Skocz do zawartości
diverse91

Odgłosy skrzypienia w zawieszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wymieniamy tylko po 1 tulei 5q0407183e ma wahaczu czy wszystkie?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie to samo - auto mam od kilku dni i skrzypienie usłyszałem na bardzo wysokich progach. Oprócz tego żadnych dźwięków... choć gdy raz ruszałem na wstecznym, to lekko zaskrzypiało.
W B7 takich rzeczy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziemy ku gorszemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 tys. Na progach czasem zaskrzypi. Specjalnie mi to nie przeszkadza pewnie dlatego że 14 lat jeździłem B6-ką ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Czy spotkaliście się z czymś takim tak na filmie? Ewidentnie skrzypii sprężyna? U mnie lewy tył. Prawy tył wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik od poziomowania lamp. Wyjmij główkę, wyczyść ze rdzy i nasmaruj. Powinien lekko chodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rok temu wymieniłem wszystkie tuleje w przednich wahaczach na lemaforder. Temat powrócił. Czy też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , trzeba nasmarować smarem tulejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki smar kupić? Ten z aso to koszt tulejek. Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litowy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś sprawdzony? Jest tego dużo rodzajow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można po prostu kupić zamiennik tego z ASO. Nie ma znaczenia który, to smar litowy, nic spektakularnego. Jak poszukasz po numerze G052150A2, to znajdziesz np. Febi po ok. 40zł (nr 31942). Wiem, że i ATE robi i inne firmy, bo to idzie też jako smar do układów hamulcowych, a może przede wszystkim do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to także gumy stabilizatora wydaja takie efekty (poduszki)?

Czy je także smarować?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie spotkałem sie, że ktoś opisywał, że skrzypienie było spowodowane gumami w stabilizatorze. Nawet zdaje się Ty, w tym wątku pisałeś, że zmieniłeś te w wahaczu i było git. Niestety, pewnie tak jak i przy fabrycznych, po pewnym czasie zaczynają skrzypieć.

Za niecałe dwa tygodnie, jadę na olej do mechanika i też będziemy patrzeć na te gumy. Zakładamy, że uda się przesmarować bez demontażu wahacza, podzielę się wnioskami, czy takie coś pomogło. U mnie też przy wyższych progach, a tym samym głębszym ruchu zawieszenia, zaskrzypi sobie. Głównie przy chłodniejszych miesiącach.

 

Aby się podzielić wrażeniami po wspomnianej wizycie u mechanika - przejeździłem kilka dni i zero skrzypienia. Tak jak pisałem, przy zmianie oleju, jak auto było na podnośniku, bez rozbierania wahacza, przesmarowaliśmy te tylne tuleje (w przednim wahaczu). Tam jest całkiem dobry dostęp bez ściągania. Załadowaliśmy smar do strzykawy (używałem wspomniany wcześniej Febi) i z dołu mocno potraktował tuleje, nie żałując, natomiast z góry dokładnie przesmarował palcem. Na razie zero odgłosów. Wiem, że to nie pomoże na zawsze, zobaczymy po jakim czasie zaczną skrzypieć, no ale małym kosztem można się pozbyć tego dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2019 o 18:36, Bartku napisał:

Witam

No to witam w klubie. Nie wiem czy mamy na myśli takie samo skrzypienie ale u mnie od ok 37 000 km zaczęło też skrzypieć. Nie mam DCC. Mam wrażenie że zawieszenie skrzypi ze wszystkich stron: przód ,prawo, lewo,tył to samo. Głównie na poprzecznych, lub równoległych nierównościach gdzie dochodzi do takiego powolnego, równego kołysania się samochodu. Obecnie mam 42 tyś i mam nadzieję, że ten problem rozwiążę na gwarancji. 

kolego ja mam to samo napisz czy moze uporales sie z tym ja pojechalem do mechanika po przejazdzce stwierdzil ze to stabilizator tzn gumy na nim ze nitowane trzeba bylo caly zestaw wymienic 1000 nie moj a dalej to slysze dokladnie jak napisales 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni stałem się ofiarą skrzypienia tylko u mnie skrzypienie dochodzi tak jakby z przodu spod deski . Skrzypienie nie pojawia się od razu tylko trzeba zrobić z 1km. i o dziwo skrzypi na równej drodze ,a gdy wjeżdżam na policjanta to wydaje mi się nie skrzypi w ruch zawieszenia. Dźwięk jakby ocieranie się styropianu.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kubek197878 napisał:

Dźwięk jakby ocieranie się styropianu

albo ze starości, albo łożysko mcphersona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem się wyjaśnił ... skapujący płyn chłodniczy na elementy gumowe zawieszenia powoduje to że skrzypi. Pompa wody przepuszcza .

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności