Skocz do zawartości
charles1

Hak holowniczy - elektryczny

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Mampa napisał:

Kiedy wł. zapłon to świecił się symbol haka na desce

Taka sytuacja ma miejsce tylko wtedy, gdy hak jest w pozycji odblokowanej (zwisającej). W każdym innym przypadku, schowany albo pozycja robocza, symbol haka na desce znika.

Co do samego kodowania to jest to pierwsza rzecz którą należy sprawdzić. Nie napiszę ci, że moduł z kodowaniem od Sharana czy Q3 będzie powodował takie objawy bo tego nie wiem, ale może to być dobry trop bo w Sharanie połączenia są ciut inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy, a w szczególności koledze nTomek. Po wkodowaniu modułu kod 4106040000000000

Wszystko działa poprawnie! Raz jeszcze wielkie dzięki. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend i ja będę brał się za montaż haka, co prawda nie sam, ale z kolegą, posiadamy schematy z ELSY, skany kodowania z innego passata (ciekawe czy będą śmigały), i tu pytanie bo nie pamiętam który rocznik był tego paska, wiem że haki się zmieniały (słynny już żóto-czerwony kabelek), mój hak jest z końcówką "E",pasuję rocznikowo, bo pasek z grudnia 2011. Więc pytanie czy kodowania różniły się w zależności od tego, czy hak był z końcówką "E" a inną np "H" ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sebastian7905 napisał:

czy kodowania różniły się w zależności od tego, czy hak był z końcówką "E" a inną np "H" ?

Jeśli już to w zależności od tego, czy będziesz montował dodatkowy przekaźnik zasilania przyczepy - J941.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a więc tak, hak zamontowany, dwie osoby na spokojnie 8 godz. roboty ,zakodowany (dokładnie tak samo jak u nTomek) instalacja zrobiona zgodnie z instrukcją z ELSY ,jednak mimo wszystko hak nie chciał na początku zatrybić, migająca dioda w przycisku zwalniania haka - szybko rozwiązaliśmy sprawę :) należało w module haka ustawić BASIC SETTINGS ,czyli nastawy podstawowe i wszystko ruszyło (w używanym module nigdy nie wiadomo co siedzi ,co zapamiętał z ostatniego auta) , będzie krótki filmik z montażu (wrzucę jak będzie gotowy) nie ma tam dużo z samego montażu, ale jest trochę o kodowaniu ,wszystko ładnie będzie widać, może komuś się przyda. Wszystko wykonane z kolegą Krzynolem,którego poznałem kiedyś na forum OCP ,prowadzi fajny kanał na Youtube  "Krzynol Garage" dużo ciekawych tematów z zabawy VCDS i nie tylko.

P.S. jeden kabelek powinien być pociągnięty do komory silnika, my wykorzystaliśmy bezpiecznik 35, jest w nim napięcie prosto z akumulatora ,więc można go śmiało wykorzystać, jakby ktoś chciał :)

No i jestem szczęśliwym posiadaczem haka :)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy moduły do B7  7N0907383 i ~385 to to samo i można stosować zamiennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wektor napisał:

~385

Gdzie taki widzałeś? Ja i wujek google nie znamy modułu 7N0907385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..trafiłem gdzieś w sieci ,możliwe, ktoś cyferki pomylił.Ok, nie było pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze mechaniczne: 

Śruby mocujące hak elektryczny  do podwozia to 10x35 10.9?

Potwierdzacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etka mówi: N90648402 śruba z łbem 6-kątnym (kombi) M10X35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla amatorów samodzielnego montażu haka.Przycisk haka 7N0959511B najtaniej na allegro znalazłem za 165 zł z dostawą.Inne tylko drożej.

W ASO 131zł.Zatem zachowajcie czujność.

 

Jeszcze jedno pytanie.Bardziej akademickie, ale człowiek z technicznym zacięciem jest ciekawy.

Czy ktoś z was rozbierał mechanizm haka? Pewnie nie wymaga smarowania.Ale...

Z drugiej strony ze  względów bezpieczeństwa jest pewne ryzyko rozkręcenia.( pewnie wymiana śrub na nowe, odpowiedni -nieznany moment dokręcania itp)...

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy. mam hak Westfalia elektryczny. Jest tam kostka do jego wypinania.

Proszę o schemat, jakie przewody otwierają a jakie zamykają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O której kostce piszemy? Ile ma pinów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Będę zakładał hak do B7 Alltrack'a z2014 roku. Orientowałem się trochę w temacie przed zakupem i prawdopodobnie do Alltrack'a nie był przewidziany hak elektrycznie sterowany. Czy ktoś z kolegów mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć tym informacjom?  Jeżeli to prawda to dlaczego tak jest? Przychodzi mi do głowy tylko to, że kształt zderzaka w Alltrack'u jest inny i mechanizm haka elektrycznego może się tam nie mieścić. 

Proszę o komentarze, a może ktoś montował hak elektryczny w Alltrack'u i wie, jaka jest prawda.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Alltrack'a z elektrycznym hakiem ;) zapraszam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100punktów choć odpowiedź zapewne jest oczywista :( : Czy hak elektryczny z B7 jakimś cudem da sie pogodzić z otworem w dokładce R-Line w B6 ??

Dopiero zaczynam czytać na temat haka w b6/b7. Czy ktoś ma jakieś rady przy założeniu że hak ma korzystać z oryignalnej konstrukcji B6 :)

 

dziura.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romeo kiedyś montował 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno podejść, lecz możliwe, że będzie konieczne korekta otworu, bo hak składa się w dziwaczny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności