie tym przejmowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, na progach zwalniających czasem słychać dziwne skrzypienie.

Raczej nie są to amortyzatory, bo byłem na ścieżce i nic złego nie pokazało badanie.

Skrzypienie słychać z lewej strony strony. Tylko na większych garbach. Zwykle jak jest zimny samochód.

Jak szybko jadę po drodze z dziurami problemu  nie ma, zawieszenie ładnie wybiera nierówności.

Nakierujecie co to może być?

 

Z góry dziękuję. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam objaw, w pon wstawiam do ASO, maja to sprawdzić ale cudów bym się nie spodziewał.

Dam znac jak się czegoś dowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie na zimnym aucie, mi to wygląda na dźwięk amortyzatora, chyba  tylnego. Na przeglądzie wyszło 70% sprawności, ale ktoś tu na forum już o czymś podobnym pisał i ponoć wymiana amortyzatorów pomogła. 

Od mechanika (poza aso) dostałem też uwagę że badanie na stacji diagnostycznej nie bada dokładnie sprawności amortyzatora tylko całego układu, na który składa się też opona itd. Więc ten wynik nie musi się pokrywać z faktycznym zużyciem amortyzatorów.

 

Sam jestem ciekaw co ASO powie, więc czekam na Twoją relację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że macie to samo co wszyscy inni w swoich Passatach. Smarowanie wszystkich gum, tulei pomaga podobno i na jakiś czas problem znika. Jest o tym osobny temat. ASO smaruje to środkiem firmy wurth. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo, tuleje z tyłu trzeba było posmarować. Jak masz gwarancje to przesmaruj albo wymienią część. U mnie problem wystąpił 10 km km temu (9 miesięcy) i po przesmarowaniu cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piotr_ek napisał:

Miałem dokładnie to samo, tuleje z tyłu trzeba było posmarować. Jak masz gwarancje to przesmaruj albo wymienią część. U mnie problem wystąpił 10 km km temu (9 miesięcy) i po przesmarowaniu cisza.

Można samemu w warunkach domowych to zrobić czy raczej warsztat potrzebny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Virion napisał:

Można samemu w warunkach domowych to zrobić czy raczej warsztat potrzebny? 

Można tylko pasowałby kanał lub jakieś podjazdy żeby uzyskać dobry dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymienili dwie tulejki z przodu i cisza a skrzypiał jak stary tapczan na progach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie tulejki to może tylko wersja dla klienta, a naprawdę to tylko spryskali smarem do gumy.  Czy widziałeś które były wymienione? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Virion napisał:

Można samemu w warunkach domowych to zrobić czy raczej warsztat potrzebny? 

Pierwszy, lepszy mechanika Ci to zrobi za przysłowiową flaszkę. Jak nie masz gwarancji to szkoda jechać z tym do Aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo :) w marcu mi posmarowali , zrobiło się zimno i znów zaczyna skrzypieć. jakieś gumy tam są mi mówili za grosze do wymiany. ale chyba lepiej WD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności